gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

ayşe neneden mektup

Konu, 'Siz Geyikmisinz?:))' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

Emine gızım, Benim. Ayşe nenen. Böğün tam 10 gün oldu köyden ayrı düşeli. Çok özledim orları. Doktura çıkarttı beni oğlan. Gözümdeki katarağı aldılar Allah razı olsun. Perde falan galmadı. Çayıra baktım mıydı, goyunların hepisini görecem.

Azcık sıkıldım burlarda. Halden annayan da olmadığına, köye mektup yazdırayım dedim göççük toruna. Canım pek daraldı buralarda. Goca bi köyü bi binaya doldurmuşlar. Herkesleri kümes gadar evlere tıkmışlar. Bir tek hamamı güzel benim oğlanın evinin.

Hamamdaki çeşmenin kurnası görsen Eminem, gocaman. Cakuzi kurnası.
    Bizim gölbaşı gibi böyük deel, biriki debelencek gadar emme çimiyom içinde
    zaman zaman.

Haftaya köyden burlara gelcekler varımış. Çıtırların Hilmi'den bağ makasını yolla bana. Bizim gelinin tırnaklarını kırkacam. Bostan çapası gibi olmuşlar, sorduydum, "kesemiyoz" dedi, utancından boya sürüyo gariban.

Okusun, ilim bellesin diyin şehere gönderdiydik emme edepsizliği bellemiş benim oğlan. Eve, gelinin gözü önünde cıbıl gadınlar getiriyo her akşam. Gadınlar bir oynayyolar, bir güleyyolar sabaha gadar heç utanmadan. şükür ki heç çıkmayolar o güçük gara kutudan. Gelin de acık beceriksiz ya.. Ne etcen gari.. Ocakta tencere tıngırdatmaya üşeniyo, alıyo bizi hambörger miymiş, ham börülcemiymiş ney, onu yimeğe götürüyo. "Ben ham yimek yimem a gızım.." dedim dinnemedi.

Arpaya katsan at yemez, kepeğe katsan it yemez. Anaaa, gurudum,Cıkcıklar'ın bağındaki gorkuluk gadar galdım açlıktan. Hele bi dur. O yimeklerin yanına gara bi su veriyollar da Eminem, içtiydim, dedim "Allah, yandım anam." Yanndı genizlerim, köpükler çıktı ağzımdan burnumdan. "şeherin gara suyu kudurttu beni herhal" dedim aklımdan.

Anaam, bi iyi geldi bana o sonnadan. Hergün alıyo torun bana o gara şişeden bakkaldan. Gerçi masraf çıkarmayam oğlana diyom emme "Alacağım bir iğne, çeliğin okkasından bana ne" diyom sonradan. Zaten hepiciği müsrüf.
    Akşama gadar kavuruyolar, sabaha gadar savuruyolar.

Böyük torun helhal evlendi, başka evde yaşıyo dediler. Gayrı ocağından ayrı yaşamak isteyo dediler. Çağırın göresim var dediydim. Aaşam gelecekti, bekledim uyuya galmışım. Gece ayakyoluna galktıydım. Anaa, baktım salonda biri yatıyo. Usulca yanaştım, gafasına yorganı çekmiş, parlak küpesi upuzun saçları gözüküyo. "Hah" dedim. "Torun sürpüz yaptı. Yeni gelini de getirivermiş, saçları da küpeleri de pek ışıl ışıl" derken, yataktan dönüverdii... "ELLEH.. Gelinin gara gara sakalları, pos pos bıyıkları var!!." Elim ayağım boşanıverdi. Başladım bağırmaya "Ecinni fış fış! Ben sana dokunmam kış kış!!. Destur Bismillah.. Yaa Allah allah!!.." derkene bayılmışım.

Ayılayazdım, gözümü açdıydım, ecinni bana "Babanne" diye yapışıverdi, gene bayılmışım. Sonnadan annadım ki, o yeni gelin deel benim büyük torun Hidayet'miş. "Sana dedenin adını verdik. Hidayete ereceğine zıvanadan çıkmışın" diyip bastonu dehledim gafasına.

Ben eyiyim Emine gızım. Merakta galma. Sade, bazı diyom keşke
    gözlerim perdeli galaydı. Belki o perdeden görmüyodum bunnarı..
    Ben yazarım yine sana. Hele kal sağlıcakla

2. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ayşe neneden mektup
    yazık kıyamam nıneme.....

emegıne saglık

ayşe neneden mektup konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. .....ayŞe Nİnenİn Mektubu

.....ayŞe Nİnenİn Mektubu

nineden mektuplar ninenin mektubu nineden mektup nineye mektup ayşe ninenin mektubu Emine gızım, benim Ayşe nenen. Bildin mi? Bildin dabi. Elimde böyüdün a gızım.Yoğsa şehere oglumun yanına gittim diye beni unutuveedin mi? Böğün tak 30 gün oldu köyden ayrı düşeli. Çok özledim orları. Doktura çıkarttı beni oglan. Gözümdeki katarağı aldılar Allah razı olsun....
  2. Mektup

Mektup

Kişinin kendisine gelen mektup yüksek mevkiye, önemli ve kaydadeğer söze, Müjde ihtiva eden mektup korktuğu şeyden emin olmaya, çocuk ve eşle rızıklanmaya, Muhtevası güzel bir mektubu birine göndermek ihtiyaçların giderilmesine, itibar ve saygınlığa, Mekktup getiren kimseyi dövmek üzücü bir duruma yahut dinden uzaklaşmaya, Her türlü mektup habere yahut müjdeye, Yazıları silinmiş mektup,...
  3. mektup

mektup

gidiyorum mektubu gidiyorum mektup seni seviyorum mektupları mektupları Okuyormusun. Önce uzunluğuna baktın dimi yazının. ‘Ne anlamlar çıkarmam lazım acaba!’ diye düşünürken, şimdi oku baştasın. Çıkarma hiçbir anlam. Olanı, olduğu gibi gör. Görebildiğin kadar çünkü HERŞEY. Çıkarma hiçbir anlam. Nasılsa geri dönüşüm kutusuna yollamadık mı biz tüm anlamlarımızı. Şimdiden yazayım bunları....
  4. 70 Yaşındaki Katil Neneler

70 Yaşındaki Katil Neneler

Bu nineler cinayet işledi arkadaşlarım evet yanlış duymadınız bu katil ninelerin haberine geçiyoruz. ABD'de hayat sigortası yaptırdıkları iki kimsesizi öldürüp sigortadan yüklü para alan 77 ve 75 yaşındaki iki kadın, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Gazetelerin "Kara dullar" olarak tanımladığı Helen Golay ve Olga Rutterschmidt, Los Angeles'te yargılandıkları mahkemede...
  5. Mektup...

Mektup...

Bir annenin ogluna yazdigi bir mektubu okuyacaksiniz simdi meleklerim :) Komik oldugu kadarda cok Saf bir mektup buyrun =) Sevgili Oğlum! Hızlı okumadığını bildiğim için bu mektubu yavaş yavaş yazıyorum. Bir gazetede, "insanların başına, genellikle evlerinin 2 km. civarında kaza gelmektedir." yazısını okuyunca evimizden taşındık.Taşındığımız evde bizden önce oturanlar adresleri...

Sayfayı Paylaş