gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ayağıyla itmek

Konu, 'A-B' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ebu Said El-Vaiz demistir ki: Birisinin kendisine tekme vurdugunu görmek, fakir düsmesine sebep olani görebilmek demektir. Eger ayagin sahibini görmüyorsa, o zaman islerinde dikkatli olmali, israftan kaçinmalidir. Taninmis bir kimsenin tekmesini yemek, ondan bir dert alinacagini anlatir.

Ayağıyla itmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayak

Ayak

rüyada ayak yıkamak rüyada tavuk kesildiğini görmek insan kesmek bir yerinin kesilmesi tavuk ayağı görmek İyi amele, işin devamını sağlayan unsurlara, servetin devamlılığına, Güzel ayak işteki sebat ile elde edilecek hayırlı sonuca, din ve dünya güzelliğine, namazı dosdoğru ve düzenli kılmaya, Günahkarın ayağını güzel görmesi tövbe etmesine, Ayakta görülen kkıl borca, Ayakta görülen ziyade...
  2. itmek

itmek

Bir kimseyi eliyle itmek, nefse ve şeytana uyarak başına bir iş açmaya, sonra bundan kurtularak dince ve dünya ölçüleriyle sonunun iyi olmasına delalet eder.Rüyada birisini iten, tam tersi birisine destek olacak demektir. Rüyada birisini veya herhangi bir esyayi tutup öteye beriye ittigini gören, bütün yasaminda tedirgin bir ömür sü-rer. Fakat bu kisinin ahireti güzel olur. Bir baska rivayete...
  3. Ayak köftesi

Ayak köftesi

ayak köftesi MALZEMELER 500 gr. köftelik kıyma 4 adet patates 2 yemek kaşığı yoğurt 3 yemek kaşığı un 1 adet kuru soğan 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı tuz Kızartmak için: 1 yemek kaşığı sıvıyağ HAZIRLANIŞI Patatesleri soyup küp şeklinde doğrayın. Tencereye alıp üstünü kapatacak kadar su koyun. Tuz atın ve patatesleri yumuşayana kadar haşlayın, çatalla ezip püre haline getirin,...
  4. aşkı itmek zorunda kaldık

aşkı itmek zorunda kaldık

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Çok sustum.. Çok.. Öyle böyle değil.. Ne kadar yaşanmışlık yaşanamamışlık varsa o kadar. En çok da aşk kadar sustum! Biliyorum, Hiç yakışmayanı giydim üzerime, Biliyorum, Çok incittim kendimi hüzünlerime, Biliyorum, Ben sustukça çığlıklar yürüdü düşünceme.. Ama nasıl anlatılırdı ki, Yaşamın kıyısından bir misafir edasıyla bakmak, Bir yandan uçurumlara...
  5. Ayaklarınızı Canlandırın!

Ayaklarınızı Canlandırın!

Kış kapımızda! Kapalı ayakkabılar giymeye başladık. Gün boyunca havasız kalan ayaklarımızın artık daha fazla bakıma ihtiyacı var. Ayaklarınızı canlandıracak bakım önerileriyle yere sağlam basabilirsiniz. Masaj Yapın! Ayaklarda bulunan 70binden fazla sinir ucu beyne direkt olarak bağlıdır. Uzun süre ayakta kaldığınızda kendinizi yorgun hissetmenizin sebeplerinden biri de budur. Ayağına masaj...

Sayfayı Paylaş