gebe
  1. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63

Ayça Bingöl Kimdir?

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında GREY tarafından paylaşıldı.

ayça bingöl kimdir ayça bingöl hayatı nereli ayça bingöl, hayatı, biyografisi, öz geçmişi, kısaca yaşadıkları hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar.

Şu sıralar 'öyle bir geçer zaman ki' adlı dizi ile oldukça tanınmaya başlayan Ayça Bingöl'ü yakından tanıyalım melekler.

1975 yılında İstanbul'da doğdu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü`nden mezun olan Bingöl, 1996 yılında Dormen Tiyatrosu'nda profesyonel oyunculuğa başladı. 1998 - 2000 yılları arasında da konuk oyuncu olarak Tiyatro Fora`da oynadı. Reklam filmleri, sinema ve dizilerde rol alan, ayrıca seslendirme sanatçılığı yapan Bingöl, Yeditepe Oyuncuları kadrosunda bulundu. 2007 - 2008 sezonunda Bana Bir Picasso Gerek adlı oyun ile Duru Tiyatro topluluğuna katıldı.

Oyunculuk (Film)

1999 Sır Dosyası
    2000 Gözlük
    2006 Tramvay Seval
    2009 Sonsuz Aylin
    Melekler ve Kumarbazlar

Oyunculuk (Televizyon)

2000 Evdeki Yabancı
    2002 Anne Babamla Evlensene
    2004 Yadigar
    2006 Taşların Sırrı
    2007 Hayat Kavgam
    2007 Bıçak Sırtı
    2008 İki Aile Füsun
    2009 Küçük Kadınlar
    2009 Samanyolu
    2010 Öyle Bir Geçer Zaman ki Cemile
    2011 Öyle Bir Geçer Zaman ki Cemile

Rol aldığı tiyatro oyunları

Şölen : Moira Buffini - Tiyatro Stüdyosu
    Nehrin Solgun Yüzü : Nick Stafford - Tiyatro Stüdyosu
    Bana Bir Picasso Gerek : Jeffrey Hatcher - Duru Tiyatro
    Paramparça : Turgut Özakman - Yeditepe Oyuncuları
    Tıpkı Sen Tıpkı Ben : Haluk Işık - Yeditepe Oyuncuları
    Klakson, Borazan ve Bırtlar : Dario Fo - Tiyatro Fora
    Bugün Git Yarın Gel : Dormen Tiyatrosu
    Yukarıda Biri mi Var : Dormen Tiyatrosu
    Zafer Madalyası : Dormen Tiyatrosu
    Olacak Şey Değil : Dormen Tiyatrosu
    Kare As : Dormen Tiyatrosu
    Oyun Karıştı : Dormen Tiyatrosu

Seslendirme Çalışmaları

Crysis 2 (Video Oyunu) - Tara Strickland
    Yüzüklerin Efendisi - Arwen (Liv Tyler)
    Lost - Kate (TNT için seslendirildi)
    Buz Devri 3 - Ellie
    Buz Devri 2 - Ellie
    Madagaskar - Gloria
    Orman Çetesi - Gladys
    Kayıp Balık Nemo - Peach
    Kahraman İnekler
    Beowulf Angelina Jolie
    Taking Lives (Hayatın Benim) Angelina Jolie
    28 Week Later (28 Hafta Sonra) - Rose Byrne
    Peter Pan - Wendy
    Red Kit:Batiya Hucum - Miss Littletown
    Define Gezegeni
    Kazara Zengin (Mr. Deeds) - Babe Bennett (Winona Ryder)

Sahip olduğu ödüller

6.Tiyatro Tiyatro Ödülleri: Yılın Kadın Oyuncusu, Bana Bir Picasso Gerek - Duru Tiyatro 2008.
    Afife Tiyatro Ödülleri: Yılın en başarılı kadın oyuncusu, Bana Bir Picasso Gerek - Duru Tiyatro 2008.
    Sadri Alışık Ödülleri: Yılın en iyi kadın tiyatro oyuncusu, Bana Bir Picasso Gerek - Duru Tiyatro 2008.
    16. Çırağan Lions Ödülleri: Yılın en iyi kadın oyuncusu, Nehrin Solgun Yüzü - Tiyatro Stüdyosu 2009.

Ayça Bingöl Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayça Varlıer kimdir

Ayça Varlıer kimdir

ayça varlıer ayça varlıer kimdir, kısaca hayatı, biyografisi, hayatı, hakkında bilgiler, haberler, dizileri, filmleri, resimleri Gümüş dizisi işle ün yapan Ayça Varlıer'i bir çok dizide beğeniyle izlemişizdir Melek'ler. Peki onun hayatı ile ilgili merak ettiklerimiz oldu mu? O halde buyrun Ayça Varlıer ve hayatı:) Ayça Varlıer (d. 1977, Ankara), Türk dizi oyuncusu. 1977 doğumlu olan...
  2. Ayça İnci kimdir

Ayça İnci kimdir

ayça inci kimdir ayça inci kimdir, hayatı, biyografi, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, filmleri "KaraGümrük Yanıyor" adlı dizide de rol alan şimdiler de ise "Akasya Durağı" adlı dizide şöfer rolunü canlandıran, başarılı oyuncu Ayça İnci hakkında merak ettiğiniz herşey burada! Ayça İnci (d. 30 Nisan 1978 , İstanbul) Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Lise eğitimi...
  3. Ayça Bingöl ve Hazal Kaya aynı filmde

Ayça Bingöl ve Hazal Kaya aynı filmde

hazal kayanın yeni filmi hazal kaya yeni filmi hazal kaya, ayça bingöl, cemile, feriha, aynı filmdeler, yeni proje, ilgili bilgiler burada melekler Hazal Kaya ve Ayça Bingöl aynı projede yer alacakmış melekler. Bakalım nasıl bir film olacak melekler? AYÇA BİNGÖL VE HAZAL KAYA AYNI FİLMDE! Öyle Bir Geçer Zaman Ki'nin Cemile'si 2 genç dizi oyuncusuyla sinema filminde rol alacak.....
  4. 2013 Popstar Ayça Bingöl Kimdir?

2013 Popstar Ayça Bingöl Kimdir?

Bu konu; 2013 Popstar Ayça Bingöl Kimdir hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Star Tv'nin yeni yarışma programı 2013 Popstar Türkiye yarışmasında yarışacak olan finalistlerden biri olan Ayçe Bingöl'ü tanıyoruz... 26.10.1990-Muş doğumlu... Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde beş yıl eğitim almış. İTÜ Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi son sınıf öğrencisi ve TRT Gençlik Korosu...
  5. Karagül Dizisi Fırat Karakteri Yavuz Bingöl Kimdir?

Karagül Dizisi Fırat Karakteri Yavuz Bingöl Kimdir?

Bu konu; Karagül Dizisi Fırat Karakteri Yavuz Bingöl Kimdir hakkında bililer vermektedir. Sevgili melekler, başrollerinde Özcan Deniz, Ece Uslu ve Yavuz Bingöl'ün yer aldığı Karagül dizisi ilk bölümüyle beğeni topladı. Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Karagül dizisinde Fırat karakterini Yavuz Bingöl canlandırıyor. Yavuz Bingöl'ü tanıyalım... 7 Ekim 1964'te İstanbul'da doğdu....

Sayfayı Paylaş