gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ayı Gülü (Ayı Kulağı) Bitkisi ve Faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Ayı Gülü (ayı kulagı) Ayı Gülü Neye İyi Gelir Ayı Gülü Hakkında Bilgi

Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan ayıgülü ya da ayı kulağı olarak bilinen bitkinin faydaları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :)

Bu bitkinin cok faydası vardır

15 gr içilirse dahilindeki yelleri giderir,karaciger ve böbreri kuvetlendirir
    Tohumlarından 15 er gr kitre ile yutulursa , icerdeki yanmiş kan,safra,balgam ve sevdayı cıkarır ayrıca felce , siyatige ,kabus ve kanamalara karşı da faydalıdır…

Ayı Gülü (Ayı Kulağı) Bitkisi ve Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emre Aydın - Ve Gülümse Şimdi (Bebeğim)

Emre Aydın - Ve Gülümse Şimdi (Bebeğim)

Ve gülümse şimdi (Bebeğim) Sakın ağlama , tanıdık yalnızlık , evvel Allah tanıştık evvelden Kokunu bırakma, çok sevdim kokunu , bilemezsin götür kokunu Çocuktun hep sen , elinde balonla ... Engel miydim ben ? İğne miydim ? Bir bakmışım ki ben , elmalar düşmüş , tükenmişiz , kepenkler inmiş ...bebegım... Ve uğraşmak anlamsız Yüzündeki yabancı Her geçen saniye bana daha yabancı . Ve böyle...
  2. Ayı Yağı ve Faydaları

Ayı Yağı ve Faydaları

ayı yağı ayı yağının faydaları yağı faydaları yagı nerede bulunur Ayı yağı Osmanlı döneminde halkın tedavi amacıyla sık başvurduğu maddelerden biridir... Ayının dokularından elde edilen katı yağ, kırık-çıkık ve burkulmalarda dışarıdan kullanılırken, bronşit tedavisi için ağızdan alınıyordu. Öte yandan, ayı yağı, 10. yüzyılda İngiltere'de boyun iltihaplanmasına, 13. yüzyılda Fransa'da ise...
  3. Ada soğanı ve Faydaları

Ada soğanı ve Faydaları

ada soğanı faydaları Adasoğanı (scille) : Zambakgillerden, bir çeşit bitkidir. Yaprakları uzun şerit şeklindedir. Çiçekleri; yeşil ve beyaz damarlıdır. 2 kilogram kadar olan soğan kısmı, yapraklarının altındadır. Acı ve zehirlidir. 7,5 gram adasoğanı öldürebilir. İçeriğinde "Scillarena glikozidi" vardır. Tazeyken kullanılmaz. Aksi halde zehirlenme ve kusmalara yol açar. Soğanın...
  4. Ada soğanı ve faydaları

Ada soğanı ve faydaları

ada soganı ada sogani soğanı Meleklerim inanın ilkkez duyuyorum ve ilkkez görüyorum böyle bir bitkiyi:)Eminim sizlerde benim gibi bir ilki yaşıyorsunuz.Belkide bazılarınız duymuştur yada görmüştür.Ada soğanının nasıl bir bitki olduğunu ve faydalarını mutlaka okuyunuz.Belki işinize yarayabilir. ADA SOĞANI VE FAYDALARI Zehirlilerin eve girişini engellerKapının üzerine asarsanız;...
  5. Ayı Fındığı ve Faydaları

Ayı Fındığı ve Faydaları

Ayı Fındığının Faydaları ayı fondığı yararları ayı fındığı nedir Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden ayı fındığı bitkisi, kullanım alanları ve faydaları hakkında sizlerle payalaşabileceklerimiz şöyle melekler :) Ayıfındığıgiller famil-yasındandır. Diğer adları Tespih ağacı, Yalancı tespih ağacı, Tesbi, Tespihlik, Yaban ayvası. Çakıldak, Zamzalak, Zanzalak...

Sayfayı Paylaş