gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Ayrılık derim, ölüm derim

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Erkek kadına dedi ki:
    -Seni seviyorum,
    ama nasıl?
    avuçlarımda camdan bir parça gibi kalbimi sıkıp
    parmaklarımı kanatarak
    kırasıya,
    çıldırasıya…
    Erkek kadına dedi ki:
    -Seni seviyorum,
    ama nasıl?
    kilometrelerce derin, kilometrelerce dümdüz,
    yüzde yüz, yüzde bin beş yüz
    yüzde hudutsuz kere yüz…
    Kadın erkeğe dedi ki:
    -Baktım
    dudağımla, yüreğimle, kafamla;
    severek, korkarak, eğilerek,
    dudağına, yüreğine, kafana.
    Şimdi ne söylüyorsam
    karanlıkta bir fısıltı gibi sen öğrettin bana…
    Ve artık
    biliyorum:
    Toprağın
    Yüzü güneşli bir ana gibi
    En son, en güzel çocuğunu emzirdiğini…
    Aslında usta iki paragraf daha yazmış, ama bizim için değil o yazılan. Benim şiirimde rengarenk laleler var… Uykumdan uyandığımda gözümün gördüğü dünyanın en güzel laleleri… ”uyku”mdan uyandığımda karşımda duran dünyanın en güzel gözleri var… Rüya değilmiş oysa bu, sarsıldık defalarca, çoktan uyanmamız gerekirdi oysa!!
    Afili kelimeler değil seni bana anlatabilen… Tek kelimeyle özetlerim ben, bizi… Huzur derim… Mutluluk derim… Papatyalar derim, üç kelime daha eklerim hani çok sevdiğimi bildiklerinden… Sümsük derim anlarsın sen, ama sadece sen anlarsın… Kar meleği derim, bir tek sen gülersin heyecanla… Sabahın dördünde üsküdarda kokoreç derim, sen bilirsin sadece… Rakı ve haydari derim aklımdan neler geçer bir anda sadece sen okursun… Adalet derim, sen anlarsın sokak çocuklarına ağladığımı… Balon derim, önce bilimsel açıklama yaparsın hararetle, sonra baktın olmuyor koyver gitsin… Çay derim, birtek sen içersin sırf beni yalnız bırakmamak için,soğusa da olur bardakta… Yağmur derim, sırılsıklam olmayınca nerden anlarız ki nefes aldığımızı, ben söylemiyim, sen…
    Ayrılık derim, ölüm derim, ANLARSIN…

Ayrılık derim, ölüm derim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Derİ

Derİ

DERİ Genellikle kullanım eşyasına yönelik olarak tasarlanan ve derinin çeşitli tekniklerde işlenmesi ve bezenmesiyle oluşturulan eserlerdir. Kitap ciltleri, mataralar, su tasları, kutular, eldivenler, çizmeler, terlikler, kitap kabı vb. gibi gündelik hayata ilişkin...
  2. Deri

Deri

Her cins deri hayır ve menfaattır. Eti yenen hayvanların derisi helal kazanca, etinin yenmesi haram olan hayvanın derisi şüpheli ve haram kazanca, Deve derisi mirastan ele geçecek mala, Bir hayvanın derisini yüzdüğünü görmek insanların işlerini yoluna kooymaya, doğru hareket etmeye ve düzenli yaşamaya, Hayven derisi bazen ev edinmeye delalet eder. (İnsan teni için Bakınız; Cilt.)Deri ile...
  3. Dere

Dere

İçinden az bir su akan ve çevresi güzel manzaralı dere kamuya ait bölgeden geçiyorsa ora insanları güzel hayata, özel mülkten geçiyorsa, bu kişinin hayat ve geçim güzelliğine, Evler arasından yahut yerleşim alanının içinden geçen dere, suyu berrak ve tattlı ise bolluk ve berekete, Bağ ve bostandan geçen dere (ark) kadının hamileliğine, bekarın evlenmesine, Dere bazen kişinin hanımına, onda...
  4. Gülüm mü dersin ölüm mü dersin yeter ki ses gelsin

Gülüm mü dersin ölüm mü dersin yeter ki ses gelsin

Duy, sesimi her yerden duy Gör, yüzümü her yerden gör Dön, sebebi halim başka Kalp kırık dökük yenik aşka Dön, sebebim olma gayrı Dön, dünleri vur da öldür Göm, geçmişi sildim çoktan Yar adın emir gibi haktan O yosun gözlerin düşer gecelerime İlkbahar gelir kokunu verir Her yanı sarar aşk büyüsü Sevdiğim gülün dile gelir Gücenmediysen, kırılmadıysan, darılmadıysan...
  5. deri mod deri ceketleri

deri mod deri ceketleri

derimodun birbirinden güzel gözalıcı deri ceketleri burada melekler.Sizde göz alıcı derimod ve deri ceket ailesine katılıp dolabınızda bulundurmak istiyorsanız doğru yerdesiniz kızlar 5 dk inceleyip birbirinden şahane derimontları görebilirsiniz buyrun içeri melekler

Sayfayı Paylaş