gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Avcılık

Konu, 'Spor' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Avcılık, günümüzde daha çok bir tür spordur. Başlangıçta insanların karınlarını doyurmasına yönelik bir uğraştı. İlk insanlar ovalarda dolaşırken toplayabildikleri bitkiler ve kovalayıp yakalayabildikleri küçük hayvanlarla beslenmişlerdir. Taş Devri insanları, binlerce yıl boyunca avcılıkla yaşamlarını sürdürdüler. Mağaralarda barındılar, keskin ve sert taşlardan silahlar yaptılar. Ok, mızrak ve topuzla mamut, rengeyiği ve ayı gibi büyük hayvanları avladılar. İnsanlar hayvanlar kadar güçlü ve çevik değildi, ama zekâları, silah yapma yetenekleri avcılıkta başarılı olmalarını sağladı. Ayrıca bu ilk insanlar, kendilerine avcılıkta yardımcı olması için köpek gibi bazı hayvanları da eğittiler. Çoğu zaman bir geyik ya da yabani at sürüsünü bir uçuruma doğru sürüp avladıklarında, bütün topluluğa yetecek kadar yiyecek elde etmiş oluyorlardı.

İnsanlar karınlarını doyurmak için ekip biçmeyi ve hayvan yetiştirmeyi öğrendikten sonra da avcılığı sürdürmüşlerdir.

Avcılık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kıyıdan Balık Avcılığı

Kıyıdan Balık Avcılığı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. 2012 2013 avcılık belgesi harç ücretleri

2012 2013 avcılık belgesi harç ücretleri

2012 avcılık belgesi harcı ne kadar 2013 avcılık belgesi harcı ne kadar Bu hususta yardım rica ediyorum teşekkürler .
  3. Avcılık belgesi harcı 2012

Avcılık belgesi harcı 2012

2012 yılı avcılık belgesi harçları belli olmuş arkadaşlarım. Her ne kadar hayvanların her ne sebeple olsun öldürülmesine karşı çıksamda bilgi mahiyetinde sizlere sunmak istiyorum. Maliye Bakanlığının Harçlar Kanunu Genel Tebliğine göre 2012 yılı avcılık belgesi ve silah harçlarının Ocak ayı içersinde yatırılması gerekiyor. Avcılar kendi bağlı olduğu vergi dairelerine gidip vergisini...

Sayfayı Paylaş