gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

AtatÜrk'Ün YargiÇ Kararina Saygisi

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ATATÜRK'ÜN YARGIÇ KARARINA SAYGISI Ölümünden iki yıl önce Atatürk'ün canına kıymak için kurulan bir düzen meydana çıkarılmıştı. Hem bu düzeni kurmakla suçlanan kimse "Milli Mücadele"den beri Ata'nın yolunda çalışmış; sevgi ve güvenini kazanmış, birçok iyiliklerini de görmüş biriydi. Haber, yurtta şaşkınlık ve tiksinme yaratmıştı. Herkes bunu konuşuyor, "Nasıl olur, Nasıl olur!" diyor, birtürlü herhangi bir nedene bağlayamıyordu. Sanık tutuldu. Adalete teslim edildi. Fakat Atatürk, olaydan haberi yokmuş gibi, bu konuda ne düşündüğünü açıklamak için ağzını açmadı. Adalet son sözünü söyleyinceye dek sustu. Atatürk'ün bu suskunluğu, çeşitli yorumlara uğramıştı. Kimi "Bu üzüntülü olayı anmak istemiyor" dedi. Kimi de "Bunun doğru olduğuna inanmıyor" diye düşündü. Sanığa yükletilen suç, yargı yerinde ispat edilemediği için adam aklandı. İşte, yargıç kararını bu yolda verdikten sonradır ki Atatürk bu konuda ağzını ilk ve son kez olarak açtı ve yalnız şunu dedi: "Suça yeltenilmiştir; ancak yargıç buna kanacak ölçüde kanıt bulmuş değildir.

AtatÜrk'Ün YargiÇ Kararina Saygisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'ün Vidyosu!

Atatürk'ün Vidyosu!

atatürk ün vidyosu atatürkünvidyoları http://www.youtube.com/watch?v=4T48m7epnuA&mode=related&search=
  2. Sahabe-İ Kİramin Kurana Saygisi...

Sahabe-İ Kİramin Kurana Saygisi...

ABBAD B. BİŞR(r.a.) Bir savaş esnasında Abbad b. Bişr ile Ammar (r. Anhuma) sırayla nöbet tutmaktadır. Bir nöbet sırasında Abbad b. Bişr düşman oklarına maruz kaldığı halde namaza devam eder. Bu sırada uyumakta olan arkadaşı Ammar ancak onun yere yıkılmasıyla uyanır ve: “ niçin ilk ok atıldığında beni uyandırmadın?” der. Abbad: “ okumakta olduğum Kehf suresini kesmek istemedim. ALLAH a yemin...
  3. Atatürk'ten vecizeler

Atatürk'ten vecizeler

- Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça, daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır. - Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar. - Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır. - Efendiler, artık Vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor. İlim ve marifet, yüksek medeniyet,...
  4. ayrılık kararı

ayrılık kararı

merhaba kızlar uzun zamandır burdayım hep hamile kalmak için ugraşırdım ama bugün :( bugünü hayatımdan hiç çıkarmıycam boşanma kararı aldım sebep derseniz belki güleceksiniz ama gerçekten komik neymiş sahura nie kalkmadım olay bu sabah uyandı ağzına geleni söyledi oda yetmezmiş gibi vurdu bana:( aslında bizimki başka sorunlar ailesiyle 2 yıl yaşadım ama yaşamak dense en sonunda ipler koptu...
  5. koruma kararı

koruma kararı

merhaba ben 2 aylık evliyim evliliğimin 1. ayında eşimden şiddet görmem, eşimin beni zorla yanında tutması ve tehdit gerekçeleriyle eşim hakkında suç duyurusunda bbulundum ve o tarihten sonra ayrı yaşamaya başladık .ben şikayet dilekçemden 2 gün sonra pişman olup şikayetimi geri çekmek istedim ancak şikayette bulunduğum savcılık dilekçeyi merkeze gönderdiğini söyledi ve ben dilekçe yazıp...

Sayfayı Paylaş