gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

AYET-EL KÛRSİnin Fazileti

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ayetel kürsinin fazileti [​IMG]
    AYET-EL KÛRSİnin Fazileti

Evden çıkarken okuyan her işinde muvaffak olur ve hayırlı işleri başarır. Evine gelince okursan iki Ayet-el Kûrsi arasındaki işlerin hayırlı olur ve fakirliğin önlenir.
    Yemeğe okunursa yemek bereketlenir.
    Devamlı okunursa unutkanlığı giderdiğini Hz. Ali buyurmuştur.
    Bir kimse evinden çıkarken Ayet-el Kûrsi'yi okursa, Hakk Teâlâ yetmiş Meleğe emreder, o kimse evine gelinceye kadar ona dua ile istiğfar ederler.
    ''Ya RAsulallah,bana birşey öğret ki,Allah beni onunla faydalandırsın.''diye sordular.Allah Rasulü(s.a.v) : Ayet-el Kürsi'yi oku.Çünkü o seni,zürriyetini,evini ve evinin etrafındaki evleri de korur.Ondaki faydaları bilseydiniz hiç terk etmezdiniz.Yatarken okursanız cinlerin şerrinden kurtulur ve vazifeli iki melek tarafından sabaha kadar korunursunuz.''buyurdu...

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: AYET-EL KÛRSİnin Fazileti
    ellerine emeğine sağlık

AYET-EL KÛRSİnin Fazileti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çok etkili bir dua  ayet-el kürsi  ve faziletleri

çok etkili bir dua ayet-el kürsi ve faziletleri

dilek için ayetel kürsi 313 ayetel kürsi evlilik için en etkili ayetler ile dilek duası Geceleyin inmiş olan bu Ayet-i Kerimeyi, Efendimiz (SAV), Zeyd'i (RA) çağırarak yazdırmıştır. Ayet-el Kûrsi indiğinde, dünyadaki bütün putlar ve krallar yere düşmüş ve başlarındaki taçları yuvarlanmıştır. Şeytanlar birbirleriyle çarpışarak kaçıp, iblis'in yanına toplanmışlar ve ona bu karışıklığı haber...
  2. Ayet-El Kürsi'nin Önemi ve fazileti hakkında

Ayet-El Kürsi'nin Önemi ve fazileti hakkında

Âyet-El Kürsî'nin Fazîleti Nedir, Âyet-El Kürsî'nin Önemi, Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda gelen bir misafir sorusu ve ricası üzerine Ayet-El Kürsi'nin önemi hakkında bilgiler aktarıyor ve ilgili tüm arkadaşlarımız için Ayet-El Kürsi fazileti konusuna değiniyoruz. Ayrıca; http://www.meleklermekani.com/tum-islami-bilgiler/219150-enam-suresi-ve-faziletleri.html konumuzuda...
  3. Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler istiyorum sizden

Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler istiyorum sizden

Selam arkadaşlar ben sizlerden Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler paylaşımında bulunmanızı rica ediyorum ve şimdiden çok tşk ediyorum.
  4. El-Kâbid (El-Kâbiz) İsm-i Şerîfi

El-Kâbid (El-Kâbiz) İsm-i Şerîfi

El-Kâbız, imtihan için sıkan, rızkı belli bir ölçüde tutan ve o ölçüyle veren, ölüm anında kullarının can emanetini geri alan; el-Bâsıt, açan, genişleten, bollaştıran, zaman zaman kulunu imtihan etmek, ya da bir sıkıntıdan kurtarmak, rahmet etmek için hazinelerinin kapılarını açan, kulunu darlıktan çıkarıp, huzura erdiren, kulunun yaptığına, bire bir değil, fazlasıyla, artırarak, karşılık...
  5. Beş ayetler ve sırları

Beş ayetler ve sırları

İmam-ı Buni Hazretleri diyor ki: “Kur’an-ı Kerim’de tesiri büyük öyle beş ayet vardır ki, okuyanı Allah’ın izni ile korkulan şeylerden emin kılar, bütün elem verici şeylere ve hastalıklara karşı koruyucu bir manevi kalkan vazifesi görür.” Selman-ı Farisi(r.a.)’dan rivayetle: “Ya Resullah! Hayatım boyunca çok günah işledim. Neredeyse ömrüm dahi sona erecek.Bana bir şey öğret ki, ömrüm uzun...

Sayfayı Paylaş