gebe
  1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Ates lazim oldu

Konu, 'Çöplük' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

Ateş Lazım Oldu

Abbasi'lerin ünlü halifesi Harun Reşid zamanında yaşamış olan Behlül Dana (VIII. yüzyıl) dönemin evliyasındandı. Zaman zaman aklından zoru olan kimselere has tavırlar takınır, herkes de bundan dolayı kendisini deli sanırdı. Ama bunu maksatlı yapardı. Behlül Dana hazretleri daima Harun Rediş'in yakınında bulunur, çeşitli sebepler hasıl ederek onu uyarırdı. Bir gün Behlül Dana hazretleri, üstü başı toz toprak içinde uzun bir yolculukan gelmiş olmanın belirtileri ile Harun Reşid'in huzuruna çıktı. Harun Reşid sordu:
    - Be ne hal Behlül, nereden geliyorsun?
    - Cehennemden geliyorum ey hükümdar.
    - Ne işin vardı cehennemde?
    - Ateş lazım oldu da ateş almaya gittim.
    - Peki, getirdin mi bari?
    - Hayır efendim getiremedim. Cehennemin bekçileriyle görüştüm, onlar "Sanıldığı gibi burada ateş bulunmaz, ateşi herkes dünyadan kendisi getirir" dediler.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ates lazim oldu

emeğine sağlık

Ates lazim oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mezarliktaki Ates

Mezarliktaki Ates

Mezarlıktaki Ateş Bir gün Emîr-ül mü'minîn Hz.Ömer (r.a) dervişlere bahşîş verdi, mal ihsân etdi. Bir kişi bir oğlan çocuğu ile geldi. Ömer (r.a) buyurdu; -Sübhânallah! Bu çocuğun sana benzediği kadar, birbirine benzeyen kimse görmedim. Muhakkak ki bu oğlan sana benzer. O kişi dedi ki: -Yâ emîr-el mü'minîn! Bu oğlanın acâib ahvâlinden sana haber vereyim. Ben sefere gitmek murâd etdim....
  2. Atesle Yanmak

Atesle Yanmak

Gözlerim yanıyor, kalbimden gelen alevler vuruyor yüzüme...Sol göğsümün üstünde alev alev atan bir yürek var. Üzerine soğuk sular serpsemde dinmiyor bu alev...Çembere dönüyor ateşler içimde, döndürüyor başımı bişeyler, uyuşmak ve hamur olmak istiyorum. Hayata helva gözlüklerle bakmak, başımı yastıktan hiç kaldırmamak, uyumak ve günler sonra uyanmak istiyorum. Uyandığımda içimdeki tüm ateşlerin...
  3. sen gelmez oldun notaları lazım,acil!!

sen gelmez oldun notaları lazım,acil!!

Sen gelmez oldun şarkısının notaları lazım acil,bulabilirmisiniz?
  4. Serdar Ortaç Sersem Oldum Sözleri lazım bana

Serdar Ortaç Sersem Oldum Sözleri lazım bana

Kızlar Serdar Ortaç'ın Sersem Oldum adlı şarkısını hiç dinleniz mi dinlemediyseniz dinlemenizi tavsiye ederim ve sizden bir de Serdar Ortaç Sersem Oldum Sözleri paylaşmanızı rica ederim:)
  5. bana kapak sözler lazım yepyeni olsun

bana kapak sözler lazım yepyeni olsun

Merhaba melekler, artık faceye aynı tarz sözleri yazmaktan bıktım.Şöyle kapak olacak yepyeni 2013 model sözleriniz var mı artık yazın ya :D

Sayfayı Paylaş