gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Avakadolu patates püresi (8 ay)

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Çocuğunuzun severek yiyeceği bir yemek Melişlerim:) MALZEMELER

1 küçük patates
    60 ml yarım yağlı süt
    60 gr olgun avokado

HAZIRLANIŞI

Patatesleri soyun yıkayın ve küçük parçalar halinde kesin
    Küçük bir tencerede su ile kapalı olarak orta ısıda 15 dk pişirin
    Patates pişince süt ile birlikte karıştırma kasesine alın üzerine soyulmuş avokadoları da ekleyin mikserle ezerek karıştırın

Avakadolu patates püresi (8 ay) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebe patates püresi

Bebe patates püresi

Melişlerim bebekleriniz severek yiyecek::) MALZEMELER 1 adet patates( kabuğu soyulmuş ve kesilmiş) 1_2 dal karnabahar çiçeği 1 köfte büyüklüğünde kıyma HAZIRLANIŞI Karnabahar ve patates bir miktar su içinde haşlanır.Sonra çatalla ezilerek püre yapılır.Bir yapışmaz tavada kıyma biraz zeytin yağ ile kavrulur.Püremize kıymayı güzelce karıştırarak yanınada yoğurt ile bebeğimize yedirelim:...
  2. ŞİŞ KÖFTE ve PATATES PÜRESİ

ŞİŞ KÖFTE ve PATATES PÜRESİ

fırında şiş köfte fırında şiş köfte tarifi Bugün sizlere yine harika bir ana yemek tabağı sunuyorum.Köfte bildiğimiz köfte ama sunum ve şekil farklı olunca şiş köfte oldu.Tadı muhteşem tavsiye ederim mutlaka deneyin.... KÖFTE İÇİN MALZEMELER: 300 gr kıyma 1 yumurta 1 küçük soğan 1 diş sarımsak ufalanmış bayat ekmek veya galeta unu 1 çay bardağı madensuyu...
  3. Sütlü Patates Püresi tarifini bilen var mı?

Sütlü Patates Püresi tarifini bilen var mı?

Sütlü Patates Püresi tarifini bilen var mı acaba aranızda eğer Sütlü Patates Püresini bilen varsa bana Sütlü Patates Püresi yapılışını yazsın lütfen
  4. Peynirli Patates Püresi (20 Ay) Tarifi Resimli yapılışı

Peynirli Patates Püresi (20 Ay) Tarifi Resimli yapılışı

Kızlar benim bebeğim 20 aylık ve bebeğimin yemek menüsünü biraz daha da zenginleştirmek istiyorum sizden de 20 aylık bebekler için Peynirli Patates Püresi tarifini istiyorum.
  5. Bebeklere patates nasıl verilir?

Bebeklere patates nasıl verilir?

Patlıcangiller familyasına ait olan patatesin yenilebilen kısımları yumrularıdır. Oldukça standart bir tadı olduğundan birçok mutfakta ve yemeklerde ana veya yan madde olmuştur. Pişirmesi oldukça kolay olan patates, çabuk bozulan bir sebze değildir. Dünyada patates sevmeyen çok az insan vardır. Özellikle çocuklar ve bebekler için hazırlanan özel yemek ve mamalarda en çok tercih edilen...

Sayfayı Paylaş