gebe
  1. Fatimole

Fatimole Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

.....ayŞe Nİnenİn Mektubu

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında Fatimole tarafından paylaşıldı.

nineden mektuplar ninenin mektubu nineden mektup nineye mektup ayşe ninenin mektubu Emine gızım, benim Ayşe nenen.
    Bildin mi? Bildin dabi. Elimde böyüdün a gızım.Yoğsa şehere oglumun yanına gittim diye beni unutuveedin mi? Böğün tak 30 gün oldu köyden ayrı düşeli. Çok özledim orları.

Doktura çıkarttı beni oglan. Gözümdeki katarağı aldılar Allah razı olsun. Perde falan galmadı gari. Çayıra baktım mıydı, goyunların hepsini görecem.

Canım pek daraldı buralarda. Goca bir köyü bi binaya doldurmuşlar. Herkesleri kümes gadar evlere tıkmışlar. Bir tek hamamı gözel benim oglanın evinin. Bizim gölbaşı gibi böyük deel, biriki debelencek gadar emme çimiyom içinde.

Haftaya köyden buralara gelcekler varmış. Çıtırların Hilmi'den bağ makasını yolla bana. Bizim gelinin tırnaklarını kırkacam. Bostan çapası gibi olmuşlar.

Okusun diye şehere gönderdiydik emme edepsizliği bellemiş benim oglan. Eve, gelinin gözü önünde cıbıl cıbıldak gadınlar her ayşam. Gadınlar bir oynayyollar, bir güleyyorlar sabaha gadar heç utanmadan. Şükür ki heç çıkmıyorlar o gara kutudan.

Gelin de accık beceriksiz ya... Ne etcen gari... Ocakta tencere tıngırdatmaya üşeniyo, alıyor bizi hambörger miymiş, ham börülcemiymiş ney, onu yimeğe götürüyo. Arpaya katsan at yemiz, kepeğe katsan it yemez. Anaaa, gurudum, Cıkcıklar'ın bağındaki gorkuluk gadar galdım açlıkdan.

Böyük torun helhal evlendi, başka evde yaşıyo dediler. Çağırın göresim var dediydim. Aşam gelecekti, uyuya galmışım. Gece ayakyoluna galkdıydım. Anaaa baktım salonda yatıyo. Gafasına yorganı çekmiş, parlak küpesi upuzun saçları gözüküyo. "Hah dedim. Torun süpriz yaptı.Yeni gelini de getirivermiş." Derken, yataktan dönüverdii. Elleh ... Gelinin çenesinde bir tutam gara gara sakalları, pos pos bıyıkları var! Elim ayağım boşanıverdi. Başladım bağırmaya"Ecinni fış fış! Ben sana dokunmam kış kış! Destur Bismillah..." Derkene bayılmışım. Ayılıp gözümü açtıydım, ecinni bana "Babanne" diye yapışıverdi, gene bayılmışım. Sonnadan annadım ki , o yeni gelin deel, benim torun Hidayet'miş. "Sana dedenin adını verdik. Hidayete ereceğine sen zıvanadan çıkmışın!.." Deyip bastonu dehledim kafasına...

Ben eyiyim Emine gızım. Merakta galma. Keşke gözlerim perdeli galaydı. Görmüyodum bunarı... Ben yazarım yine sana. Hele kal sağlıcakla....

2. TaMaRa

TaMaRa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: .....ayŞe Nİnenİn Mektubu
    :))) cok güzeldi,cok tatli geliyo bu siveyle konusulmasi bana,bu arada signaturün güzel ,insanin atlayip yüzesi geliyo:D

Son düzenleme: 12 Mart 2008
  3. Fatimole

Fatimole Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: .....ayŞe Nİnenİn Mektubu

:party:

sağolasın Tamaracım. Bende severim değişik şiveli anlatımları..
    Evet canım önümüz yaz gel beraber atlarız serin sulara!.....

:party:.

.....ayŞe Nİnenİn Mektubu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaşlı Nineyle Dede

Yaşlı Nineyle Dede

yaşlı dede oyunları rüyada yaşlı dede görmek rüyada teyze görmek Soğuk bir kış akşamı, bir pidecinin kapısından içeri, yaşlı bir amcayla teyze girmiş, bir masaya oturmuşlar. Amca masaya gelen garsona, büyük bir pide, bir çoban salata ve bir ayran ısmarlamış. Garson az sonra siparişleri getirmiş. Amca pideyi ikiye bölerek yarısını teyzenin önüne koymuş, sonra salatayı ikiye bölerek tabağın...
  2. ninenin mektubuuuuuuu

ninenin mektubuuuuuuu

Ninenin Mektubu Amanın yavrım,Ben öyle duyuyom, o gocuman memleketlerde cicili bicili, boyalı moyalı, şıngırdak fıngırdak, kirpikleri takma, saçları sokma, onlan bunlan düşüp kalkma, gözleri elde, etekleri belde, artanı da yerde, sıska mıska, şıbıldak gibi bazı, çirkin mirkin hanımlar, gızlar oluveriyormuş… Amanın onlara tutuluveren de, yanıveren de deme yavrım. Alceen gızın soyu sopu...
  3. Mektup

Mektup

Kişinin kendisine gelen mektup yüksek mevkiye, önemli ve kaydadeğer söze, Müjde ihtiva eden mektup korktuğu şeyden emin olmaya, çocuk ve eşle rızıklanmaya, Muhtevası güzel bir mektubu birine göndermek ihtiyaçların giderilmesine, itibar ve saygınlığa, Mekktup getiren kimseyi dövmek üzücü bir duruma yahut dinden uzaklaşmaya, Her türlü mektup habere yahut müjdeye, Yazıları silinmiş mektup,...
  4. ayşe neneden mektup

ayşe neneden mektup

Emine gızım, Benim. Ayşe nenen. Böğün tam 10 gün oldu köyden ayrı düşeli. Çok özledim orları. Doktura çıkarttı beni oğlan. Gözümdeki katarağı aldılar Allah razı olsun. Perde falan galmadı. Çayıra baktım mıydı, goyunların hepisini görecem. Azcık sıkıldım burlarda. Halden annayan da olmadığına, köye mektup yazdırayım dedim göççük toruna. Canım pek daraldı buralarda. Goca bi köyü bi binaya...
  5. Mektup...

Mektup...

Bir annenin ogluna yazdigi bir mektubu okuyacaksiniz simdi meleklerim :) Komik oldugu kadarda cok Saf bir mektup buyrun =) Sevgili Oğlum! Hızlı okumadığını bildiğim için bu mektubu yavaş yavaş yazıyorum. Bir gazetede, "insanların başına, genellikle evlerinin 2 km. civarında kaza gelmektedir." yazısını okuyunca evimizden taşındık.Taşındığımız evde bizden önce oturanlar adresleri...

Sayfayı Paylaş