gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aydan Şener hayatı

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

aydan şener biyografi aydan şener kiminle evlendi kiminle evliydi mühürlü güller dizisi nerede çekildi mühürlü güller nerede çekildi aydan şener hayatı, biyografi ,kimdir, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, dizileri, filmleri

Türkiye Güzelleri'nden olan Aydan Şener, hakkında kendi ağzından ve bizlerin araştırmaları sonucunda bilgiler sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler.

1 Mart 1963 de Kiliste dünyaya geldim. Bir yasindayken Bursaya yerlestik. Orta ve lise ögrenimimi Bursada tamamladim. 1981 yilinda Türkiye Güzeli seçildim. Çok kisa bir süre mankenlik yaptim.Oyunculuga baslamam 1983 de küçük aga dizisiyle gerçeklesti .1983 yilinda evlendim.. Daha sonra . . TRT ye ; 90 li yillarda özel T.V lerle dizi ve film çalismalari yaptim. Iki Kiz kardes Gül ve Diken , Zühre , Gölge Çiçegi , Tutku , Hicran ; Ay isiginda saklidir , Kumru , Bir Askin Bittigi Yer , Yüzlesme Hüznün Yüzü , Ah Nalan Ah Nefes Alamiyorum T.V filmleri ... . 1988 yilinda dünyaya getirdigim kizim Ecem hayatimin en önemli varligi .. 1991 yilinda esimden ayrildim.. En son T.R.T için Mühürlü Güller dizisini çektim.. Balik burcunun bütün özelliklerini tasiyorum. Merhametli, Duygusal, Kararsiz çok inis çikisli ruh yapisina sahip bir insanim.. Ilk kazandigim para ilk para 1981 yilinda ‘‘Küçük Aga’’ ile basladim oyunculuk hayatima. Ya bes yüz lira ya da bes yüz bin lira kazanmistim. Gün geçtiçe sifirlar artiyor. O yüzden net hatirlayamiyorum aldigim maasi. Sanirim bes yüz bin liraydi. O zaman için iyi bir para kazanmistim ve ufak tefek yatirimlar yaptim. Tabii aileme hediyeler almayi ihmal etmedim.. Eger oyuncu olmasaydim ; Gazeteci olmak isterdim. Lise çaglarindan beri bir tutkuydu benim için. Ama gazeteci olamasam da gazetecilerle içli disli olduk sonunda Sürekli yeni insanlarla tanisma imkani bana çok cazip geliyor. Iletisim kurmak, gözlemek ve yansitmak çok zevkli. . Insanlari çok seviyorum ama insanlar kadar hayvanlari da çok seviyorum. Öyle masum ve bize o kadar muhtaçlar ki... Bir tek onlara kötü muamele edebilen insanlari hiç sevmiyorum. Evimde besledigim iki tane köpegim var .. Simdiki aklim olsa, söhretli bir kadin olarak yasamayi tercih etmezdim. 18 yasindan bu yana bu sekilde yasiyorum. Çok güzel taraflari da var. Hem sayilmak hem sevilmek çok güzel bir sey. Simdikiler bir iki sene popüler oluyorlar, kendilerini dünyanin merkezi saniyorlar. Ama üç bes sene sonra yoklar. Saygin söhreti koruyabilmek için kendinizden bir seyler veriyorsunuz.. Idealim ileriki yillarda küçük de olsa bir çiftlik sahibi olup sokaklardaki kedi ve köpekleri oraya toplamak ve iyi bakilmalarini saglamak.
    Filmleri - Oyuncu (32 Film)

