gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ayakkabı kokusunu nasıl yok ederim?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba benim sorum eşimin ayakları hiç kokmaz ama gün boyu havasız kaldığı için olsa gerek ayakkabısı çok kokuyor ve ben ayakkabılığa bile almak istemiyorum bu kokuyu nasıl yok edebilirim?

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba sayın ziyaretçimiz size daha önce araştırıp uyguladığım biz çözüm yolunu sunmak istedim: ** Borik asit karbonat a benzeyen bir tozdur ve eczanelerde bulunur. Bunu ayakkabımızın içine serpip birkaç gün beklersek kokunun bittiğini ya da azaldığını görebiliriz. Bir leğene döküp, su ilave ederek eritirsek ve ayaklarımızı bu karışımla ovalayarak yıkarsak ve 15- 20 dakika kadar bekletirsek ve ayak kokusuna da çare olduğunu görebilirsiniz.

**Karbonat ı yukarıda belirttiğim gibi ayakkabının içine serpip birkaç gün beklersek kokuyu azaltacaktır.

**Ayakkabı ve ayak kokusuna bakteriler neden olduğu için onları yok ederek kokuyu azaltabilir ya da bitirebiliriz. Bunun için saf alkol bulabilirseniz ayakkabı ve ayağımızı bunla yıkayalım. Yok, bulamam derseniz kolonya da işinizi görür.

**Ayak ve ayakkabı kokusunu azaltmanın bir başka yolu; güçlü bir koku verici kullanmakla da olur. Bunun için tüm ayağa değil, ayak parmakları arasına tuzla kınayı karıştırıp, bunu yakmak suretiyle başarabiliriz. Ayağınıza sürdükten sonra poşet geçirerek sabaha kadar beklemeniz yeterli olacak. Yalnız bir tek kötü tarafı var; göze pek hoş görünmemesidir. Mümkünse sadece üstten görünmeyecek şekilde sadece alt taraflarına sürmek daha uygun olacaktır.

**Naylon ya da benzeri çoraplardan kaçınınız. İçi havlu olan çoraplardan kullanınız ve sık sık değiştiriniz.

ayakkabı kokusunu nasıl yok ederim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. agiz kokusunu yok eden yiyecekler

agiz kokusunu yok eden yiyecekler

agiz kokusunu yok eden yiyecekler Dün gece yediğiniz soğanlı ve yağlı yemeklerin tadı muhteşemdi değil mi? Ama bu nedenle nefesiniz maçtan yeni çıkmış bir Sumo güreşçisininkine benziyor olabilir! Ne yapmak gerekiyor? Genelde sarımsak, soğan ve kori yediğiniz zaman nefesiniz toksik bir hale dönüşür. Balıklar ve bazı peynirler de aynı etkiyi yaratabilir. Devamlı açık havada, ağzınızı açık...
  2. İstenmeyen Kokuları Yok Edin

İstenmeyen Kokuları Yok Edin

turşu kokusu nasıl çıkar Evinizde,eşyalarınız da üzerinizde vs.bulunduğunuz ortamda istemediğiniz tiksindiğiniz bir koku var mı?Yoksa da olduğu oluyor.İşte o kokulardan kurtulmak sizin elinizde.Parfüm ile uğraşmayın.Doğal yolları deneyin.Buyrunuz... Soğan kokusunu ellerinizden çıkarmak için, evvelden haşladığınız patatesi mutfaktaki işiniz bitince elinize sürerek beş dakika kadar...
  3. Ayakkabı kokusunu nasıl giderebilirim?

Ayakkabı kokusunu nasıl giderebilirim?

Melekler koridorumda ayakkabılık var ama yanından geçerken çok ayakkabı kokuyor bu kokuya bir çare var mı? :S Evimi temizliyorum o kokudan dolayı sanki pismiş gibi hissediyorum :S
  4. Evdeki Sigara Kokusundan Nasıl Kurtulurum?

Evdeki Sigara Kokusundan Nasıl Kurtulurum?

eve sinen sigara kokusu, evdeki sigara kokusu, eve sinen sigara kokusu nasıl giderilir Sevgili melekler, sigaranın sağlığımıza verdiği zarar tartışılmaz. Buna rağmen içeceğim diyenlere Allah kurtarsın demekten başka çare yok ancan sigaranın zararları bununla bitmiyor. Eğer sigara içiyorsanız başkalarına, eğer siz değil eşiniz içiyorsa size evinizin kokusu her zaman kötü gelecektir. Çünkü...
  5. Koridorumu nasıl dekore ederim ?

Koridorumu nasıl dekore ederim ?

Koridorumu nasıl dekore ederim,koridor nasıl dizayn edilir,koridorumu dekore etmek istiyorum,koridorlar için dekorasyon önerileri, Sevgili Melekler,Evlerimizin koridoru göze çarpan ilk bölüm olması açısından, odaları kadar önemlidir. Doğru değerlendirilmiş bir koridor evinizde büyük farklar yaratabilir. Koridorun genişliğine göre bir aksesuar ve küçük koltuklarla koridorunuzu alışagelmiş...

Sayfayı Paylaş