gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

B5 vitamini eksikliği hangi hastalıklara yol açar ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba melekler. B5 vitamini eksikliği hakkında bir sorum olacaktı. Bu vitaminin esksikliği vücutta hangi hastalıklara sebep olur yardım edermisiniz bana ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Doğrudan B5 vitamini eksikliğine bağlı insanlarda oluşan hiçbir hastalık belirtilmemiştir. Bunun sebebi her türlü besinde bolca bulunmasıdır. Ancak B5 vitamini eksikliğine bağlı bazı belirtilerin oluşabileceği kanıtlanmasa da varsayılmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır: sinir harabiyetleri, solunum problemleri, cilt problemleri, artrit, alerji, doğumsal bozukluklar, zihinsel yorgunluk, baş ağrısı, uyku bozukluğu, kas spazmları, kramplar.

B5 vitamini eksikliği hangi hastalıklara yol açar ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar

K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar

K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar ? Merhaba arkadaşlar K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar bu konuda bilgisi olanları bu sayfaya bekliyorum
  2. B1 Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar?

B1 Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar?

B1 Vitamini Eksikliği hangi hastalıklara yol açar B1 Vitamini Eksikliğinin tedavisi Sağlıklı beslenmede önemli rol oynayan B1 vitamini, sinir sisteminin sağlığını korumada önemli bir rol oynuyor melekler :) Kan dolaşımını düzene sokuyor. Peynir, yumurta, balık ve tahıllarda bol miktarda bulunuyor. B1 vitamini eksikliği sinir ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları, sindirim sistemi...
  3. P Vitamini Nedir ? Eksikliği Nelere Yol Açar ?

P Vitamini Nedir ? Eksikliği Nelere Yol Açar ?

P Vitamini Eksikliği p vitamini Sevgili melekler, vitaminler ve mineraller vücudun vazgeçilmez ihtiyaçlarıdır. Vitamin eksiklikleri de doğal olarak zaman içinde vücutta bazı işlev bozukluklarına yol açabilir. Pek bilinmeyen vitaminlerden biri olan P vitamini hakkında sizlere bilgi vermek istiyor, P vitamini eksikliği vücutta nasıl değişikliklere yol açar sizlerle paylaşmak istiyoruz.....
  4. sigara hangi hastalıklara yol açar ?

sigara hangi hastalıklara yol açar ?

Merhabalar, şu illetten annemi bir türlü kurtaramadım.Ne olur siz yazın da bari belki okuyunca burada inanır. Sizi sürekli takip ediyor. Sigara hangi hastalıklara yol açar ?
  5. B vitamini eksikiği hangi hastalıklara yol açar

B vitamini eksikiği hangi hastalıklara yol açar

Babama aile hekimi B vitamini eksikliğin olabilir, test yaptıralım demiş.B vitamini eksikliği çok mu önemli, herhangi bir hastalığa yol açarmı acaba?

Sayfayı Paylaş