Masum Değiliz

Beni Bekledinse

Mühürlü Güller

Öyle Bir Sevda ki

Oyun

Aşk Aynı Adreste

Yarın Geç Olmayacak

Kumru

Güvercin

Hicran

Sakin Kasabanın Kadını

Hüznün Yüzü

Ah Nalan Ah

Nice Yıllardan Sonra

Tutku

Nefes Alamıyorum

Ay Işığında Saklıdır

Zühre

Yüzleşme

Bir Aşkın Bittiği Yer

Gül ve Diken

Gölge Çiçeği

Hayatın İçinden

İki Kızkardeş

Yol Palas Cinayeti

Fatih-Harbiye

Samanyolu

Utanç Yılları

Yeniden Doğmak

Çalıkuşu

Küçük Ağa

Bay Alkolü Takdimimdir

Aydan Şener hayatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şener şen

şener şen

Şener Şen (1941 - .... ) 26.12.1941 yılında Adana'da doğan sanatçı, aktör Ali Şen'in oğludur. Sanat hayatına tiyatro oyunculuğuyla başlamış ve sinemaya kompozisyon rolleriyle geçmiştir. "Şalvar davası" adlı filmiyle de başrole çıktı. 1958'de Yeşil Sahne'de amatör olarak tiyatro oyunculuğuna başladı. 1964-1966 yılları arasında Doğu Anadolu'nun köylerinde ilkokul öğretmenliği yaptı....
  2. Çalıkuşu Aydan Şener podyumda

Çalıkuşu Aydan Şener podyumda

çalıkuşu aydan şener calikusu aydan sener şener çalıkuşu dekolte video KARİYERİNİN EN BÜYÜK ÇIKIŞINI 1986’DA ÇEKİLEN “ÇALIKUŞU” DİZİSİNDEKİ ROLÜYLE YAPAN AYDAN ŞENER, ÖNCEKİ GÜN ENGELLİLERE YARDIM AMACIYLA DÜZENLENEN WORLD WELLA PARİS DEFİLESİNDE GÖREV ALDI.... Şener’in defilenin finalinde tanıttığı derin göğüs dekolteli kıyafeti 2500 liraya alıcı buldu. Grand Cevahir Otel'de...
  3. Savaş Ay Hayatı ve Biyografik Bilgileri

Savaş Ay Hayatı ve Biyografik Bilgileri

savaş ay savaş ay hayatı Geçtiğimiz Kasım ayında hayata gözlerini yuman Türk Sanat Müziği sanatçısı Şükran Ay'ın oğlu olan, yılların başarılı gazetecisi ve program yapımcısı Savaş Ay hayatı ve biyofgrafik bilgileri ile karşınızdayız melekler :) 26 Mart 1954 yılında İstanbul'da doğdu..Çocukluk yılları İstanbul Üsküdar Selamsız'da geçen Savaş Ay nam-ı diğer "Savaş Abi", Ünlü ses...
  4. Savaş Ay Hayatını Kaybetti!

Savaş Ay Hayatını Kaybetti!

savaş ay, savaş ay haberleri, savaş ay öldü Sevgili melekler, başarılı gazeteci Savaş Ay hayatını kaybetti. Şarkıcı merhum Şükran Ay'ın oğlu olan yılların emektar gazetecisi Savaş Ay, son yıllarda tedavi gördüğü gırtlak kanserine yenik düştü. Gazeteciye Allah'tan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Ayrıntılar basında yayınlandıkça buradan sizlerle paylaşacağız... Gazeteci Savaş Ay...
  5. Savaş Ay Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgiler

Savaş Ay Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgiler

savaş ay, savaş ay hayatı, savaş ay kimdir Sevgili melekler,merhum Şükran Ay ve Turan Ay'ın oğlu olarak dünyaya gelen gazeteci Savaş Ay'ı bugün kaybettik. Bir süredir tedavi gördüğü gırtlak kanserine yenik düşen Savaş Ay'ın hayatı hakkında bilgiler vermek istiyoruz sizlere.... 26 Mart 1954 yılında İstanbul'da doğdu..Çocukluk yılları İstanbul Üsküdar Selamsız'da geçen Savaş Ay nam-ı...

Sayfayı Paylaş