gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ayırmak

Konu, 'A-B' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ayrılması mutat oyan şeyleri ayırmak sebebe sarılarak iş görmeye delalet eder: Kuzuyu annesinden ayırmak gibi. Maldan bir kısım ayırmak onun zekatını vermeye, iyilik yapmaya, Yapı itibariyle bitişik olan organ ve nesneleri birlirinden ayırmak kendini inssanlardan tecrit etmeye, yalnız kalmaya, Ayırmak cimrilikten dolayı kınanmaya ya da bir insanı sıkıntıdan kurtarmaya, Ak ile kara gibi birbirine zıt olan şeyleri yahut bis olanla temiz olanı birbirinden ayırmak, hak ile batılı, doğru ile yanlışı birbirinden ayırabilecek sezgi ve ilme ve bunları yerinde kullanan alim ve adil kimseye delalet eder.Rüyasında iki kişiyi ayırdığını gören kimse üstüne vazife olmayan şeylere karışır ve sonunda da yanıldığını duyarak pişmanlık duyar.

Ayırmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuklara Vakit Ayırmak

Çocuklara Vakit Ayırmak

Yapılan araştırmalar özellikle ilk beş yaşta olmak üzere çocukların gelişimi üzerine anne ve babaların duygusal açıdan vakit ayırmasının çok önemli olduğunu göstermektedir. Özellikle bu yıllarda çocukların merkezi sinir sistemi gelişimine çok olumlu katkıları olduğu belirtilmektedir . Anne ve babanın günlük işlerin yoğunluğunu bir tarafa bırakıp sadece çocuklarına ayırdıkları vakit olması...
  2. Bir şeyi ayırmak

Bir şeyi ayırmak

Rüyada bir seyi bitisik oldugu diger seyden ayirmak, yalnizliga ve topluluktan aynlip yalniz kalmaya isaret eder.
  3. çocuklara vakit ayırmak

çocuklara vakit ayırmak

Osman Abalı Uzman Doktor Yapılan araştırmalar özellikle ilk beş yaşta olmak üzere çocukların gelişimi üzerine anne ve babaların duygusal açıdan vakit ayırmasının çok önemli olduğunu göstermektedir. Özellikle bu yıllarda çocukların merkezi sinir sistemi gelişimine çok olumlu katkıları olduğu belirtilmektedir . Anne ve babanın günlük işlerin yoğunluğunu bir tarafa bırakıp sadece çocuklarına...
  4. kızımı bezden ayırmak istiyorum

kızımı bezden ayırmak istiyorum

kızım 20 aylık ve bezden ayırmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliym :) deneyimli anneler :18:

Sayfayı Paylaş