gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Ayva Tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 5 adet ayva 100 gr kaymak
    10 çorba kaŞığı toz şeker

HAZIRLANIŞI
    Ayvaları yıkayıp, kabuklarını soyun. Ortadan ikiye ayırıp çekirdekini çıkartın. Çekirdekleri bir kenara ayırın. Kararmamaları için ayvaları suya atın. Tüm ayvaları hazır ettikten sonra oyuk kısmı üste gelecek şekilde yayvan bir tencereye yerleştirin.Üzerlerine yarım su bardağı su ilave edin. Ayırdığınız ayva çekirdeklerini de renk vermesi için ilave edin. Tencerenin kapağını kapatıp, on dakika kadar haşlayın. Ayvaların oyuklarına 2'şer çorbakaşığı toz şeker doldurun. Kısık ateşte ayvaların rengi koyu kızıl olana kadar pişirin. Soğuduktan sonra kaymakla servis yapın.

Ayva Tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayva tatlısı

Ayva tatlısı

* 2 ADET IRIBOY AYVA * 20 YEMEK KASIGI SEKER (HER BIR YARIM AYVA ICIN 5 YEMEK KASIGI SEKER) * YARIM CAY BARDAGI KADAR SU Ayvalari iyice yikadiktan sonra ikiye bolerek kabuklarini soyup cekirdeklerini temizleyelim. ( cekirdeklerini ayiralim). Bir tencereye ayikladigimiz ayvalari yerlestirip, herbirinin uzerine 5'er yemek kasigi seker koyup onun uzerine de ayva cekirdeklerini koyalim...
  2. Meyveli Kaymaklı Ayva Tatlısı

Meyveli Kaymaklı Ayva Tatlısı

Malzemeler : * 4 adet ayva * 3 elma * 2 su b.toz şeker * karanfil * kırmızı gıda boyası * su Üzeri için: * kaymak * mandalina * kivi * hurma * nar Hazırlanışı : Ayvaları ikiye bölerek çekirdek yatağını çıkarın. Ayvaları iç kısımları alta gelecek şekilde geniş bir tencereye alarak üzerine suyu ve gıda boyasını ekleyip kapağı kapalı bir süre pişirin. Ayvalar yumuşayınca ters çevirip...
  3. Kaymaklı Ayva Tatlısı

Kaymaklı Ayva Tatlısı

kaymaklı ayva tatlısı hürrem tatlısı muhteşem yüzyıl ayva hürremin yediği tatlı Dün akşam Muhteşem yüzyıl dizisini izleyenler bilir.Hürrem sultan dün akşamki bölümünde kaymaklı ayva tatlısı yiyor ve tatlıya atılan zehir sonucu zehirlenip ölümden dönüyordu.Valla herşeyi bir kenara koyun benim canım o kaymaklı ayva tatlısını gördüğünde acaip bir şekilde çekti.Sizlerinde benim gibi çektiyse ve bu...
  4. Ayva Tatlısı ( resimli)

Ayva Tatlısı ( resimli)

ayva tatlısı tarifi ayva tatlısı nasıl yapılır ayva meyvesini bazıları sevmez yemesi zordur zor yutulur yutulurda boğazda kalır derdi hiç bitmez.benim gibi meyve olarak tüketemeyenlere ayva tatlısı ve ayva reçeli süper bir alternatif.kırmızı oluşuda cezbedici tabi.gıda boyası kullanıyoruz elbette kıpkırmızı rengi olsun diye.zararlı olduğu söylensede çok fazla kullanmadığımız için bişiycik...
  5. Kolay Ayva Tatlısı Tarifi

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi istiyorum bilen ablalarım varsa tarifi banada yazsın lütfen!

Sayfayı Paylaş