gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Avusturya dükü 2. Albert kimdir biyografisi var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

avusturya ükü albert II nin hayatı biyografisi ve varsa hakkında bilgi verir misiniz tşk.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Avusturya Dükü 2.Albert 1298-1358 yılları arasında yaşamıştır. Hüküm ve hikmet sahibi olarak tanınır.

15 Şubat 1324'te Kontes Pfirt Johanna ile evlendi, kızı Pfirt Ulrich III ve ardından aşağıda ki diğer çocukları dünyaya geldi;

Rudolf IV ( 1 Kasım 1339 Avusturya , Viyana - 27 Temmuz 1365, Milan ). Evlendi ancak çocuğu olmadı.
    Frederick III (1347, Viyana - 1362, Viyana). Bekar öldü.
    Albert III (9 Eylül 1349, Viyana - 29 Ağustos 1395, Castle Laxenburg ).
    Leopold III (1 Kasım 1351, Viyana - 9 Temmuz 1386, Sempach ).
    Catherine (1342, Viyana - 10 Ocak 1381, Viyana), Viyana'daki St. Klara Abbess.
    Margaret (1346, Viyana - 14 Ocak 1366, Brno ), evlendi

1918'e kadar Avusturya'nın en temel kanunları olan Albert Kanunları onun eseridir.

1358 yılında Viyana'da öldü ve kendi kurduğubir manastırda toprağa verildi.. :)

Avusturya dükü 2. Albert kimdir biyografisi var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ushan çakır kimdir biyografisi fotoları var mı

Ushan çakır kimdir biyografisi fotoları var mı

Bu leyla ile mecrun disizinden kovulmuşmuş :) Yani öyle diyorlar. Ushan Çakır resimlerini rica ediyorum varsa. Birde tabiki bu kovulma haberini mümkünse tabiki :)
  2. Albert Einstein kimdir biyografisi

Albert Einstein kimdir biyografisi

Albert Einstein hayatı Albert Einstein hakkında bilgiler Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda "Albert Einstein kimdir?" diyen misafirlerimizin sorusunu yanıtlıyor ve sizlere ve ilgili tüm arkadaşalrımıza Albert Einstein biyografi bilgilerini aktarıyoruz. Modern fiziğin kuramlarının oluşmasında büyük katkıları olan Albert Einstein'nın en bilinen teorilerinden biri İzafiyet...
  3. Berna Arıcı Kimdir biyografisi var mı

Berna Arıcı Kimdir biyografisi var mı

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Berna Arıcı Kimdir bilen var mı Berna Arıcı hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan Berna Arıcı biyografi bilgilerini rica ediyorum.
  4. 1. Abdülhamit Kimdir biyografisi var mı

1. Abdülhamit Kimdir biyografisi var mı

Selam arkadaşlar aranızda tarih ile ilgili ve tarih ile bilgili arkadaşlarımdan 1. Abdülhamit Kimdir diye bilgi paylaşmalarını rica ediyorum.
  5. Merve Büyüksaraç Kimdir biyografisi var mı

Merve Büyüksaraç Kimdir biyografisi var mı

Survivor da yarışan ve yarışmadan ayrıldktan sonra survivor hakkında bir takım iddialarda bulunupta mahkemelik olan Merve Büyüksaraç Kimdir biliyorsanız bana Merve Büyüksaraç ın hayatıyla ilgili biyografi bilgilerini yazar mısınız

Sayfayı Paylaş