B12 iğnesi yaptıranlar varmı yaptıranlar yardımcı olabilir mi bana ?

V

vitaminkolik

Forum Okuru
B12 iğnesi yaptıranlar varmı yaptıranlar yardımcı olabilir mi bana ?
B12 iğnesi yaptıranlar varmı yaptıranlar b12 iğnesi yaptıranlardan bilgi yorum rica ediyorum.
Kızlar selam hanımlar aranızda b12 vitamin iğnesi yaptıran varmı varsa nasıl faydasını gördünüz mü bu iğneyi ne aralıklarla yaptırmak gerekiyor bide sormak istediğim kullananlar için soruyorum kilo aldırıyor mu

B12 vitamininin iğne olarak verilmesi, vitamin eksikliği olan veya bu vitaminin emilimini azaltan bir sağlık durumu olan kişilerde yapılabilir. B12 vitamininin iğne olarak verilmesi, aşağıdaki durumlar için düşünülebilir:

1. B12 eksikliği: B12 eksikliği, B12 vitamini alımının yetersiz olması veya bu vitaminin emiliminin bozulması nedeniyle ortaya çıkabilir. B12 eksikliği, anemi ve sinir sistemi bozukluklarına neden olabilir ve bu nedenle B12 vitamininin iğne olarak verilmesi önerilebilir.
  2. Pernisiyöz anemi: Bu durumda, B12 vitamini emilimi bozulur ve bu nedenle B12 eksikliği ortaya çıkabilir. Pernisiyöz anemi olan kişilerde, B12 vitamininin iğne olarak verilmesi önerilebilir.
  3. İleal atrezi: Bu durumda, mide ve ince bağırsak arasındaki geçit (ileum) doğuştan eksik olur ve bu nedenle B12 vitamininin emilimi bozulur. İleal atrezi olan kişilerde, B12 vitamininin iğne olarak verilmesi önerilebilir.
  4. İmmün sistem bozuklukları: B12 vitamininin emilimini etkileyen bazı immün sistem bozuklukları da olabilir. Örneğin, Crohn hastalığı olan kişilerde B12 vitamininin emilimi bozulabilir ve bu nedenle B12 vitamininin iğne olarak verilmesi önerilebilir.
B12 vitamininin iğne olarak verilmesi, B12 eksikliği olan veya bu vitaminin emilimini azaltan bir sağlık durumu olan kişilerde yapılabilir. Ancak, B12 vitamininin iğne olarak verilmesi gereken durumları doğru tespit etmek için bir doktor veya sağlık profesyonellerinden yardım alınması önerilir.

B12 VİTAMİN İĞNESİ KİLO ALDIRIR MI ?

Değerli misafirimiz, b12 vitamini ile ilgili bilgileri vermiş ama kilo aldırdığı ile ilgili bilgiler vermemiş bu vesile ile onu ben yazmak istiyorum buraya.

B12 vitamini iğnesi, kilo aldırmak için verilmez ve genellikle kilo aldırmayan bir vitamindir. Ancak, B12 eksikliği olan veya bu vitaminin emilimini azaltan bir sağlık durumu olan kişilerde B12 vitamini iğnesi verilebilir ve bu durumda, kilo aldırma olasılığı olabilir. Özellikle, B12 eksikliği nedeniyle ortaya çıkan anemi durumunda, kilo aldırma olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle, B12 vitamini iğnesi verilirken, kilo aldırma olasılığı da değerlendirilebilir.

Ancak, B12 vitamini iğnesinin kilo aldırma etkisi, kişiden kişiye değişebilir ve bu nedenle B12 vitamini iğnesinin kilo aldırma etkisi konusunda net bir sonuç verilemez. B12 vitamini iğnesinin kilo aldırma etkisi konusunda kesin bir bilgi edinmek için bir doktor veya sağlık profesyonellerinden yardım alınabilir.

Geri