gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aynştayn neyi buldu

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Aynştayn neyi buldu arkadhaşlarım acaba ismini de yanlışmı yazdım ne :)

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Selamlar arkadaşlarım bende araştırıyordum da şeye takıldım o aynştayn değil de sakın Einstein olmasın :D:D Neyse buldukları şeyler şu şekilde sıralanmıştır paylaşmak istedim diğer arkadaşlarıza yardımcı olsun diye
    Aynştaaayn :D:D

Einstein'ın buzdolabı, süpürge, ampul, bilgisayar gibi buluşları yoktur. Einstein bir kuramsal fizikçidir ve keşifleri arasında izafiyet teorisi (özel ve genel olmak üzere ikiye ayrılır), fotoelektrik olayın açıklanması (eski kuantum kuramı) vardır. Ayrıca atomların varlığının ispatlanmasına ve Brown hareketine ilişkin tezleri bulunmaktadır. Kozmoloji ve kuantum kuramı gibi konularda pekçok tartışmaya girmiş, pekçok keşfe zemin hazırlamıştır.

İzafiyet teorisi oldukça geniştir ve anlatması biraz uzun sürer. Bu teori kısaca, Newton ve Galileo'nun oluşturduğu mekanik kurallarının ışık hızı, büyük kütleler gibi üst sınırlarda doğru olmadığını göstermiştir. Karadeliklerin ve Big Bang teorisinin keşfedilmesine zemin hazırlamıştır. Zamanın ve uzayın herkes için aynı olmadığını, fakat 4 boyutlu uzay-zamanın herkes tarafından aynı algılandığını kanıtlamıştır. E=mc2 bu teorinin denklemlerinden biridir. Kütle ve enerjnin birbirine dönüşebileceğini anlatır.

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aynştayn icatları nelerdir

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

üf neyi buldu ayştayn mıdır nedir yha

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

anlamadım bişey yaaaa!!!!!!!

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ya eintein neyi buldu onu merak ediyorum siz ne diyorsunuz

aynştayn neyi buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aspirin ne zaman bulundu ???

Aspirin ne zaman bulundu ???

Kendimizi bildik bileli kullanıyoruz... Hammaddesi söğüt ağacı yaprakları ve kabukları olan asprinin, 800 yıl önce Selçuklu devletinin 1204 yılında yaptırdığı ilk tıp medresesi olan Gevher Nesibe Şifahanesi'nde romatizma hastalıklarına karşı kullanıldığı iddia edildi. İddiayı Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Tıp Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ekrem Aktaş da doğruladı. Asetilsalisik asit...
  2. evlilikte ne umdunuz ne buldunuz?

evlilikte ne umdunuz ne buldunuz?

Birbirini seven ve iyi anlaşan iki insanın evlenip, yuva kurmasından daha güzel ve doğal bir şey yoktur. Fakat sorunlar tam da bu noktadan sonra başlar. Birbirini tanımaya ve birlikte zaman geçirmeye başlayan çiftlerin ilk günkü beklentileri ile beklentilerine buldukları karşılık farklıdır. Böyle olunca da ortaya türlü türlü sorunlar çıkar. Bu sorunlarla başa çıkabilmek ve evliliğinizi...
  3. Sümerliler Neyi Bulmuştur

Sümerliler Neyi Bulmuştur

sümerlilerin icatları sümerler neyi buldu Sümerliler Neyi Bulmuştur Sümerliler Neleri İcat Etti Sumerlilerin buluşları Sümerlilerin yaptığı icatlar nelerdir, buyrun öğrenelim... Sümerliler hakkında merak ettiğiniz tüm soruların, yanıtları aşağıda ki yazımızda yer almaktadır Melek'ler:) Sümerliler Neleri İcat Etti Sumerlilerin buluşları Sümerlilerin yaptığı icatlar -astronomi bilimi...
  4. Kozmetik ne zaman bulundu

Kozmetik ne zaman bulundu

Kozmetiğin icadı Kozmetik ne zaman bulundu Hayatınızın vazgeçilmezleri arasında olan kozmetiği kim buldu hiç merak ettiniz mi, ne zaman ve nasıl icat edildi diye? Bir misafirimiz merak etmiş ve bize sormuş, tabi ki bizde araştırdık bakın neler bulduk kozmetiğin bulunuşu hakkında Melek'lerim. Kozmetik günümüzde bayanların vazgeçilmezidir. Peki kozmetiği kim ne zaman buldu? Kozmetiğin...
  5. mendel neyi bulmuş

mendel neyi bulmuş

Fen dersinden bir şey soracam size. Mendel neyi bulmuş, bilgi verirmisiniz.

Sayfayı Paylaş