gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Avukatliğa Kabul şartlari:

Konu, 'Avukatlık Hukuku' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Avukatlık mesleğine kabul edilebilmek için : a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Türk hukuk fakültelerinden birinden mezun olmak veya yabancı memleket hukuk fakültesinden mezun olup da Türkiye hukuk fakülteleri programlarına göre noksan kalan derslerden başarılı sınav vermiş

bulunmak,

c) Avukatlık stajını tamamlayarak staj bitim belgesi almış bulunmak,

d) (Ek bend: 02/05/2001 - 4667/1. md.) Avukatlık sınavını başarmış olmak.

e) Levhasına yazılmak istenen baro bölgesinde ikametgahı bulunmak,

f) Bu Kanuna göre avukatlığa engel bir hali olmamak gerekir.

Avukatliğa Kabul şartlari: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Malawİ TÜrlerİnde Üretİm Şartlari

Malawİ TÜrlerİnde Üretİm Şartlari

MALAWİ TÜRLERİNDE ÜRETİM ŞARTLARI Çoğumuz akvartistlik hayatımızın başlarında balıklarımızın ürememesinden yakınırız.Ben bu konu hakkında sizler için bir makale yazmayı düşündüm. Bunun için de; .Öncelikle bizim ihtiyacımız olan sağlıklı ve olabildiğince geniş bir akvaryum.Akvaryumlarınızı alırken size önerim,yükseklik çok fazla olmasın yükseklik yerine enini büyültürseniz daha iyi...
  2. Avukatlikla Birleşebilen Işler:

Avukatlikla Birleşebilen Işler:

avukatlıkla bağdaşmayan işler avukatlıkla bağdaşan işler ilgili bilgiler ilgili resimler resim Madde 12 - (Değişik madde: 22/01/1986 - 3256/3 md.) Aşağıda, sayılan işler 11 inci madde hükmü dışındadır: a) Milletvekilliği, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeliği, b) (Değişik bend: 02/05/2001 - 4667/9. md.) Hukuk alanında profesör ve doçentlik, c) Özel hukuk...
  3. Avukatlikla Birleşemiyen Işler:

Avukatlikla Birleşemiyen Işler:

Madde 11 - Aylık, ücret, gündelik veya kesenek gibi ödemeler karşılığında görülen hiçbir hizmet ve görev, sigorta prodüktörlüğü, tacirlik ve esnaflık veya meslekin onuru ile bağdaşması mümkün olmıyan her türlü iş avukatlıkla birleşemez.
  4. Avukatliğin Amaci:

Avukatliğin Amaci:

Madde 2 - (Değişik fıkra: 02/05/2001 - 4667/2. md.) Avukatlığın amacı; hukuki münasebetlerin düzenlenmesini, her türlü hukuki mesele ve anlaşmazlıkların adalet ve hakkaniyete uygun olarak çözümlenmesini ve hukuk kurallarının tam olarak uygulanmasını her derecede yargı organları, hakemler, resmi ve özel kişi, kurul ve kurumlar nezdinde sağlamaktır. Avukat bu amaçla hukuki bilgi ve...
  5. Artirma şartlari

Artirma şartlari

ŞARTNAMENİN AÇIK BULUNDURULMASI: Madde 124 - İcra dairesi taşınmazın bulunduğu yerin adetlerine göre en elverişli tarzda artırma şartlarını tesbit eder. Bunları ihtiva eden şartname artırmadan evvel en az on gün müddetle icra dairesinde herkesin görmesi için açık bulundurulur. (Değişik fıkra: 09/11/1988 - 3494/16 md.) Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazın muhammen kıymetinin...

Sayfayı Paylaş