gebe
  1. EspanOL

EspanOL Forum Okuru

Ayran Çorbası

Konu, 'Çorbalar' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

Mutfak : Türk MALZEMELER
    1 su bardağı aşurelik buğday
    4 su bardağı yoğurt
    1 çay bardağı nohut
    1 çorba kaşığı nane
    1 çay kaşığı tuz
    6 su bardağı su

HAZIRLANIŞI
    Buğday ve nohudu yıkayın ve pişirmeden bir süre önce ıslatın. Tencereye 4 su bardağı su ile birlikte koyarak karıştırmadan kaynatın ve kaynadıktan sonra yaklaşık 45-50 dakika kısık ateşte pişirin. Suyunu çektikten sonra sıcakken tuz ve nane ekleyip karıştırın. Soğumaya bırakın. Yoğurdu 2 su bardağı suyla çırpıp pişirdiğiniz buğdaya karıştırarak ilave edin. Soğuk servis yapın.

Ayran Çorbası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayran Aşı Çorbası

Ayran Aşı Çorbası

ayran aşı çorbası soğuk ayran aşı çorbası soğuk tarifi kars Mutfak : Türk MALZEMELER 1 bardak haşlanmış buğday 2 kase yoğurt ½ demet dereotu tuz, su HAZIRLANIŞI Buğdayı akşamdan ıslatın ertesi gün bol suda iyice haşlayın. Suyu koyulaşacaktır. Yoğurda ½ bardak kadar su koyup yumuşatın. Haşlanan buğdayın altını kapatıp yoğurt ile karıştırın....
  2. ayran türküsü

ayran türküsü

Gurbet ellerinde eğlendim kaldım Güzel cemalini görünce durdum Gelin bu ayranı taze mi yaydın Hüdanın aşkına doldur ayranı Canım ayranı, güzel ayranı İyi hoş doldursun ayranı ya, sen kimsin? Köylük yerde bir genç kız her isteyene bir tas ayranı uzatırsa ne olur, adı nereye çıkar? Demezler mi; falancanın kızını gördüm, bir yabancıya tası doldurup ayran verdi. Aralarında bir şey var, elin...
  3. Ayran Çorbası tarifi nasıl yapılır

Ayran Çorbası tarifi nasıl yapılır

ayran çorbası nohutlu ayran çorbası tavuklu tavuklu çorbasi Ayran Çorbası Malzemeler 1 Su bardağı dolusu aşurelik buğday Yarım su bardağı nohut 1.5 Kilo yoğurt Kuru nane, tuz, pulbiber 2 Su bardağı su Hazırlanışı Buğday ve nohutu akşamdan ıslatın. Sabah sularını değiştirin ve yeni su ile ayrı ayrı haşlayın. Pişince sularını süzüp, soğumaya bırakın. Yoğurdu çırpma teli ile çırpın....
  4. Ayran

Ayran

rüyada ayran çorbası görmek hamilelikte içmek hamilelikte Bakınız; Yoğurt.Rüyada ayran içmek, küçük ama sevinç verici bir kısmet alır.Rüyada ayran içmek gönül ferahligina kavsacaginiza birisine ayran ikram etmek, kiymetli bir dost edineceginize yayikta ayran çalkalamak, bekarsaniz kismetinizin açilarak tez zamanda evlenip, mesut olacaginiza, evli iseniz, güzel ve hayirli bir çocuk sahibi...
  5. Ayran, Ayranın Faydaları

Ayran, Ayranın Faydaları

ayran ayran faydaları ayranın faydaları ayran, nedir, nasıl yapılır, faydaları, hakkında bilgi edinmek için yazımıza buyrun. Yaz stresine karşı da çok faydalı olan ayranın yararları saymakla bitmiyor… Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede yükseldiği bugünlerde aşırı terlemeyle vücutta oluşacak su ve mineral kaybının ayranla karşılanabileceği bildirildi. Uludağ Üniversitesi...

Sayfayı Paylaş