gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Aynı ismi taşıdığı amcaoğlu, başını yaktı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan
    Süleyman Altunkaynak kendisiyle aynı adı ve soyadı taşıyan amcasının oğlunun
    yüzünden mahkemelik oldu. Suç işlediği için sabıkalı olan ve mahkeme tarafından para ve hapis cezasına çarptırılan Süleyman Altunkaynak'ın ceza fişi İstanbul'da yaşayan hiç görmediği amcasının oğlu güvenlik görevlisi Süleyman Altunkaynak'a gönderildi. Hiç bir suç işlemeyen ve mahkeme kararıyla para cezasına çarptırılan Süleyman Altunkaynak 2006'dan bu yana mahkemelerde koşturuyor. Mardin'deki amcaoğlunun olanlardan haberi olduğunu ve bilerek sessiz kaldığını söyleyen Altunkaynak, "Ağlanacak halime gülüyorum. Adalet yerini bulsun" diyor. Altunkaynak avukatı ile hukuk mücadelesini sürdürüyor.

Mustafa GÖKKILIÇ / AHT
    ÖZEL HABER

Mardin'in Midyat ilçesi nüfusuna kayıtlı 1979 doğumlu Süleyman Altunkaynak,
    amcasının kendisiyle aynı isim ve soyadını taşıyan, 1971 doğumlu oğlu Süleyman
    Altunkaynak'ın işlediği suçların cezasını çekiyor. Nüfus Müdürlüğü ve Savcılık'ta
    yapılan karışıklık nedeniyle suç işlemediği halde sabıkalı görünen, adına para
    cezası kesilen Altunkaynak, avukatı ile birlikte hukuk mücadelesini sürdürüyor.

Altunkaynak, yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

"Kuzenim 2002'de kavga edip mahkemeye düştü. Ardından başka suçlara da karıştı. O tarihte ben İstanbul'da özel bir şirkette çalıştığım halde işlediği suçlar ve aldığı cezalar benim dosyama işlendi. Bu durumu, iş başvurusu için sabıka kaydı almak istediğimde fark ettim. Sabıkalı göründüğümü fark edince, hatanın düzeltilmesi için yargıya başvurdum. Aylarca işsiz kaldım. Şimdi bir de mahkeme kararıyla adıma para cezası kesildi. Suçu işleyen kuzenim, cezasını çeken benim. Üstelik o da başıma gelenleri biliyor ancak bu durum işine geldiği için hatayı düzeltmeye çalışmıyor."

2. kubraa

kubraa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Paylaşım için teşekkürler canım

3. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    ay yazik adama ya, allah sabir versin.. nekadar kötü bi durum..

paylasim icin tskler tatlim

Aynı ismi taşıdığı amcaoğlu, başını yaktı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Baş

Baş

Normalden büyük görülen baş ziyade şerefe, küçük baş naksanlığa, Birden fazla başı olduğunu gören bekarsa evlenmeye, değilse düşmana galip gelmeye, Açık görülen baş günah ve masiyete, Başın kesilmesi emekli olmaya, maddi bağımsızlığa, Baş aşağı asılmak sserzenişlerle dolu ömre, Topluluk içinde başını öne eğmek bir günah işlemeye, Elinde bir ya da daha çok kesik adam başı olduğunu görmek...
  2. Kur'an-ı Kerim'in Taşıdığı Gerçekler...

Kur'an-ı Kerim'in Taşıdığı Gerçekler...

kuranı kerim emirleri kuranı kerim gerçekleri kerimin öğütleri kerimden yasaklar Kur'an'ın insanlara bildirdiği emirler ve yasaklar, açıkladığı hikmet ve gerçekler pek çoktur. Bunlar temel olarak inançlara, ibadetlere, muamelata, ahlaka, Allah'ın Yüce kudretini gösteren üstün san'at eserlerine, ibret alınacak olaylara ve diğer şeylere aittir. Bunları şu şekilde...
  3. Yaka

Yaka

Yelkenlerin kenar ve (köşelerine) denir. Köşeler: Çördek köşesi: Üçken (Markoni) yelkenlerde yelkenlerin basıldığı (hisa edildiği) mandarın bağlı olduğu üst köşe Karula köşesi: Ana yelkende direk iveya ıstrelya dibindeki köşe Iskota köşesi: Iskotanın bağlandığı (flok, cenova) veya yakın olduğu köşe. Yakalar: Orsa yakası: Rüzgarın girdiği (direk veya ıstralya) kenarı Altabaşo yakası: Alt...
  4. Sivrisineklerin taşıdığı büyük tehlike!

Sivrisineklerin taşıdığı büyük tehlike!

Hava sıcaklıklarının artmasıyla daha hızlı üreyen sivrisineklerin bazı bulaşıcı hastalıklar nedeniyle insan sağlığını tehlikeye sokabileceği uyarısı yapıldı. Uzmanlar sivrisineklerin, insanlara fil hastalığı,sıtma ve şark çıbanı gibi hastalıkların mikroplarını bulaştırıp ciddi sorunlara yol açabileceğini bildirdi. Sivrisineklerin su birikintilerinde ürediklerine dikkat çeken...
  5. nilay ismi

nilay ismi

kızıma nilay ismini koymayı düşünüyorum.kuran'da geçniyor ama anlamı iki nehir demekmiş.bir sakıncası olur mu.cevap verirseniz sevinirm.

Sayfayı Paylaş