gebe
  1. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163

Atatürk'ün Türk kadını üzerine söylediği sözlerden en çok hangisini beğeniyorsunuz?

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında Asena_Sule tarafından paylaşıldı.

Atatürk'ün Türk kadını üzerine söylediği sözlerden en çok hangisini beğeniyorsunuz?

1-Ey kahraman Türk kadını!Sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın

2-Şuna inanmak lâzımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz herşey kadının eseridir

3 Dünya`da hiçbir milletin kadını `Ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere
    götürmekte Anadolu Kadını kadar emek verdim` diyemez

4-Kadının en büyük vazifesi analıktır! İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse, bu vazifenin ehemmiyeti layıkıyla anlaşılır

5-Bizce:Türkiye Cumhuriyeti anlamınca kadın;bütün Türk tarihinde olduğu gibi bugün de en saygın yerde, her şeyin üstünde yüksek ve şerefli bir varlıktır

TİTAN bunu beğendi.
  2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Her biri ayrı güzel şule, ben ayıramayacağım :D:D

Asena_Sule bunu beğendi.
  3. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    haklsın titan gerçekten hepsi bir birinden güxel sözler zaten Atatürk dünyada kadına öenm ve değer veren tek liderdir.

4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
Atatürk'ün Türk kadını üzerine söylediği sözlerden en çok hangisini beğeniyorsunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ATATÜRK'ün Kadın üzerine sözleri

ATATÜRK'ün Kadın üzerine sözleri

atatürkün kadınlar için sözleri atatürkün kadınlar hakkındaki sözleri atatürk kadınlarla ilgili kadınlara kadınlarla ilgili KADININ EN BÜYÜK VAZİFESİ ANALIKTIR! İLK TERBİYE verilen yerin ANA KUCAĞI olduğu düşünülürse, bu vazifenin ehemmiyeti layıkiyle anlaşılır. (1) MEDENİYET'in esası TERAKKİ ve KUVVET'in temeli AİLE hayatındadır. Bu hayatta fenalık, muhakkak İÇTİMAİ, İKTİSADİ, SİYASİ aczi...
  2. Atatürk'ün Ölürken Söylediği Son Söz..

Atatürk'ün Ölürken Söylediği Son Söz..

Her insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Neşet Ömer bey “Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkartın” diye telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer beye bakarak “VE ALEYKÜMÜSSELAM” diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Ali’nin Anıları Sh 659. Hulusi TURGUT) Peki, o sırada Atatürk’ün yanında bulunanlar telaş ve...
  3. Annelerin Çocuklarına En Çok Söyledikleri Sözler...

Annelerin Çocuklarına En Çok Söyledikleri Sözler...

Anneler Ve Çocukları Annelerin En Çok Söyledikleri Annelerimiz bizim herşeyimizdir...Onlar ne derse desin yapmalıyız tabiiki...Yapılan ankete göre de annelerin çocuklarına en çok Dersini Çalış dedikleri ortaya çıkmış ... Doğrudur heralde benim annemde derdi onu çünkü...Ders bitmezse oyun yok dışarısı yoktu :D:D .. Çocuklarınızın sağlıklı gelişimi için çocuklarımıza nasıl mı davranmalıyız...
  4. Türklerin En Çok Söylediği Yalanlar...Külahıma Anlatın ...:)

Türklerin En Çok Söylediği Yalanlar...Külahıma Anlatın ...:)

En Çok Söylenen Yalanlar Türklerin En Çok Söylediği Yalanlar Herkesin hayatında söylemiş olduğu yalanları vardır.Kim yalan söylemem derse yalan söyler bence...En sıkıştığımız anda olsun..Verecek bahanemiz olmadığı zamanda olsun yalanlara başvururuz...Birde yalanın caiz olduğu durumlar var beyaz yalan dediklerimiz kimseye zarar vermeyen bakalım o hangi yalanlarmış.. Türklerin en çok...
  5. Kadınların  en çok söylediği 10 yalan

Kadınların en çok söylediği 10 yalan

Yaşımız, maaşımız hatta çocuklarımızla igli yalanlar söyleriz peki neden? İşte kadınların en sık söyledikleri yalanlar ve söyleme nedenleri... 1- Gerçek kilomuz Kadınlar kilolarını başkalarına özellikle kendilerinden zayıf bir kadına söylerken mutlaka azaltıyor. Neden yalan söyleriz: Vücutlarımızın nasıl görünmesi gerektiğine dair bazı kalıpların olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Zayıflık kabul...

Sayfayı Paylaş