gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Avukatlarin Resmi Kiliği:

Konu, 'Avukatlık Hukuku' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Madde 49 - Avukatlar, mahkemelere, Türkiye Barolar Birliğinin belirteceği resmi kılıkla çıkmak zorundadırlar.

Avukatlarin Resmi Kiliği: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zorunlu avukat hizmeti durdu

zorunlu avukat hizmeti durdu

“Zorunlu avukatlık” görevinin durdurulması, Avukat olmadan yapılan sorgulara” dayanılarak açılan davaların Yargıtay’da bozulması ve AİHM’de Türkiye aleyhine çok sayıda mahkumiyet kararının çıkması bekleniyor. Türkiye Barolar Birliği ve 62 Baro Başkanı’nın aldığı karar doğrultusunda “Zorunlu avukatlık” görevinin durdurulması yargıda büyük bir krizin habercisi oldu Para ödenmediği için...
  2. Avukat Bürosunda çalişabilecek Kişiler:

Avukat Bürosunda çalişabilecek Kişiler:

Madde 45 - (Değişik fıkra: 02/05/2001 - 4667/31 md.) Avukatlar ve avukatlık ortaklıkları, bürolarında yalnız avukatlık mesleği için gerekli olan yardımcı elemanları çalıştırabilirler. Hakimliğe ve avukatlığa engel suçlardan biri ile hükümlü olanlar veya avukatlıktan yasaklananlarla her ne şekilde olursa olsun işbirliği edilemez veya bu gibiler büroda çalıştırılamaz. (Değişik fıkra:...
  3. Avukatın Bağımsızlığı

Avukatın Bağımsızlığı

1.Genel Olarak : Avukatlık mesleğinin tarihine bakarsak; insanların avukatlık mesleğine bakış açıları ile değerlendirildiğinde, mesleğin gelişimini iki farklı algılama biçiminde sürdürdüğü dikkatten kaçmaz. Avukatlık önceleri ‘savunma mesleği’ olarak görülmüştür. Zaman içinde bu bakış açısı değişmiş ve avukatlık, ‘hak arama mesleği’ olarak görülmeye başlanmıştır. Adil yargılanma hakkı ve bu...
  4. Nasıl Avukat Olunur

Nasıl Avukat Olunur

Nasıl Avukat Olunur ben avukat olmak istiyorum ama nasıl avukat olunur bilmiyorum. Avukat olmak için ne gerekiyor hangi bölümü okumak lazım lütfen yazın.
  5. ÜCRETSİZ AVUKAT NASIL TUTULUR?

ÜCRETSİZ AVUKAT NASIL TUTULUR?

adli yardım nedir,barodan ücretsiz avukat nasıl tutulur,barodan avukat nasıl tutulur,barodan ücretsiz avukat nasıl talep edilir,ücretsiz avukat tutma hakkında bilgiler, Adli yardım kendisinin ve ailesinin geçimini sağlayamayacak durumda olan kişilerin ve vakıfların ihtiyaç duydukları zamanlarda devletin onlara ücretsiz adli destek sağlamasıdır. Kişiler ve vakıflar herhangi bir davanın veya...

Sayfayı Paylaş