gebe
  1. TaMaRa

TaMaRa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ateşe dayanacağın kadar günah işle

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında TaMaRa tarafından paylaşıldı.

Bir gece vakti bir padişahın kızı bir alimin evinin kapasına gelir ve kapıyı tıklar alim şaşır fakat kızı içeri alır mecburen (o zaman alimlerin bulundukları yer bir odadan daha küçüktür)kız bir köşede oturu işte sınav başlar alim nefsiyle savaşmaya başlar şeytan vesvese verir.Şeytan her vesvese verdiğin de alim elini yana mumun üzerine götürür.Ve kendi kendine 1sn dayanamadağım ateşe nasıl bakayım kıza bunu ömer dünyada belki 10 katı yanarım.Ve sabah kız saraya gider padişah alim çağırır teşk.eder alimin kolu sarılıdır padişah sorar kolun neden sarılıdır.Alim de anlatır.Meğer kolu sarılı olmasının sebebi sabaha kadar şeytan vesvese vermiş oda şeytan ne zaman vesvese verdiğinde elini muma götürmüş.Padişahda bu olaydan sonra kızını alime vermiştir. İşte arkadaşlar insan ateşe dayanacağı kadar günah işlemeli.İnsan 1 sn ateşe dayanamıyor nasıl o kadar günah işliyor bilinmez ama ne yazıkı bize günah işlediğimizde bile farkına varamıyoruz.
    İnsan 1 dk zevk için acaba kaç yıl ateş de yanacak...

Son düzenleme: 9 Şubat 2008
  2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Ateşe dayanacağın kadar günah işle
    çok hoş emeğine sağlık canım paylaşımın için saol

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    966
    Ödül Puanları:
    113

emeğine sağık canım..allah afettsin bizi ne deyim:(

4. TaMaRa

TaMaRa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Rica ed. Aminn :(((

5. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ateşe dayanacağın kadar günah işle
    emeğine sağlık

Ateşe dayanacağın kadar günah işle konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. günah

günah

Günah işlemek borca girmeye, Küçük günah işlemek kötü ve şerli kimselere yaklaşmaya, Günahını itiraf etmek şeref ve yüceliğe, günahtan dönmek kar ve kazanca delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Suç.)Bunların anlamı yoktur.Rüyada günahi ikrar etmek izzet ve sereftir.
  2. Anlıyormusun...Hepsi bu kadar işte

Anlıyormusun...Hepsi bu kadar işte

. Sanma ki sen olmadan yaşayamam. Kendimi kahrederim sanma. Gidişin canımı acıtır doğru ama asla yıkmaz beni hasretin. Ben ne ayrılıklara direndim bilsen. Ne kadar acı çektim de düşmedim yerlere. Kaç sevdayı yolcu ettim yüreğimden, yine de vazgeçmedim renklerinden hayatın... Bilirim zor olur ama gidene dur demem yar... Sen inanıyorsan bensiz mutlu olacağına, önüne geçmek...
  3. Ateş gibiydi işte aşkın, dedim ya yakardı

Ateş gibiydi işte aşkın, dedim ya yakardı

Düşlerde sevdim seni, söyleyemedim... Sessiz öptüm nefesini, söyleyemedim... Ben seni, hep senin bilmediğin zamanlarda, senin bilmediğin mekanlarda sevdim... Bunu sana hiç bir zaman söyleyemedim... Anlatabilecek kelime bulacağımı hiç sanmadım... Düşlerimdeydin hep... Öyle büyüktü ki varlığın beni aştı ama sana ulaşmadı... Ben seni, hep uzak sevdim, uzak öptüm... Sessiz, sakin, sen rahatsız...
  4. İşte ateş düşürücü bitkiler

İşte ateş düşürücü bitkiler

bebeklerde ateş düşürücü bitkiler çocuklar için ateş düşürücü bitkiler çocuklarda bebek düşüren Ateş yükselmesinde size yardımcı olacak bazı bitkiler... Vücut ısısının 37.5 dereceden yukarı çıkmasına ateş yükselmesi denir. Ateşin yükselmesi ile birlikte; üşüme, titreme, baş ağrısı, iştahsızlık ve vücut kırgınlığı görülür. Bazı bitkiler ateş düşürmek için çok faydalıdır. İşte ateş düşürücü...
  5. ateşe dayana bilecegin kadar gühah işle

ateşe dayana bilecegin kadar gühah işle

Sebepsiz yere nedenlerle uğraştık farkedemedik aslımızı unuttuk benliğimizi boş geçti zamanımız ak...lımızı alamadık başımıza sinema, futbol, eğlence derken neden geldiğimizi asıl gayemizi attık bir kenara topla kendini ey müslüman !... Yarın geç olabilir!.. Sonra vurursun kafanı taşlara nedenlerle uğraşırken bakmışsın nedenler sonuçsuz kalmış debelenirsin sonra,...

Sayfayı Paylaş