gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Ayva konservesi yapımı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; ayva konservesi ile ilgili bilgi vermektedir. Her mevsimin meyve ve sebzesini olması gerektiği zamanda tüketmeye çalışın meleklerim. Zamanı gelmeden yediğimiz meyve ve sebzelerin sağlığımız için pekte iyi olmayacağını unutmayın! Çok sevdiğiniz yaz meyvelerini kışın bulamıyorsanız yada mevsimi değil diye bazı meyvelerin özlemini çekiyorsanız kompostolarını yapabilirsiniz yada konservelerini. Ben bu kış için vişne ve erik kompostosu yaptım ama ayva konservesi de şimdi pek bir güzel göründü :çapkın:

Malzemeler

4 adet iri ayva
    6 bardak su
    1 su bardağı şeker
    çeyrek limon suyu
    Ayva konservesi nasıl yapılır?

Ayvaları güzelce yıkayıp,çekirdek yuvalarını çıkarın.
    Kabuklarını soymadan hoşafa doğradığınız irilikte doğrayın.
    Diğer tarafta tencereye suyu,limon suyunu ve şekeri koyup kaynamaya bırakın.
    10 dakika kaynadıktan sonra,ayvaları içine atın.
    10-15 dakikada bu şekilde pişirin.Ayvalar kaynamaya devam ederken,sıcak suyla çalkaladığınız kavanozlara ayvaları sularıyla beraber doldurun.
    Ağzını sıkıca kapatıp,düz bir zeminde, bir örtünün üzerine ters çevirin.
    Kavanozlar soğuduktan sonra,güneş görmeyen bir yere yerleştirin.

Ayva konservesi yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayva ağacı

Ayva ağacı

Rüyada ayva agaci görmek çok yolculuk etmege isarettir. Parasi mülkü çok olur. Ticaretle ugrasir. Akilli, temkinli merhametli biri ile yorumlanir. Güzel sözlü, hos tabiatli iyi konusan ve konusmasindan zevk alinan bir kisi ile de kiyaslanir.
  2. Ayva mucizesi

Ayva mucizesi

Protein, karbonhidrat, kalsiyum, demir, fosfor, potasyum, sodyum ve C vitamini içerdiğinden vücut için birçok faydası bulunan ayva ayrıca bir çok derde de deva. * Mide ve bağırsakları kuvvetlendirici özelliktedir ve ince bağırsak iltihabını giderir. * Kanı temizler. * Karaciğer tembelliğini giderir. * Çarpıntıyı dindirir. * Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser. *...
  3. Domates Konservesi Nasıl Yapılır ?

Domates Konservesi Nasıl Yapılır ?

domates konservesi yapılışı nasıl yapılır nasıl saklanır kışlık yiyecekler domates nasıl saklanır hakkında bilgi için meleklermekani.com Arkadaşlar geçen gün bir konu açmıştım patlıcanı dolapta nasıl saklamalıyım dieye sağolsun arkadaşlar güzel fikirler verdiler. bende bundan yola çıkarak yeni evli olduğum için ilk defa kendi buzluğumda kış için yememkilk bişiler koymam gerektiğini düşünerek...
  4. Şeftali konservesi nasıl yapılır?

Şeftali konservesi nasıl yapılır?

Bu konu; şeftali konservesi yapımı ile ilgili bilgi vermektedir. Kış aylarında özlemini duyduğum meyvelerden biri olan şeftali eşimin sağlığı için çok değerli. Şeker hastalarının rahatlıkla tüketebildikleri nadir meyvelerden olan şeftalinin her halini evimizde beğenerek tüketiriz. Tabi olmadığı mevsimler içinde kolları sıvamak lazım, bu salı pazardan kesin şeftalide almalıyım ki mevsimi...
  5. Kolay bamya konservesi yapımı

Kolay bamya konservesi yapımı

Bu konu; kolay bamya konservesi ile ilgili bilgi vermektedir. Her sene bamyayı kurutmaktan yana olurdum ancak bu sene kışlıklarıma bir de bamya konservesini eklemeyi düşünüyorum. Aslında çok fazla tüketmeyiz ama misafir gelince imdadıma yetişiyor güzel şöyle domatesli bir bamya yemeğini herkes beğenerek tüketiyor. Şimdi kendim için aradığım bu tarifi yapmak isteyen meleklerim için sitemizde...

Sayfayı Paylaş