gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Avakado- Avakadonu Faydaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

avakado faydaları avakadonun faydaları avakadonun cilde nelerdir avakado nelerdir Avakado diyince aklıma altınsarısı kumu olan bir deniz manzarası geliyor... Avakadoyu pek sevmiyorum ama çok faydalı bir meyve... [​IMG]
    Avokado
    Anavatanı Orta Amerika olan avokado meyvesi ülkemizin Adana Antalya Alanya gibi güney illerinde yetişir.
    Meyvelerinin etli kısımlarında sabit yağ potasyum ve A D E vitaminleri bulunan avokadonun sabit yağında da ayrıca protein ve vitamin vardır. Yapraklarında yüzde 3 oranında uçucu yağ bulunan avokado içerdiği antioksidan maddeler nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirirken aynı zamanda kozmetik sektöründe cilt bakımı kremlerinin bileşiminde kullanılır.

Faydaları nelerdir?
    · İçeriğinde yoğun antioksidan maddeler bulunan avokado vücudun bağışıklık sistemini artırıp kansere karşı koruyucudur.
    · Avokado meyveleri ve yapraklarının kaynatılmasından elde edilen özsu tansiyon düşürür.
    · İçinde tanen bulunan yaprakları kabız yapıcı etkiye sahip olup ishali keser.
    · Yaprak ve dallarından su buharı distilasyonuyla elde edilen uçucu yağ parfümeride hammadde olarak kullanılır.
    Enerji değeri yüksek bir meyve olan Avokado yağ ve protein açısından da oldukça zengindir. Ayrıca bol miktarda A ve E vitamininin yanında B grubu vitaminleri ve potasyum gibi mineralleri içinde barındıran besleyici bir besindir.

Avokadonun Faydaları: Vücut dokularının ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yaraların iyileşmesine katkıda bulunur. İyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansere karşı koruyucudur. Kalp ve damar sağlığı açısından da yararlıdır.
    Avokado Nasıl Kullanılır? Avokado yağı ve suyu hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu için kozmetik alanında cilt kremi losyon ve güneş yağlarında kullanılır. Cildi korur ve besler. Özellikle kuru yıpranmış ve yaşlanmış derilerin yenilenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur. Avokadonun içi ezilerek bal ve biraz elma sirkesi ile karıştırıldıktan sonra çırpılmış bir yumurta sarısı ve 3 yemek kaşığı kadar zeytinyağı bu karışıma yavaşça karıştırılarak hazırlanacak maske cilt kırışıklıklarını gidermede oldukça etkilidir.

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    ben avakadoya bayılırım Burda da bol var
    içine biraz limon ve tuz karıştır ye
    Sarımsaklıda hazırlayabilirsin
    Çocuklara yediriyorum
    Güçlensinler diye
    Sağol canım güzel paylaşımdı
    rep geliyor benden

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ay bende istiyorum faydaları cok

Avakado- Avakadonu Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Avakado ve Faydaları

Avakado ve Faydaları

hamilelikte avakado yemek avakado nasıl olgunlaşır nasıl yetiştirilir avukado çekirdeği yenir Avakado' nun Tarihçesi Avakadonun anavatanı Meksika, Guetemala ve Güney Amerika'nın kuzey sahillerinde yetişir. Günümüzde ülkemizin güney sahillerinde de yetiştirilmektedir. Avokado kabuğu yeşil, yenen kısımları beyaz, iri çekirdekli bir meyvedir. Avokado toplandıktan sonra tam olarak olgunlaşır....
  2. Avakadonun faydaları

Avakadonun faydaları

avakadonun faydaları avakado avakadonun faydalari avakadodan neler yapılır Ömrüm boyunca hiç yemedim:Dyiyenede mani olmadım:D:DTadının kiviyi andırdığını söylüyor.Bakalım bu tropik meyvenin ne gibi faydaları varmış:) Avokadodaki 14 mineral hücreleri yeniliyor. * Avokadoda bulunan 14 mineral hücre yenilenmesini sağlamakta. Dolayısıyla yaşlanmaya neden olan zararlı toksinleri vücuttan...
  3. Avakado Nasıl Yenir Ve Faydaları Nelerdir?

Avakado Nasıl Yenir Ve Faydaları Nelerdir?

avakado nasıl yenir avakado nasıl yenir video nedir Dün marketten avakado aldım fakat daha önce hiç yemediğim için nasıl yenildiğini bilmiyorum ve netten biraz araştırdım... Belki aranızda benim gibi avakadonun nasıl yenileceğini bilmeyenleriniz vardır... Buyrun ozaman avakadonun faydaları nelerdir ve nasıl yenilir? Avokado, kabuğu yeşil, yenen kısımları beyaz, iri çekirdekli bir...
  4. Avakado Yemenin Faydaları

Avakado Yemenin Faydaları

Avakado Yemenin Faydaları nelerdir babam çok Avakado Yiyor acaba faydalımı ki fazlasından bahsediyorum ama :)
  5. Bu meyveyi yiyen hamile kalıyor !

Bu meyveyi yiyen hamile kalıyor !

Çocuk sahibi olmak her çiftin hayali.Günümüzde artan kısırlık vakaları yeni arşatırmaları ve çalışmaları hızlandıryor.Yapılan çalışmaların sonucu yüzleri güldürüyor ve bir çok çift hayaline kavuşuyor.Yapılan arştırmalar avakodu ve zeytin yağının kadınlarda doğurganlığı artırdığı ve hamile kalmayı kolaylaştırdığını gösteriyor.Avakado ve zeyin yağının kadın üremesi üzerindeki olumlu etkilerini...

Sayfayı Paylaş