gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Azınlık Okullarında Kılık Kıyafet Uygulaması Nasıl Olacak ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; azınlık okullarda kılık kıyafet uygulaması hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, bildiğiniz üzere artık okullarda tek tip kıyafet uygulamasına resmi gazetede yayınlanarak son verildi. Önümüzde ki öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere artık öğrenciler -belli kurallara uyarak- serbest kıyafetle okula gelebilecekler. Bu konua akla gelen sorulardan biri azınlık okullarında yönetmeliğin uygulanıp uygulanmayacağı. İşte konuyla ilgili bilgiler..

Yönetmelikte belirlenen sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve kıyafetinin serbest olmasına dair bu yönetmelik, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’ndaki milletlerarası özel öğretim kurumları, yabancı okullar ve azınlık okulları öğrencileri hakkında uygulanmayacak. Azınlık okulları bu yönetmeliğe tabi değiller. Kendi düzenlemelerini kendi mevzuatları ile belirleyebilirler.

Azınlık Okullarında Kılık Kıyafet Uygulaması Nasıl Olacak ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2012-2013 Öğretim Yılında Çocuğumun Kayıt Olacağı Okulu Nasıl Öğreneceğim ?

2012-2013 Öğretim Yılında Çocuğumun Kayıt Olacağı Okulu Nasıl Öğreneceğim ?

2012 Çocuğum Hangi Okula Gidecek Çocuğum Hangi Okula Gidecek Kayıt Olacak 2012-2013 eğitim öğretim yılının başlamasına günler kala okula yeni başlayacak çocuğunuz varsa ve Çocuğum Hangi Okula Gidecek Kayıt Olacak diye merak ediyorsanız, işte 2012-2013 ilköğretim kayıt bilgileri... Milli Eğitim Bakanlığı 2012-2013 İlköğretime yeni başlayacakların kayıtları ilk defa olacaklar...
  2. okullarda kılık kıyafet artık serbest olacakmış doğru mu?

okullarda kılık kıyafet artık serbest olacakmış doğru mu?

Bugün tvde haberlerde okullarda bundan böyle öğrencilerin istediği gibi giyinip okula gideceği hakkında yasa çıktığı söylendi. Hatta resmi gazetede yayınlanmış. Bu doğru mu ? Artık çocuklar serbest mi giyinecek ?
  3. kılık kıyafet yönetmeliğe uymayan öğrenciye ne oalcak

kılık kıyafet yönetmeliğe uymayan öğrenciye ne oalcak

Bu serbest kıyafet yönetmeliğinde kurallara uymayan öğrencilere ne olacak ? Disiplin falan mı yani ?
  4. okul kıyafet yönetmeliğinde beden derslerinde eşofmanlar nasıl olacak

okul kıyafet yönetmeliğinde beden derslerinde eşofmanlar nasıl olacak

Kızımın okulunda ve pek çok okulda da beden dersinde tek tip eşofman giyiliyordu.Yeni yönetmelikte de böyle mi olacak yoksa o da mı serbest olacak ?
  5. 2013-2014 Yeni Öğretim Yılında Kılık Kıyafet Nasıl Olacak?

2013-2014 Yeni Öğretim Yılında Kılık Kıyafet Nasıl Olacak?

okullarda serbest kıyafet okullarda serbest kıyafet uygulaması okullarda kıyafet Sevgili melekler, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre artık okullarda serbest kıyafet uygulaması da hayata geçti. Milli Eğitim Bakanlığı, velilerin yüzde 50'sinden...

Sayfayı Paylaş