ayaklarıma nasıl bir bakım uygulayabilirim

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
ayaklarıma nasıl bir bakım uygulayabilirim
Çalışıyorum ve sabahtan akşama kadar ayaktayım.Eh,bir bayan olarak az da olsa bakım yapıyorum kendime ama.Akşam geldiğimde ayaklarımı bir türlü rahatlatamıyorum.Nasıl bir bakım uygulamam lazım ayaklarım için ?

1 — Bütün gün hareket halinde olan bir ayak için ter kadar zararlı bir şey yoktur. Orta yumuşaklıkta bir tırnak fırçası, ılık su, bol sabun, her akşam ayaklarınıza yapacağınız banyo için lüzumludur. Bu sayede ayakların derisini de, sağlığını da korumuş olursunuz.

2 — Sıcak su banyosundan sonra ayaklarınızı soğuk sudan geçirin, bu iş için hazırlanmış bir kremle masaj yapın. Krem tüpünden bir miktar kremi avuçlarınıza sıkın. Sonra ayaklarınıza, sanki dar bir çorap giymeye çalışıyormuşsunuz gibi, yukarı doğru hareketlerle masaj yapın.

3 — Tırnaklarınızı mümkün olduğu kadar sık kesmeye çalışın. Ayaklarınızı, ozellikle parmak aralarını pudralayın.

4 — Tırnakların sertleşen kısımlarını arasıra torpillemeyi unutmayın, Böylece. hem tırnaklarınız güzelleşir, hem de çoraplarınız yırtılmaz.

5 — Ayaklarınızı yalnız akşamları yıkamakla kalmayın: sabah banyosu insana çeviklik verir; banyo yapmadığınız zamanlar bile, sabahları. Hiç olmazsa ayaklarınızı yıkamalısınız. Parmakların boyanmasına ondan sonra sıra gelir.

Geri