gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar.

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama; -"Ya Azrail!Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu O:

-" Ya Rabbi herşey Sana malumYalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm
    Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı
    Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm
    Sonra o bebek bir tahta parçasınnı üzerinde karaya çıkarak kurtuldu ve öksüz kaldı, dedi

Bu sefer Hak Teala:
    "Sevinerek ruhunu aldığın bir kimse hatırlıyor musun?diye sual ettiğinde
    Azrail(Aleyhisselam)
    -Evet Ya Rab!Zalim bir hükümdar vardıHalk ondan bizar kalmıştıİşte o zalim sultanın ruhunu kabzederken de sevindim, dedi (celle celalühu):
    -"Kim olduğunu hatırlıyor musun,o zalim padişahın?
    Azrail Aleyhisselam:
    -"Hayır hatırlamıyorum Ya Rab!deyince Cenab-ı Hak şöyle buyurdu"Hani o anasının canını üzülerek aldığın bebek varya,işte odur o zalim padişah!!

Azrailin sevindiği ve üzüldüğü anlar. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Azrail'in en çok sevindiği ve üzüldüğü an

Azrail'in en çok sevindiği ve üzüldüğü an

Azrail'in en çok sevindiği ve üzüldüğü an Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama;- -"Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O: -" Ya Rabbi herşey Sana malum...Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin ruhunu alırken...
  2. Azraİlİn ÜzÜldÜĞÜ Ve SevİndİĞİ An

Azraİlİn ÜzÜldÜĞÜ Ve SevİndİĞİ An

Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama; "Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu. O: -" Ya Rabbi herşey Sana malum...Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm.Sonra o bebek bir tahta...
  3. Azrail'in En Çok Sevindiği ve Üzüldüğü An

Azrail'in En Çok Sevindiği ve Üzüldüğü An

Azrail'in en çok sevindiği ve üzüldüğü an Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama;- -"Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O: -" Ya Rabbi herşey Sana malum...Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin ruhunu alırken...
  4. Azrail ve Hazreti Adem

Azrail ve Hazreti Adem

Azrail ve Hz. Adem Şöyle rivayet edilir:Allah Hz. Adem’e hangi gün öleceğini haber verdi.Hz. Adem kendini ölüme hazırladı.Azrail yanına gelince ona şöyle söyledi:Canımı almadan önce bana en güzel amelim olacak bir dua öğret ki onunla Allah’a en iyi şekilde hamd-ü sena edeyim. Azrail şu duayı öğretti: “Şahadet ederim ki bir ve ortağı olmayan Allah’tan başka ilah yoktur.Yine şahadet ederim...
  5. Azrailin sevindiği ve üzüldüğü an

Azrailin sevindiği ve üzüldüğü an

Cenab-ı Hak Azrail Aleyhisselama;-”Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O: -” Ya Rabbi herşey Sana malum…Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emr olunmuştu bebeğin annesinin ruhunu alırken çok üzüldüm.Sonra o bebek bir tahta parçasınnı üzerinde...

Sayfayı Paylaş