gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Av Mevsimi

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

av mevsiminin sonunda ne oluyor av mevsimi sonunda ne oluyor Son zamanlarda Türk snemasında yüzümüzü güldüren filmler ortaya çıkıyor,Usta oyuncular kaliteli senaryo ve yönetmeninde başarısıyla birlikte artık sinema salonlarında yerli filmlerede rağbet oldukça fazla oluyor.İşte onlardan biri olan ve daha çok yeni vizyona girdiği halde sinemaseverlerden tam not alan "Av Mevsimi"isimli yerli film hakkında sizlere detaylı bilgi vermek istiyorum.Başrollerinde senelerin usta oyuncusu Şener Şen Çetin Tekindor ve normalde komedide tanıdığımız Cem Yılmaz (Bu filmde son derece ciddi bir rolde).. [​IMG]
    Yönetmen Yavuz Turgul'un üzerinde 6 yıl çalıştığı ve başrollerinde Şener Şen, Cem Yılmaz ve Çetin Tekindor'un oynadığı Av Mevsimi geçtiğimiz hafta cuma günü vizyona girdi.

Bu yılın en çok merak edilen Türk filmlerinden bir tanesi olan Av Mevsimi güçlü kadrosuyla ve senaryosuyla dikkat çekti. Av Mevsimi ilk hafta sonunda toplamda 389.213 kişi tarafından izlendi. 340 kopyayla çıkan filmin toplam hasılatı ise 3.985.322,00 TL oldu.

Bu yılın merak edilen bir diğer filmi, New York'ta Beş Minare ise ilk hafta sonunda 703.330 kişi tarafından izlenmişti.

2010 yılının hasılat açısından lider filmi ise yine Şahan Gökbakar'ın oynadığı Recep İvedik serisinin son filmi oldu. Recep İvedik vizyona girdiği hafta ilk 3 günde 1.153.07 kişi tarafından izlenmiş, 10.492.946,00 TL hasılat elde etmişti.

AV MEVSİMİ'NİN KONUSU

Av Mevsimi bir cinayet araştırması sırasında hayatları altüst olan üç polisin hikâyesini anlatıyor.

Konusu;

Tecrübesi, sezgileri ve takipçiliğiyle tüm teşkilatın “Avcı” olarak bildiği Ferman (Şener Şen) ile yalnızca bakışlarıyla bile lakabının hakkını veren “Deli” İdris (Cem Yılmaz) cinayet masasında görevli, baba-oğul kadar yakın iki polistir. Antropoloji mezunu, sessiz sakin Hasan (Okan Yalabık) ise bu ikiliye yeni katılmış bir “Çömez”...

Öldürülen genç bir kız onları uyuşturucu taciri Asit’le, Türkiye’nin en zengin adamlarından Battal Çolakzade’yle (Çetin Tekindor), kızın ağabeyleri Abbas, Vakkas ve daha birçok farklı insanla karşı karşıya getirecektir.

Hayatını eşine adayan, onun hastalığıyla boğuşan Ferman, boşandığı eşi Asiye’ye (Melisa Sözen) tutkuyla bağlı İdris, yeni mezun ve bu dünyaya yabancı Hasan... Çözmeye çalıştıkları cinayet, bu üç polisin hayatını değiştirecektir.

2. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    güzeldir diye umuyorum

3. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Şener Şen varsa izlemeliyim dediğim filmlerden biriydi. Nitekim pişman da olmadım. : )
    Teşekkürler MaWim.

Av Mevsimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. av

av

MECUSİNİN KÖPEĞİ 6905 - Hz. Câbir radıyallahu anh anlatıyor: "Biz onların, yani mecusilerin köpek ve kuşlarının avladıklarını yemekten nehyolunduk. OK-YAYLA AVLANAN HAYVANIN HÜKMÜ 6906 - Adiyy İbnu Hâtim radıyallahu anh anlatıyor: "Ey Allah'ın Resülü dedim, biz ok atan bir kavimiz; (bize ne tavsiye buyurursunuz?)" Şu cevabı verdi: "(Ava) ok atıp (onu) deldiğin zaman...
  2. Av

Av

Rüyada avınızı yakalıyorsanız, imkansızı elde etmek için mücadele vermeniz gerekecek. Eğer yakalayamıyorsanız, başarıyı ve mutluluğu elde edeceksiniz demektir.Rüyasında avlandığını gören kimse beklemediği olaylarla karşılaşarak bocalar. Ama bu avladığı şeye göre de yorumlanabilir. Avınızı yakalayamadığınız gördüyseniz, imkansızı elde etmek için mücadele vermeniz gerekecek. Yakaladığınızı...
  3. Mevsim

Mevsim

Görülen mevsimle ilgili hayırlı bir olayı işaret eder
  4. Av mevsimi

Av mevsimi

av mevsimi mekan av mevsimi çekim mekanları Uzun zamandan sorna bu Filmde Sener Sen´i tekrar Sinema ekranlarinda görmek cok güzel, oyunculuguyle ve tecrübesiyle bu Film sayili kaliteli Filmler arasina girecegine eminim.... Sinemamızın dev isimlerini buluşturan 'Av Mevsimi', bir cinayet araştırması sırasında hayatları altüst olan üç polisin hikayesini beyazperdeye taşıyor. Yılın en...

Sayfayı Paylaş