gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

Avrupa yakası’nın şıpsevdi’si fatoş’u mu, yoksa şenay gürler’i mi tercih edersiniz?

Konu, 'Magazin' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

şenay gürler ayak şenay gürler ayakları avrupa yakası fatoş avrupa yakası fatoş kim [​IMG] P { margin: 0px; } Avrupa Yakası’nın neşeli kadını Fatoş olarak ünlenen Şenay Gürler, Cesars Secret dergisine birbirinden özel açıklamalar yaptı!..

İŞTE O RÖPORTAJ:

Oyuncu olmaya
    ne zaman karar verdiniz?
    Aslında, çok küçük yaşlarda verilen bir karar ve geç uygulanabilen bir süreçtir benim oyuncu olmam. Hayat beni oyuncu olmaya itti. Çok küçük yaşlardan beri oyuncu olmak istiyordum, liseyi bitirince güzel sanatlarda tiyatro okumak isteyince babam izin vermemişti. Babam çok hastaydı ve bende onun bu isteğini kırmayıp onun istediği okula devam ettim. Annemi ve babamı kaybedince tekrar sınavlara girmek istedim ancak 21 yaş sınırı ile karşılaştım ve ben 22 yaşındaydım. Çok üzüldüm ancak kendi kendime dedim ki bende sinema okurum, dışarıdan da tiyatro yaparım ve yaptım da…

Yönetmen olmak için gelmişsiniz ve oyuncu olmuşsunuz.
    Bu yönde var mı çalışmalarınız?
    İstanbul’a gelirken sinemada yönetmen olmak gibi bir amacım vardı. Fakat hayat beni oyunculuğa doğru götürdü iyi ki de götürmüş. Öğrenciyken yaptığım çalışmalar vardı hatta bitirme tezimde film çekmiştim. Onun dışında iki tane daha kısa metrajlı film çektim. Belki ilerde yeniden kısa metrajlı filmler çekebilirim. Aslında ben fotoğraf çekmek istiyorum.

İzmir’den çıkıp İstanbul’a geldiniz ve Türkiye’nin en sevilen dizilerinin
    birinde oldukça sevilen bir karakter oldunuz.
    Bundan önce Şenay Gürler nasıldı?O Şenay Gürler’den bugüne ne kaldı?
    Benim özüm hala aynı aslında. Bu yüzden de çok seviyorum kendimi. Hayatlarımızda bir sürü şey değişiyor, düşüncelerimiz değişiyor. Ancak değişmeyen tek şey değişimin kendisi. Hayat insanı çok fazla yoruyor. Bazı şeylere çok fazla tahammül edemiyorsun, insanları daha iyi anlamaya başlıyorsun, hayata biraz daha rahat ve özgür bakabiliyorsun. Kendi ayakların üzerinde durabildiğini kendine kanıtlayınca, öz güveninde artıyor. Fakat bu değişimler o özümdeki sağlam yanımı çok da etkilemedi. Bu yüzden sürekli ‘’Aferin’’ derim kendime.

Özgür bir insanım dediniz tanınan bir sima olarak bu özgürlüğünüzü
    ne dozda yaşayabiliyorsunuz?
    Aslında ben sadece televizyondayım, medyanın içinde çok fazla değilim. Çok fazla görüntüm yoktur benim magazinsel bazda dizide ki Fatoş karakteri gibi de değilim, sadeyim. Öyle çok aman aman rahatsızlıklarım olmuyor bu yüzden. Tabiki çok dikkat ediyorum saçım çok dağınık olmasın, ya da paldır küldür çıkmamaya özen gösteriyorum. Kot pantolon giyerim genelde spor olurum, fazla makyaj yapmam. Son zamanlarda Fatoş’tan alışkanlıklar taşıyorum, topuklu ayakkabılar falan giyerek.

Sizi izlerken çok pozitif bir enerji
    alıyoruz, bunun nedeni nedir acaba?
    Aslında çok özel bir şey yapmıyorum. Nasılsam öyleyim. Ama benim enerjim gerçekten çok yüksektir. Az uyumama rağmen enerji doluyumdur. Hayata karşı coşkum var galiba izleyenlerde bunu alıyordur.

