gebe
  1. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Aynen Senin Gibi Olmak Isterim

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında RoCCo tarafından paylaşıldı.

[SIZE=+1]Aynen Senin Gibi Olmak İsterim[/SIZE] Bir gün Azizan Hazretlerine, hatırı sayılır bir zat misafir geliyor. Fakat evde hazır yemek yok... Azizan Hazretleri üzülüyorlar. Evlerinin kapısına çıkıyorlar. O sırada, paça satan bir genç, elinde bir çömlekle geliyor. Çömlekte donmuş paça var... Genç:
    -Bu yemeği sizin ve yakınlarınız için hazırladım. Kabul buyurursanız beni mesut edersiniz.
    Diyor.
    Azizan Hazretleri bu nazik anda gelen yemekten son derece hoşnut kalıyorlar ve gence iltifat ediyorlar. Gelen yemekle misafir ağırlanıyor. Misafir gidince Şeyh Hazretleri paça satan genci çağırtıp:
    -Senin getirdiğin bu yemek, sıkıntılı bir ânımızda imdada yetişti. Sen de şimdi bizden ne muradın varsa iste ki, Allah dileğini verse gerektir.
    Genç:
    -Aynen senin gibi olmak isterim.
    Diyor.
    Bu çok güç bir şey... Üzerimizdeki yük senin omuzlarına çökecek olursa ezilirsin!
    Cevabını veriyor Azizan Hazretleri...
    Fakat genç yana yakıla ısrar ediyor:
    -Benim âlemde tek muradım bu... Tıpkı tıpkısına senin gibi olmak... Başka hiç bir şey beni teselli edemez. Başka emel tanımıyorum!
    -Peki, diyor, Azizan Hazretleri; öyle olsun!
    Ve genci elinden tuttuğu gibi halvet odasına çekiyor. Orada nazarlarını gence mıhlayıp kalpleriyle kalbine yöneliyorlar. Biraz sonra gençte bir değişiklik başlıyor. Genç hem zahirde ve hem batında Azizan Hazretlerinin ayı olarak meydana çıkmaya başlıyor. Bu hal tam 40 gün devam ediyor ve 40'ıncı gün genç girdiği yükün ağırlığında bekâ âlemine göçüyor. Fakat muradına ermiş ve ebedi saadete erişmiştir.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Aynen Senin Gibi Olmak Isterim
    güzel paylaşım emeğine sağlık

Aynen Senin Gibi Olmak Isterim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İş mülakatı aynen aşk randevusu gibi

İş mülakatı aynen aşk randevusu gibi

kokoloji soruları kokoloji 2 soruları ve cevapları şaşırtmalı sorular ve cevapları testleri Dünyada satış rekorları kıran oyun kokolojiyi yaratan iki Japon yazar Saito ve Nagao, ikinci kitabı yazdı. İlk Kokoloji kitabı, 15 ülkede yayınlanmış ve bestseller olmuştu. Kitap Türkiye’de de çok ilgi görmüştü. Şimdi kitabın devamı Kokoloji 2 ’O’ Kitaplar tarafından yayımlandı. Kokoloji, Isamu Saito ve...
  2. SeniN Gibİ OlmaK ZoR Geldİ BizE

SeniN Gibİ OlmaK ZoR Geldİ BizE

Senin gibi olmak zor geldi bize ya Rasul! Senin gibi anlamak, senin gibi ağlamak, senin gibi olmak zor geldi bize... Neler yapmadık ki, neleri atmadık ki hayatımızdan, düşünmeden, anlamadan geçen nice zamanlarımız oldu... Neler demedik düşünmeden... Hep biz olmalıydık, dedik Her şeyi ben bilir ben yaparım, dedik Herkes bana bakmalı, benimle ilgilenmeli, benim olduğum yerde başkası...

Sayfayı Paylaş