"Aydınlanma ve Hukuk" Sempozyumu

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
"Aydınlanma ve Hukuk" Sempozyumu
Osmanlı Bankası Müzesi (OBM), 30 Kasım - 1 Aralık tarihlerinde, Aydınlanma ve Hukuk: Modern Hukukun Sorunları Bağlamında Türkiye'de Hukuk başlıklı sempozyuma ev sahipliği yapacak. Etkinlik, aydınlanma felsefesinin Türkiye'deki etkilerinin tartışıldığı, geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen ilk Aydınlanma Sempozyumu'nun devamı niteliğini taşıyor. Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Köker'in küratörlüğünü üstlendiği sempozyumun açılış konuşmasını, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağlar Keyder yapacak.

</B>Sempozyumda, modern hukuk düzeninin kurulup yerleştirilmesi bakımından kendine özgü bir tarihi tecrübe yaşamakta olan Türkiye'de, aydınlanma felsefesinin katkılarıyla oluşan modern hukukun temel ilke ve kurumlarına dair sorun ve eleştirilerin incelenmesi hedefleniyor. Ülkemizin önde gelen üniversitelerinden uzman akademisyenlerin katılacağı toplantılarda, iki gün boyunca, modern hukukun pozitif hukuk niteliğinin eleştirisi, hukuk ve demokratik meşruiyet ilişkileri ve Türkiye'de içtihat hukukundan kaynaklanan sorunlar ele alınacak.

</B>Katılımın ücretsiz olduğu sempozyum, rezervasyon yaptırılarak izlenebilecek.

</B>Her oturum için ayrı rezervasyon yapılması rica olunur.

Katılmak İstiyorum

</B>Aydınlanma ve Hukuk: Modern Hukukun Sorunları Bağlamında Türkiye'de Hukuk
Tarih : 30 Kasım - 1 Aralık 2007
Saat : 10:00 - 17:00
Yer : Osmanlı Bankası Müzesi
Adres : Bankalar (Voyvoda) Caddesi No: 11 Karaköy
İletişim : (212) 334 22 70

Geri