gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ayran

Konu, 'A-B' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

rüyada ayran çorbası görmek hamilelikte içmek hamilelikte Bakınız; Yoğurt.Rüyada ayran içmek, küçük ama sevinç verici bir kısmet alır.Rüyada ayran içmek gönül ferahligina kavsacaginiza birisine ayran ikram etmek, kiymetli bir dost edineceginize yayikta ayran çalkalamak, bekarsaniz kismetinizin açilarak tez zamanda evlenip, mesut olacaginiza, evli iseniz, güzel ve hayirli bir çocuk sahibi olacaginiza isaret eder.Bazilarina göre: ayrani oldugunu veya satin aldigini, veya birinin kendisine verdigini görmek hüzün ve kederle tabir olunur. Yemegin disinda olarak ayran içtigini gören hasta olur. Ekmekle ayran içmek kedere, bir rivayete göre haram mala isarettir.

Ayran konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayran Çorbası

Ayran Çorbası

Mutfak : Türk MALZEMELER 1 su bardağı aşurelik buğday 4 su bardağı yoğurt 1 çay bardağı nohut 1 çorba kaşığı nane 1 çay kaşığı tuz 6 su bardağı su HAZIRLANIŞI Buğday ve nohudu yıkayın ve pişirmeden bir süre önce ıslatın. Tencereye 4 su bardağı su ile birlikte koyarak karıştırmadan kaynatın ve kaynadıktan sonra yaklaşık 45-50 dakika kısık ateşte...
  2. ayran türküsü

ayran türküsü

Gurbet ellerinde eğlendim kaldım Güzel cemalini görünce durdum Gelin bu ayranı taze mi yaydın Hüdanın aşkına doldur ayranı Canım ayranı, güzel ayranı İyi hoş doldursun ayranı ya, sen kimsin? Köylük yerde bir genç kız her isteyene bir tas ayranı uzatırsa ne olur, adı nereye çıkar? Demezler mi; falancanın kızını gördüm, bir yabancıya tası doldurup ayran verdi. Aralarında bir şey var, elin...
  3. Ayran, Ayranın Faydaları

Ayran, Ayranın Faydaları

ayran ayran faydaları ayranın faydaları ayran, nedir, nasıl yapılır, faydaları, hakkında bilgi edinmek için yazımıza buyrun. Yaz stresine karşı da çok faydalı olan ayranın yararları saymakla bitmiyor… Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede yükseldiği bugünlerde aşırı terlemeyle vücutta oluşacak su ve mineral kaybının ayranla karşılanabileceği bildirildi. Uludağ Üniversitesi...
  4. Ahmet Muhtar Ayra Kimdir

Ahmet Muhtar Ayra Kimdir

Ahmet Muhtar Ayra Kimdir Merhaba arkadaşlar Ahmet Muhtar Ayra Kimdir biyografi bilgileri hayati bilgilerini rica ediyorum
  5. Ayran Sindirime Yardım Ediyor

Ayran Sindirime Yardım Ediyor

ayranın faydaları, ayranın yararları, sindirime yardımcı besinler Sevgili melekler, milli içeceğimiz ayranın pek çok faydaları olduğu muhakkak. Serinletirken, vücudun ihtiyacı olan mineralleri, kalsiyumu içinde bulunduran ve dengeli beslenmede önemli bir yeri olan yoğurt türevi ayranın sindirimde de önemli bir yeri var. Sinbiyotik bir besin olan yoğurdun hem probiyotik hem de prebiyotik...

Sayfayı Paylaş