gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Ayhan Aydan vefat etti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Menderes'in sevgilisi olarak tanınan ünlü opera sanatçısı Ayhan Aydan hayatını kaybetti.

Türkiye'nin sustuğu o günlerde, Yassıada’da askeri mahkemenin huzuruna çıkmış ve Menderes için "Ben o adamı sevdim" demişti.

Ünlü opera sanatçısı olmasına rağmen adı hep Adnan Menderes ile yaşadığı yasak aşkla gündeme gelen Ayhan Aydan bir süredir yaşadığı Çeşme´de 85 yaşında hayata gözlerini yumdu.

1924 yılında doğan, Ankara Devlet Konservatuarı Opera bölümünden mezun olan Ayhan Aydan, Figaro´nun Düğünü operasındaki rolüyle adını duyurdu. 19 yaşında orkestra şefi Hasan Ferit Alnar'la evlendi ve bu evlilikten bir oğlu oldu. Ancak Ayhan Aydan’ın hayatı asıl 1949 yılında bir toplantıda Adnan Menderes ile tanışmasıyla değişti. Aydan 27 Mayıs darbesinin ardından Yassıada duruşmalarına çağırıldı.

Aydan mahkemede Adnan Menderes´den sahip olduğu bebeği öldürmekle suçlandı. Duruşmalarda aşkını doğrulayan ancak bebeği doğum sırasında kaybettiğini anlatan Aydan, o dönemdeki cesur duruşuyla dikkat çekti. Menderes´in asılmasından sonra zor yıllar geçiren Ayhan Aydan uzun süredir İzmir´in Çeşme ilçesinde dostlarının yardımıyla hayatını sürdürüyordu.

Uzun zamandır damar sertliği, solunum yetmezliği gibi sorunlar yaşayan Ayhan Aydan bugün öğle saatlerinde vefat etti.

85 yaşında vefat eden Aydan'ın cenazesinin yarın kılınacak namaz sonrası Alaçatı'da defnedileceği öğrenildi.

MENDERES'E AŞKI

Hayatta tek isteğinin Adnan Menderes'ten bir çocuk dünyaya getirmek olduğunu hayatı boyunca dile getirmiş olan Aydan’ın bu isteği mahkeme tutanaklarına şu şekilde geçmiştir;

"Adnan Menderes'i 1949'da tanıdım. Evli olmasına rağmen büyük bir aşkla sevdim. bütün emelim ondan bir çocuk sahibi olmaktı. Bunu başaramadım. Ancak hangi vicdansız ana, üzerine titrediği bebeğinin öldürülmesine razı olabilir?"

Ayhan Aydan vefat etti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Turgut Cansever vefat etti

Turgut Cansever vefat etti

Türkiye'nin önde gelen mimarlarından Turgut Cansever, 89 yaşında İstanbul'da vefat etti. Kadıköy Çiftehavuzlar'daki evinde öğle saatlerinde vefat eden Cansever'in damadı mimar Mehmet Öğün, yaptığı açıklamada, kayınpederi Turgut Cansever'in beslenme bozukluğu ve yatağa bağlı kılan addison hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğünü bildirdi. Mehmet Öğün, 2000 yılından beri kalp...
  2. Cüneyt Gökçer vefat etti

Cüneyt Gökçer vefat etti

cüneyt gökçer çocukları Ünlü Sanatçıya Allahtan rahmet diliyoruz... TİYATRO DÜNYASININ DUAYENLERİNDEN 89 YAŞINDAKİ CÜNEYT GÖKÇER AKŞAM HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU. 1920 yılında Malatya'da doğan Cüneyt Gökçer Ankara'da tedavi görüyordu. Solunum yetmezliği nedeniyle hayata gözlerini yuman Gökçer, Devlet Tiyatroları genel müdürlüğü, Ankara Devlet konservatuarı müdürlüğü, Bilkent üniversitesi...
  3. Hikmet Pulcu Vefat Etti!

Hikmet Pulcu Vefat Etti!

Eski spor yazarı Hikmet Pulcu evinde çıkan yangında yaşamını yitirdi Ay nasıl üzüldüm birebir tanımıyordum ama yanması ne bilim içimi acıttı etrafımda iş ortamımda oldukça tanınan birisiymiş spor yazarı o acıdan... herkes üzüntü içinde .. Ruhun sad olsun Allah Rahmet Eylesin.. Beşiktaş'ta çıkan yangında bir kişi yaşamını yitirdi. Hayatını kaybeden kişinin eski spor yazarı Hikmet...
  4. Sükran Ay vefat ettii

Sükran Ay vefat ettii

şükran ay vefat etti şükran hayatını kaybetti şükran ay öldü şükran ayın cenazesi ilgili bilgiler burada arkadaşlar. Türk Sanat Müziği'nin usta yorumcularından ve Savaş Ay'ın annesi Şükran Ay vefat etti arkadaşlarım. Ne yazık ki Şükran Ay öldü onun gibi usta bir yorumcuyu kaybetti sanat dünyası. Şükran Ayın cenazesi nereden ne zaman kalkacak henüz bir bilgi sahibi değiliz, edindiğimiz...
  5. Sönmez Atasoy vefat etti

Sönmez Atasoy vefat etti

sönmez atasoy öldü sönmez atasoy cenazesi sönmez atasoy vefat etti haberleri burada arkadaşlar. Sakarya Fırat dizi oyuncularından ve güzel oyuncu Fadik Sevin Atasoy'un babası, usta oyuncu Sönmez Atasoy, geçtiğimiz günlerde Sakarya Fırat dizi setinde kalp krizi geçirmişti ve yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyordu. Ne yazık ki, bir yıldız daha kaydı ve usta oyuncu Sönmez Atasoy vefat etti...

Sayfayı Paylaş