gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Aydilge – Sobe 2009

Konu, 'Yerli Albüm Tanıtımları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sobelenmeye hazırmısınız? Aydilge sn çıkardığı albüme ismini veren sobe ile bol bol bizleri sobeleyeceğe benziyor=)

Albüm bilgilerine gelince

Bu albüm, canına tak edip, sabah işe gitmeyenlerin, saati yediye kurmayanların, erkenden uykuya dalmayanların, cep telefonunu yanına almayanların, vitaminini içmeyenlerin, yollara düşüp şehri özlemeyenlerin albümü… Kendine has, yumuşak, naif anlatımıyla; albümün bütününde masalsı bir uslup kullanan Aydilge, pozitif mesajlarını yapıcı bir biçimde sizlere sunuyor.

İlk albümü “Küçük Şarkı Evreni”nin ardından ikinci albümünde tüm yapay kuralları ve dayatılan yaşam biçimlerini sorgulayan Aydilge, bitmeyen enerjisiyle yaşamı bestelemeye ve söylemeye devam ediyor. Genç yaşına üç roman ve iki albüm sığdıran Aydilge, “Bazıları, hayatı kendileri deneyimler, bazıları ise o insanların deneyimlerini izleyerek ömürlerini tüketirler” diyerek pasif bir şekilde kıyıya çekilmeyi reddedip hayatın içine atlayarak söylüyor şarkılarını.

Bu albüm, siz teslim olmayanlara!
    Şimdi yollara düşme zamanı… Geri dönmemek pahasına!

Aydilge’nin Cem Sarıoğlu ile beraber prodüktörlüğünü üstlendiği “Sobe” dokuz parçadan oluşuyor. Altı şarkının bestesi ve albümdeki tüm sözler Aydilge’ye ait. “Yollara Düşsem”, “Geri Dönmem” ve “Kalbim Hep Senle” adlı besteler ise Sarıoğlu imzası taşıyor. “Küçük Bir renk” adlı parça ise Aydilge ve Cem Sarıoğlu’nun beraber bestelediği bir masal…

Cem Sarıoğlu, Atakan Ilgazdağ ve Oya Erkaya ve Cenk Erdoğan’ın aranjeleriyle renk bulan albümün mikslerinde SQL (Sound Quality Level) ödüllü Çağan Tunalı (Noiseist) ve Alen Konakoğlu imzası var. Yedi şarkının mastering’i, Pink Floyd’un efsanevi ses mühendisi, Grammy Ödüllü Andy Jackson tarafından yapıldı. Diğer iki şarkının mastering’i ise Kaliforniya, Capitol Records’un tek Türk ses mühendisi Evren Göknar’a ait. “Sobe” albümünün ilk klip şarkısı “Yollara Düşsem”in yönetmenliğini Ceyda Balaban yaptı.

1. Yollara Düşsem
    2. Kalbim Hep Seninle
    3. Geri Dönmem
    4. Yükseldin
    5. Küçük Bir Renk
    6. Canımla
    7. Ah Bir Sevse
    8. Güneş
    9. Benim Aklım Sende

Aydilge – Sobe 2009 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Önüm arkam SOBE

Önüm arkam SOBE

Sobelemeyi özledim yalanları, diyebilir miyim acaba ? Çocukluğum sıkıştırır hemen beni mengeneye, peki sorarmıyız bu soruyu ? acaba kaç soru sormuşuzdur kendimize geldiğimiz şu yaşımıza kadar. Korkuyormuyuz yoksa belki de ”ya bırak bu işleri filozofi yapma” deyip pişkince olmadığımız bir kişiliğin sosyal güdülemesiyle kodlanmış olan bir psiko karşılıkla hafif lümpen muhaliflikler mi yaparız...
  2. Ben Seni Hiç Sev(e)medim..Sobe...

Ben Seni Hiç Sev(e)medim..Sobe...

Sus dökülsün dudaklarından... Acılar bayat, kanı taze... Ben seni hiç sev(e)medim! Ne anlatacaktın ki? Bir dün göster bana, yarın'sız olsun. Kekremsi hüzünler peydahlatma bana, yaşatma sevabsız sabahları. En çabuk büyüme vaktidir, hazan. Güz'lü gece ayazlarında, parmak basıyorum gölgelerimin arasında ki ıslaklıklara... Adımlarım değil, parmak izlerim kalıyor. Uyan Tanrı, uyan ölüm...
  3. Önüm Arkam Sağım Solum Sobe Sözleri

Önüm Arkam Sağım Solum Sobe Sözleri

Önüm Arkam Sağım Solum Sobe Sözleri de ekleyin kızıma öğretecem bu çocukluk tekerlemeyi :)
  4. Dinle Sevgili Önüm Arkam Sağım Solum Sobe Sözleri

Dinle Sevgili Önüm Arkam Sağım Solum Sobe Sözleri

Önüm Arkam Sağım Solum Sobe Şarkı Sözü Dinle Sevgili Önüm Arkam Sağım Solum Sobe Sözü Sevgili melekler, Dinle Sevgili Önüm Arkam Sağım Solum Sobe sözlerini sizlerle paylaşıyoruz :) Avazımın çıktığı kadar bağırmak istiyorum. Nasıl mı ? Böyle işte. Böyle nefret. Böyle sövmek. İçimi boşaltmam gerek biraz, anladın mı ? Ve yahut kapat gitsin ! Asileşti çerçevem,...
  5. Kiraz Mevsimi -Aydilge - Haberin yok şarkısı

Kiraz Mevsimi -Aydilge - Haberin yok şarkısı

Kiraz mevsimi dizisi haberin yok şarkısı,kiraz mevsimi aydilge haberin yok şarkısı dinle,kiraz mevsimi haberin yok dinle ,aydilge haberin yok şarkı sözleri [MEDIA] Aydilge – Haberin Yok Gözdeki yaşımsın benim Neredesin, neredesin? Belki de ağladığım için Düştün ve gittin Sen benim seri katilim Kaç beni yok ettin Aşkın mahkemesi yok ki Suçlu gözlerin Ayna ayna anlat ona Yalnızlık ne başa...

Sayfayı Paylaş