Aziz Basmacı kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

aziz basmacı kimdir
    aziz basmacı kimdir, hayatı, biyografi, hakkında merak edilen tüm bilgilerin özeti burada arkadaşlar.

< Resme gitmek için tıklayın >

Tiyatro ve sinema oyuncusu olan Aziz Basmacı hakkında merak edilen bilgilere yer verdik bu yazımızda Melek'ler.

Aziz Basmacı (1912 - 1978), Türk tiyatro ve sinema sanatçısıdır.
    1950'li ve 60'lı yıllarda tiyatroda çok sayıda güldürü eseri ve vodvilde rol almıştır.

Sinemada filmleri ve canlandırdığı karakterler

Kara gözlüm - Rol: Gazinocu Arnavut Osman
    Arım alım peteğim - Rol: Akordeoncu
    Turist Ömer yamyamlar arasında - Rol: Elmas peşinde koşan safari şapkalı patron
    Darıldın mı cicim bana - Rol: Emlak zengini Hüsnü
    Keloğlan aramızda - Rol: Berber Eşref
    Yankesici kız
    Şakayla karışık

Aziz Basmacı kimdir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aziz

Aziz -------------------------------------------------------------------------------- Hıristiyanların kutsal bildikleri büyükleri.
  2. Acizden en Azize

cennet cennet dedikleri birkaç melek birkaç huri isteyene ver onları bana seni gerek seni Kainatın ihtişamı kadar büyük olan aciziyetimieşsiz muhteşemliğin sahibi benim olamayan her şeyin sahibi ve 'ben'im sahibim olan Rahman'a sunarım. Ey evvelin ve gaybın sahibi. şu çirkinliklerle çevrili kainatta küçükalemimde büyük olan dünyadan belki kirli ama samimi yönelişidir kalbimim. Ey büyüklüğü ile...
  3. Rutkay Aziz Kimdir?

Aziz Rutkay kimdir, Aziz Rutkay, hayatı, biyografisi, yaşantısı hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Avrupa yakası adlı dizi ile çok yakından tanıdığımız Rutkay Aziz'in hayatı sizlerle melekler. Gerçek Adı : Aziz Rutkay Doğum Yeri : İstanbul Doğum Tarihi : 1947 Eğitimi : Lisans 1947 yılında İstanbul' da doğmuştur. Asıl adı Aziz Rutkay' dır. Avusturya Lisesi'nde soyadları...
  4. Aziz Nesin Kimdir?

aziz nesin, kimdir, hayatı, biyografisi, kitapları, ile ilgili bilgiler burada melekler 20 Aralık 1915te İstanbulda doğdu. İki yıl Darüşşafaka Lisesi'nde öğrenim gördü. Kuleli Askeri Lisesi'ni bitirdi. Kara Harp Okulu ve Askeri Fen Okulu'ndan mezun oldu. Üsteğmen rütbesindeyken "görev ve yetkisini kötüye kullanmak" suçlamasıyla yargılanıp ordudan uzaklaştırıldı. Bir süre...
  5. Aziz Yıldırım Facebook

Aziz Yıldırım Facebook Selam bana Aziz Yıldırımın Facebook sayfasının linkini verebilirmisiniz yada adresini

Sayfayı Paylaş