gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Ayva Tatlısı ( resimli)

Konu, 'Tatlılar' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

ayva tatlısı tarifi ayva tatlısı nasıl yapılır ayva meyvesini bazıları sevmez yemesi zordur zor yutulur yutulurda boğazda kalır derdi hiç bitmez.benim gibi meyve olarak tüketemeyenlere ayva tatlısı ve ayva reçeli süper bir alternatif.kırmızı oluşuda cezbedici tabi.gıda boyası kullanıyoruz elbette kıpkırmızı rengi olsun diye.zararlı olduğu söylensede çok fazla kullanmadığımız için bişiycik olmaz :D ayva tatlısını ister krem şanti ile ister kaymak ile sunabilirsiniz.ayvaları 2 ye ayırdım ve çekirdeklerini çıkarıp ortasını oyup kabuklarını soydum genişçe bir tencereye koydum ve ateşe aldım. içine 6 adet karanfil koydum geniş çorba kaselerime su koydum çay kaşığının ucu ile gıda boyası ekledim ( gıda boyası eklemek istemeyenler vişne suyu ile yapabilirler) 2 çay bardağı toz şeker ekledim
    yumuşayıncaya kadar pişirdim.üzerine kremşanti ekledim bu şekilde üzerine dağılmasını isterseniz ayvalar sıcakken ortasında kalmasını isterseniz de
    soğuduktan sonra ekleyebilisiniz bir de 4 tane için yarım paket krem şanti kullandım tam geldi.

Ayva Tatlısı ( resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayva Tatlısı

Ayva Tatlısı

MALZEMELER 5 adet ayva 100 gr kaymak 10 çorba kaŞığı toz şeker HAZIRLANIŞI Ayvaları yıkayıp, kabuklarını soyun. Ortadan ikiye ayırıp çekirdekini çıkartın. Çekirdekleri bir kenara ayırın. Kararmamaları için ayvaları suya atın. Tüm ayvaları hazır ettikten sonra oyuk kısmı üste gelecek şekilde yayvan bir tencereye yerleştirin.Üzerlerine yarım su bardağı su ilave edin. Ayırdığınız ayva...
  2. Ayva tatlısı

Ayva tatlısı

* 2 ADET IRIBOY AYVA * 20 YEMEK KASIGI SEKER (HER BIR YARIM AYVA ICIN 5 YEMEK KASIGI SEKER) * YARIM CAY BARDAGI KADAR SU Ayvalari iyice yikadiktan sonra ikiye bolerek kabuklarini soyup cekirdeklerini temizleyelim. ( cekirdeklerini ayiralim). Bir tencereye ayikladigimiz ayvalari yerlestirip, herbirinin uzerine 5'er yemek kasigi seker koyup onun uzerine de ayva cekirdeklerini koyalim...
  3. Kaymaklı Ayva Tatlısı

Kaymaklı Ayva Tatlısı

kaymaklı ayva tatlısı hürrem tatlısı muhteşem yüzyıl ayva hürremin yediği tatlı Dün akşam Muhteşem yüzyıl dizisini izleyenler bilir.Hürrem sultan dün akşamki bölümünde kaymaklı ayva tatlısı yiyor ve tatlıya atılan zehir sonucu zehirlenip ölümden dönüyordu.Valla herşeyi bir kenara koyun benim canım o kaymaklı ayva tatlısını gördüğünde acaip bir şekilde çekti.Sizlerinde benim gibi çektiyse ve bu...
  4. Kolay Ayva Tatlısı Tarifi

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi istiyorum bilen ablalarım varsa tarifi banada yazsın lütfen!
  5. Resimli Kolay Ayva Tatlısı yapılışı

Resimli Kolay Ayva Tatlısı yapılışı

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi Kolay Ayva Tatlısı Tarifi Resimli Anneniz çok güzel ayva tatlısı mı yapıyordu? Siz de yapabilirsiniz :) Merak etmeyin başarırsınızı, annenizin yaptığı gibi zor değil ama o kadar lezzetli :) İşte size kolay ayva tatlısı tarifi Melek'lerim :) Kolay Ayva Tatlısı Malzemeleri: 6 Adet orta boy ayva 4 Su bardağı toz şeker 6 Su bardağı su 2 Rulo kaymak Kolay Ayva...

Sayfayı Paylaş