gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Atatürk'ün Vasiyetini Notere Verişi

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]"Atatürk, 6 Ekim 1938 'de Noter'in getirilmesini istemişti. Noter İsmail Kunter Bey, Prof. Neşet Ömer Bey ve ben, yatak odasının altındaki bir odada huzuruna girebilme emrini bekliyorduk. Bu daveti alınca hep beraber üst kata çıktık ve yatak odalarına girdik. [/FONT][FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]Vaziyeti şöyleydi; yataktan çıkmış, ipek bir pijama ve yine kırmızı ipek bir rob döşambr giymiş, boynuna koyu vişne renginde ipek bir eşarp bağlamıştı. Denize bakan pencerelerin önüne koydurduğu bir şezlongun üzerine oturmuş sigara içiyordu. [/FONT] [FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]Bizi görünce hafifçe kımıldandı: "Buyrunuz.." dedi. [/FONT] [FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]Tam karşısına koydurduğu sandalyelerde üçümüze de yer gösterdi. Hatırımda kaldığına göre Noter İsmail Kunter Bey ile, yeni çıkmış olan Noter Kanunu ve İstanbul'daki noterler üzerine görüştü. Getirilen kahvelerin içilmesini bekledi. Sonra önündeki sigara masasının koyduğu kapalı zarfı aldı: [/FONT]
    [FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]" Bu benim vasiyetnamemdir. İcap ettiği zaman muamelesini yaparsınız..." diyerek zarfı notere verdi.[/FONT]

Atatürk'ün Vasiyetini Notere Verişi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vasİyetİmdİr

Vasİyetİmdİr

Canım Anneciğim, Herşeyimi ama herşeyimi sana borçluyum, hep sana hizmet etmeyi, yanımda kalmanı, sana hürmet etmeyi, güzel kokunu koklamayı arzuladım. Çok az kısmet oldu. Bu dünyada sana doyamadım. Anneciğim dünyayı sevemedim, tad da alamadım. Allah'ın emir ve rızasına aykırı herşey beni rahatsız etti. El hasıl dünya bana küstü bende ona. Bilmiyorum ama zannediyorum senin dualarının...
  2. Noter

Noter

Noterde sözleşme yapmak geçmişe ait iyi ve kötü işlerden üzüntü duymaya, alım- satıma, sözleşme yapılacak şeylere ve bazı kimselere karşı vaatta bulunmaya delalet eder.Rüyada noter görmek , pek iyiye yorumlanmaz. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir. Rüyada noter görmek, pek hayra yorumlanmaz. Hareketlerinize dikkat gerektiğini işaret eder. Noter görmek iyi degildir....
  3. Vasiyet

Vasiyet

Malını bir kimseye vasiyet etmek, o kimse ile aralarında bir münasebetin - iyilik, yardım, iş akdi, uzlaşma, barışma, kavuşma, barışma vs.- meydana gelmesine yahut bir yerde buluşmaya; Vasi tayin etmek, birine görev ve vekalet vermeye; Vasi (tayin) edilddiğini, birinin kendini vasi yaptığını görmek, kendine bir işin havale edilmesine, verilen haberin doğruluğuna, bilgi ve itibar sahibi olmaya,...
  4. Atatürk'ün annesi Zübeyde hanımın ölmeden önceki vasiyeti

Atatürk'ün annesi Zübeyde hanımın ölmeden önceki vasiyeti

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Atatürk'ün Kendi El Yazısından Vasiyeti

Atatürk'ün Kendi El Yazısından Vasiyeti

atatürkün ölmeden önceki sözleri atatürkün ölmeden önceki son sözleri son mektubu Meleklerim Atamızın vasiyetini kendi el yazısıyla okumak istermisiniz:) Normail yazi ile : Malik olduğum bütün nutuk ve hisse senetleri ile Çankaya'daki menkul ve gayrimenkul emvalimi Halk Partisi'ne atideki şartlarla terk ve vasiyet ediyorum: 1-Nutuk ve hisse senetleri şimdiki İş Bankası tarafından...

Sayfayı Paylaş