gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

azrailin görevleri nelerdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

azrailin görevleri nelerdir lütfen bu konuda bilgi içeren bir konuya değinin kızlar.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Dört büyük melekten birinin ismi olup, insanların canını olmakla görevlidir. Bu melek Kur’an ve sahih hadislerde, Azrâîl ismiyle değil, melekü’l-mevt (ölüm meleği) şeklinde geçmektedir. “De ki: Sizin için görevlendirilen ölüm meleği canınızı alacak, sonra Rabbinize döndürüleceksiniz.” (Secde 32/11) Her insanın canını almakla görevli bir ölüm meleği vardır. Azrâîl bu meleklerin başıdır: “Nihayet birinize ölüm geldiği vakit (görevli) elçilerimiz onun canını alır ve onlar görevlerinde kusur etmezler.” (En’am, 6/61, A’raf, 7/37)

azrailin görevleri nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Azrail görevini size devretseydi...

Azrail görevini size devretseydi...

"azrail görevini size devretseydi önce kimi veya kimleri öldürürdünüz? acıklamasını yaparsanız daha iyi olur
  2. Azraili ne geri dönderir

Azraili ne geri dönderir

Nihat hatipoğlunun proğramında canı almaya gelen azrail ne olursa canını almaktan vaz geçer sorunusu cevapladımı duyamadım. Siz baktınız mı ya ne dedi bu hususta , azraili ne dönderiyor canı almaktan kızlar ?
  3. Denetçi Nedir? Görevleri Nelerdir?

Denetçi Nedir? Görevleri Nelerdir?

denetçi nedir ne demektir görevleri nelerdir ne iş yaparlar sorumlulukları ile ilgili bilgiler burada melekler Anonim şirketlerde genel kurul tarafından seçilen,şirketin hesaplarını kontrol altında tutan bir veya birden fazla denetçiler bulunur melekler.Bu denetçilerin görevleri ise kanunda şöyle sıralanmaktadır; a. Yönetim kurulu üyeleriyle iş birliği ederek bilânçonun tanzim şeklini...
  4. Arkadaşlar Azrail Meleğinin Görevi Nedir

Arkadaşlar Azrail Meleğinin Görevi Nedir

Azrail Meleğinin Görevi Nedir ben merak ettim bana bu konuda bilgi verir misiniz acaba?
  5. Arkadaşlar Kaymakamın Görevleri Nelerdir

Arkadaşlar Kaymakamın Görevleri Nelerdir

Size bir sorum olacak acaba Kaymakamın Görevleri Nelerdir merak ediyorum her ilçenin bir kaymakamı var peki bu kaymakam ne iş yapar görevi nedir gerçekten de merak ediyorum belediye başkanları gibi mi:S

Sayfayı Paylaş