gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Avucunuzdaki kelebek

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Zor günlerinizde size yol gösteren,sizi ayakta tutan,yaşama sevinci veren,gelecek hayalinizdir. Mutluluk narin bir kelebek gibidir...

Hayatla ilgili kararlarınızı kolaylaştıran, sizi insan yapan ise bağlı olduğunuz değerlerinizdir. Çabalarınızın sonuca ulaşmasını sağlayan şey hedef belirlemenizdir; kişiliğiniz, olumlu düşünceniz, yaratıcılığınız ve mücadele ruhunuzdur.

Zamanın birinde iki tane kız kardeş varmış, nasıl akıllılarmış anlatamam. Etraflarındaki ve okuldaki tüm bilgi onlara yetmez olmuş. Bir gün, anneleri onları dağdaki bilge adama götürmeye karar vermiş :
    Kızlar, bilge adamla karşılaşınca ona sorular sormaya başlamışlar. Bilge adam bütün soruları doğru cevaplamış; kızlar çok sevinmişler ve annelerinden eğitimleri için bir süreliğine izin isteyerek bilge adamın yanında kalmışlar.
    Sordukları soruların hepsinin cevabı doğruymuş. Bir süre çok mutlu olmuşlar; ama sonra sıkılmaya başlamışlar. “Bilgenin bilemeyeceği bir soru bulmamız lazım” diye düşünmüşler. Kızlardan biri bir gün “Buldum!” diye sevinmiş. “İki elimin arasına bir kelebek koyacağım ve bilge adama soracağım, “Avucumun içinde bir kelebek var. Canlı mı, ölü mü? “Ölü” derse kelebeği bırakacağım. “Canlı” derse avucumu hafifçe bastıracağım. Her ne derse cevabı bilemeyecek.” Kızlardan birisi kapalı tuttuğu ellerini bilge doğru uzatmış. (Şimdi lütfen siz de yapın. Avuçlarınız birbirine bakacak şekilde ellerinizi birleştirin ve uzatın. Ben açın deyinceye kadar da açmayın.)
    VE sormuş:
    “Avucumun içinde bir kelebek var; canlı mı, ölü mü?”
    Bilge adam cevap vermeden önce uzun süre kızın gözlerine bakmış ve cevaplamış :
    “Senin ellerinde kızım,senin ellerinde
    Şimdi bakın hayatınıza ve mutluluğunuza…
    Nerede mi?
    Açın avucunuzu…
    Sizin ellerinizde; tam avucunuzun içinde.

Bir Portekiz atasözü der ki “Yaşadıkça yaşlanmazsınız, yaşamadıkça yaşlanırsınız.”
    Mutluluk dileklerimle.

2. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    ayyy canummm diğer kankim yaw çok güzeldi canım arkadaşımmm valla bayıldımm tamda bana göre sana rep verebiliommu bakayım veririm inşallah ..................

3. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    vermişim veremedim repi canım saolsun demi hahaha

Avucunuzdaki kelebek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Avuç

Avuç

Avucun temiz olması faydalı ve karlı işlerle uğraşmak anlamındadır. Alkışlamak hoş vakit geçirmek mutluluğun işaretidir. Avucun temiz olması faydalı ve karlı işlerle uğraşmak anlamındadır. Alkışlamak hoş vakit geçirmek mutluluğun işaretidir.Rüyada avuç açmak uğurdur. Açılan avuç temiz ve aydınlıksa dilekler çabucak kabul olunacaktır.
  2. kelebek

kelebek

Kelebek Görsel sanatlara düşkün olmaya, erkek ve kadınların rekabetine, düşmanlığı laftan öteye gitmeyen insana, kendini mahvedecek bir iş yapmaya, dostluk ve sevgiye, kısa ömürlü çocuğa ya da hayırsever kimseye, Geçimi topraktan olan kimselerin kelebek görmesi sıkıntı ve işsizliğe, şerli kimselerin ve kötü kadınların kendi seviyesindeki kimselere meyletmelerine, Bir ışık çevresinde, belli...
  3. kelebek.........

kelebek.........

kelebeklerle ilgili güzel sözler kelebek ile ilgili sözler kelebekle güzel kelebeklerle kelebekle İyi kalpli yalnız bir adam birgün bir koza bulur. Kozanın içinde küçük bir tırtıl vardır. Adam çok sever bu tırtılı. Onunla tüm yalnızlığını, tüm sevgisini paylaşır. Gel zaman git zaman tırtıl büyür, güzel bir kelebek olur. Adam kelebeğine hayran, bırakamaz onu bir türlü. Aslında kelebeğin aklında...
  4. Avuçlarımda Umuda Uçuşan Kelebek

Avuçlarımda Umuda Uçuşan Kelebek

avuçlarımdaki kelebek Avuçlarımda Umuda Uçuşan Kelebek Herşeye Rağmen Şanslı Biriyim Ben.! Bakmayın, yazılarıma sinmiş hüzne. Avuçlarımdan umuda uçan kelebek.. Hiç ağlamadığımdan değil; çok akıttım gözyaşımı içime. Hiç kaybetmed iğimden değil birini.Çok yandım ciğerimden.Baktığım her yere, sevdikler imin yüzünü kazıdı hasret. Yıldızlarla doluydu gökyüzüm; kapkara bir boşluk...

Sayfayı Paylaş