gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Az Yağlı Süt ve Süt Ürünlerinin Faydaları

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

az yağlı süt ve süt ürünleri hangi faydaları sağlıyor, çok ama çok merak ediyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

2. Editör

Editör Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Az yağlı süt ve süt ürünlerinin yararlarına bu makaleden ulaşabilirsiniz.
    Günde dört porsiyon az yağlı süt ürünü tüketmek, inme riskini yüzde 12 azaltıyor. Stockholm'deki Karolinska Enstitüsü bilim adamları, Dr. Susanna Larsson başkanlığında yaptığı araştırmada, 45 ile 83 yaş arasında 75 bin sağlıklı İsveçli kadın ve erkeğin beslenme alışkanlıklarını, yaşam tarzını ve sağlık verilerini değerlendirdi.

Düzenli olarak az yağlı süt ürünü tüketenlerin iskemik inme geçirme ihtimalinin ise yüzde 13 azaldığı görüldü. Bilim adamları, bu ürünlerin inme riskini azaltmasının, sağlıklı beslenmenin tansiyon üzerindeki olumlu etkisiyle bağlantılı olduğunu tahmin ediyor. İsveç'te genelde az yağlı süt ürünlerine eklenen D vitamininin de rolü bulunabileceği belirtiliyor.

Az Yağlı Süt ve Süt Ürünlerinin Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dikkat!!süt Ve Süt ürünleri

Dikkat!!süt Ve Süt ürünleri

:tea:Doğulular ve Afrikalılar geleneksel olarak, müshil amaçlı kullanımı hariç sütten uzak durmuşlardır. Ama batı dünyasında insanlara hayatları boyunca her gün süt içmeleri söylenir. Doğaya baktığımızda, yavruların diğer yiyeceklerle sütten kesildiği zamana kadar yalnızca sütle beslendiğini görürüz. Sütün sindirimini sağlayan laktaz enziminin, ergenliğe geçişle birlikte insan sisteminden...
  2. Anne Sütü Ve Emzirmenin faydaları

Anne Sütü Ve Emzirmenin faydaları

1. Emzirmenin yararları 2. Anne sütünün ekonomik yararları 3. Emzirmede meme ve bebekle ilgili problemler 4. Emzirmenin anneye olan yararaları 5. Sütü sağmanın gerekli olduğu durumlar 6. Bebeğin yeterince anne sütü alamamasının nedenleri 7. Emzirirken büyümenin durmasının nedenleri 8. Emzirmenin mekaniği 9. Bebeğin meme emmeyi reddettiği durumlar 10. Süt nasıl arttırılır? 1....
  3. Süt ve süt ürünleri

Süt ve süt ürünleri

Sevgili Melekler 27 aylık oğluma süt ve süt ürünleri yediremiyorum.:18: Sadece muhallebi yedirebiliyorum. Önceleri cocopoks iile sütü biraz biraz içiyordu şimdi onu da bıraktı.Ne yapacağımı şaşırdım.:zonked: Küçükken yoğurt yedirebiliyordum Hareketlenince peynir ve yoğurt yediremez oldum. İçine meyve püreleri, pekmez kattığım halde yemiyor. Artık önceden yediği yoğurt çorbasını da bıraktı....
  4. Süt ve ayranın faydaları

Süt ve ayranın faydaları

ekşi ayranın faydaları süt,sütün faydaları,sütün yararları,ayran,ayranın faydaları Olabilir, süt içemiyor olabilirsiniz. Hatta sütten nefret ediyor da olabilirsiniz. Hiç üzülmeyin, çaresi var. Süt içemiyorsanız ayran için. Artık “Ben ayran da sevmiyorum!” demeyin sakın. Sütte süt şekeri dediğimiz laktoz vardır ve süte doğal olarak şekerli bir tat verir. Yani, süt bir yerde tat duyuları...
  5. Soya sütünün zararları ve faydaları

Soya sütünün zararları ve faydaları

soya sütünün zararları, faydaları, yararları, nelerdir, hakkında bilgiler burada arkadaşlar Soya - soya yağı ve soya sütü, oldukça faydalı bir besindir Melek'lerim. Zira faydalarının yanı sıra soya sütünün, nadirdeo lsa zararlarıda mevcuttur diyor ve sizleri soya hakkında bilgilerle başbaşa bırakıyoruz Melek'ler. Özellikle gıda alerjisi olan kişilere yönelik olarak oldukça sık önerilen...

Sayfayı Paylaş