Fatoş ve Şenay Gürler arasında ne benzerlik var? Fatoş’un hangi hallerine kızıp hangi hallerini seviyorsunuz?
    Hem benziyoruz hem benzemiyoruz aslında. Oynadığımız her rol aslında kendi içimizden çıkardığımız bir parça. Doğal olarak Fatoş da benim bir parçam. Mesela bende elimi kolumu fazla kullanırım ama Fatoş benden daha fazla kullanır. Fatoş’un konuşmalarında sürekli bir şuh ses tonu vardır ben daha yalın konuşurum. Fatoş karakteri çok sıcak, çok enerjik, çok arkadaş canlısı, bence cesur da bir karakter. Bu yüzden severek oynuyorum Fatoş karakterini. Kızdığım yanı yok. Fatoş hayatı olduğu gibi yaşıyor.

Dizinin bu kadar uzun soluklu
    olmasının sebebi nedir?
    Her şeyden önce senaryo çok önemli. Gülse( Birsel) çok güzel şeyler yazıyor. Doğru senaryo, doğru kast, doğru yapımcı ve yönetmen çok önemli. Avrupa Yakası’nda gerçekten çok sağlam ve doğru kast var. Bu da ekrana kalite olarak yansıyor.

Çekimler nasıl geçiyor biz çok
    eğlenerek izliyoruz da ya siz?
    Tabiî ki eğleniyoruz. İnsanlar işe giderken biz bazen sabaha karşı eve gidiyoruz ama o halimizde bile çok eğleniyoruz. Garip bir his kopamıyorsunuz.

İzmir mi, İstanbul mu? Şimdi dönüp tekrar İzmir’de yaşayabilir misiniz?
    İzmir’i çok seviyorum. Rüzgârıyla, sokaklarıyla, Kordon’uyla, acısıyla- tatlısıyla İzmir de yaşadım ben. Her şeyiyle doğup büyüdüğüm, kendimi şekillendirdiğim şehirdir İzmir, ama İstanbul başka. Nereye giderseniz gidin, gezin gelin ama uzun süreli yaşamak için İstanbul muhteşem bir şehir.

Küçük bir kız çocuğu ile tanımadığınız bir şehir… Hayat nasıldı?
    İyi ki gelmişim İstanbul’a. Küçük bir kız çocuğu ile hiç bilmediğim bir şehirde yaşama tutunmak gerçekten zordu. İzmir’de benim için zorluklarla dolu olduğundan sanırım dayanma ve mücadele gücü edinmişim kendimde. Zordu… Kızım içinde benim içinde zordu. Şimdi hayatımın en kolay dönemlerini yaşıyorum diyebilirim.

Dönüp arkanıza baktığınızda
    hayatınızda değiştirmek istediğiniz şeyler var mı?
    Keşkeler olmamalı insan hayatında. Evet, insanlar hata yapar, bir sürü şeyi yanlış da yaşamış olabilirim ama o zaman dilimi içerisinde, o anda öyle yaşanması gerekmiştir, öyle de yaşanmıştır. Önemli olan yaşadıklarından ne öğrendiğindir. Hayat zaten öğrenmek üzerine kurulu değil mi? Hiç bitmeyecek bu öğrenmeler. Ben, o yüzden gene hatalar yapacağım ve gene öğreneceğim, gene sanırım pişman olmayacağım. Elimden geldiğince de az hata yapmaya çalışacağım.

Boş zaman yaratabiliyor musunuz?
    Aslında son iki senedir ayıramıyorum ama benim hayalim dünyayı dolaşmak. Umarım hayatımın bir bölümünde bu zamanı yaratır ve hayalimi gerçekleştiririm. Çok param olması ve öyle lüks olması da gerekmiyor. Sırt çantamı alıp halen o enerjiyi hissedip dünyayı dolaşmak yetecek bana.

