gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Azrail'in En Çok Sevindiği ve Üzüldüğü An

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Azrail'in en çok sevindiği ve üzüldüğü an Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama;- -"Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O:
    -" Ya Rabbi herşey Sana malum...Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm.Sonra o bebek bir tahta parçasınnın üzerinde karaya çıkarak kurtuldu ve öksüz kaldı, dedi. Bu sefer Hak Teala:
    -"Sevinerek ruhunu aldığın bir kimse hatırlıyor musun?diye sual ettiğinde AzrailAleyhisselam)
    -Evet Ya Rab! Zalim bir hükümdar vardı.Halk ondan bizar kalmıştı.işte o zalim sultanın ruhunu kabzederken de sevindim, dedi. Allah(celle celalühu):
    -"Kim olduğunu hatırlıyor musun,o zalim padişahın? Azrail Aleyhisselam:
    -"Hayır hatırlamıyorum Ya Rab!deyince Cenab-ı Hak şöyle buyurdu
    "Hani o anasının canını üzülerek aldığın bebek varya,işte odur o zalim padişah!...!

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Azrail'in En Çok Sevindiği ve Üzüldüğü An
    emeğine sağlık

Azrail'in En Çok Sevindiği ve Üzüldüğü An konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Azrail'in en çok sevindiği ve üzüldüğü an

Azrail'in en çok sevindiği ve üzüldüğü an

Azrail'in en çok sevindiği ve üzüldüğü an Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama;- -"Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O: -" Ya Rabbi herşey Sana malum...Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin ruhunu alırken...
  2. Azraİlİn ÜzÜldÜĞÜ Ve SevİndİĞİ An

Azraİlİn ÜzÜldÜĞÜ Ve SevİndİĞİ An

Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama; "Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu. O: -" Ya Rabbi herşey Sana malum...Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm.Sonra o bebek bir tahta...
  3. Azrailin sevindiği ve üzüldüğü an

Azrailin sevindiği ve üzüldüğü an

Cenab-ı Hak Azrail Aleyhisselama;-”Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O: -” Ya Rabbi herşey Sana malum…Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emr olunmuştu bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm.Sonra o bebek bir tahta parçasınnı üzerinde...
  4. Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar.

Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar.

Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama; -"Ya Azrail!Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu O: -" Ya Rabbi herşey Sana malumYalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm Sonra o bebek bir tahta...
  5. ünlüler ve hayatta en çok utandıkları anlar...

ünlüler ve hayatta en çok utandıkları anlar...

çıpla pozlar ünlüler ARZU YANARDAĞ - Derste altıma kaçırdım Okul hayatıma hem normalden erken yaşta hem de ikinci sınıftan başladım. Anlayacağınız yaşım küçüktü. Orta birinci sınıfa gittiğim seneydi. Bir gün derste çok sıkıltım. Hiç unutmam, dersimiz muhasebeydi. Öğretmenden tuvalete gitmek için izin istedim. Fakat bana 'Dersin bitmesini bekle. şimdi gidemezsin' dedi. Neredeyse altıma...

Sayfayı Paylaş