Aşk…
    Fatoş kadar rahat ve cesur
    âşık olabiliyor musunuz?
    Aşk kadını mısınız?
    Fatoş kadar cesur aşk yaşayabilirim ancak o kadar kolay âşık olamam. Aşk aslında çok güzel bir duygu. İnsanı heyecanlandıran çok mutlu eden bir şey. Ben aslında çok tutkulu bir insanım bir şeylerin denk gelmesi lazım. Bu konuda çok şanslı olduğum söylenemez ancak ‘’bundan sonrada böyle olacak diye bir durum yok ‘’diyerek kendimi teselli ediyorum.

Bir filminizde ‘’Erkekler ikiye ayrılır verdiği hediyeleri geri isteyenler ve istemeyenler’’ diyorsunuz.
    Hangi tür erkeklerle karşılaştınız ve gerçekte kaç çeşit erkek var?
    Evet, benim en sevdiğim film. Ben hediyeleri isteyenlerle daha karşılaşmadım. Umarım karşılaşmam da. Benim için ikiye ayrılmıyor, çeşit çeşit erkek ve kadın var. Herkesin kendine özgü özellikleri olduğuna inanıyorum.

Oyunculuk olmasaydı
    ne yapmak isterdiniz?
    Ben oyunculuğu çok seviyorum Oyunculuk dışında şarkı söyleyen, dans eden birisi olmak isterdim. Dans etmeyi çok seviyorum. Dans etmek insana yaşadığını hissettiriyor. Çok isterdim böyle bir şeyler olsun hayatımda ama dans dersleri almayı düşünüyorum. Şarkı söyleme konusunda kulağıma çok fazla güvenmiyorum ama son zamanlarda bu konuda teklifler alıyorum. Eğitilebilir bir durum olduğunu düşünüyorum belki yaz boyunca bu yönde de bir eğitim alabilirim.

Şenay Gürler karar alırken
    nelere dikkat eder?
    Karar mekanizması nasıl işler?
    Ben biraz sezgisel bir insanım. İçimdeki sesi dinlemek çok önemlidir benim için. O sesi halen duyabiliyorsa insan, doğru olan bir şeyler var demektir. Doğru dinleyebiliyorsak, iç sesimiz doğru söylüyordur. Ben iç sesimi dinlerim ve karar verirken şartlar nedir, getirisi - götürüsü nasıl olur diye düşünürüm.

Röportaj; Rahime DUMAN

Avrupa yakası’nın şıpsevdi’si fatoş’u mu, yoksa şenay gürler’i mi tercih edersiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Avrupa Yakasinda Burhan Mi Gaffur Mu

Avrupa Yakasinda Burhan Mi Gaffur Mu

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Muhteşem bir vücudu zekaya tercih eder misiniz?

Muhteşem bir vücudu zekaya tercih eder misiniz?

zor bir soru oldu gibi.. kadın için ikiside çok önemli
  3. cennetimi tercih edersiniz cehennemi mi.?? hangisi bedava hangisi parayla...

cennetimi tercih edersiniz cehennemi mi.?? hangisi bedava hangisi parayla...

Cennet Bedava-Cehennem Parayla "Bugün ölsem nereye giderim" diye her mü'minin muhasebe yapması gerekir. Hayatın akışına baktığımızda mü'minlerin böyle bir muhasebeye yanaşmadığını görüyoruz. Müslümanlar öyle acaibleşti ki, sormayın gitsin. Ne bu hâl, insan anlamakta güçlük çekiyor. İnanmış insan Cehenneme girmemek için nasıl yaşaması gerekiyorsa öyle bir çizgi takip etmesi...
  4. Gülmek mi mutlu eder mutluluk mu güldürür?

Gülmek mi mutlu eder mutluluk mu güldürür?

Gülmek mi mutlu eder mutluluk mu güldürür? a.gülerim mutlu olurum b.mutlu olmak güldürür c.ikiside mantıklı d.diğer
  5. Var misin, Yok musun?

Var misin, Yok musun?

Yurdum insani bazen degil nerdeyse herzaman cok komik olur :) Birazdan asagida gazete haberindeki beyfendi cocuklariyla iddaya girdikten sonra naptigina bakin bi.

Sayfayı Paylaş