gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

baba anneme iyi bak!

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

anneme iyi bak baba Benden sana evlat vasiyetidir; baba, anneme iyi bak!
    Akşam en heyecanıyla televizyon izlerken, sen anneme bak.
    Yaşanmışlıklarını göreceksin çocuksu bakışlarında;
    Yaşattıklarını, yaşatamadıklarını, sana adanmış koskocaman bir ömrü göreceksin bakışlarında

Akşamları geç geldiğinde yiyemediği lokmaları göreceksin, boğazına dizilen.
    Sen kızmayasın diye, uyurken komşulara gidişlerini, bizim ağzımızı kapatmalarını, yüreğinin ağzına geldiği zamanları göreceksin.
    Baba, anneme iyi bak…

-‘’Hanım ben gidiyorum ‘’ dediğinde, sen merdivenleri inene kadar ardından bakan insana bir kez durup, merdivenin 5 ci basamağında, sen bak!
    Gözlerinde sen daha gitmeden seni özleyen bir kadın göreceksin.
    Sokakta gördüğün arkadaşının sıktığın eli gibi bir kez olsun sarıl ona.
    Sıkıca!
    Sevgiyle!
    Saatlerini harcadığın kahve sandalyesinde, yudumlarken bardağından çayını; hiç birinin tadının annemin çayının tadına benzemediğini fark ederek; evde, senin için yemek yapmanın telaşında olan o kadını düşün.
    Koyarak üç beş kuruş yarım bıraktığın bardağın yanına, en hızlı adımlarınla koş baba.
    Seni terk eden annen gibi,
    Ardından bıçaklayan dostların gibi,
    Senin kıymetini bilmeyen evlatların gibi değil;
    Ne zaman düşsen, canın acımasın diye düştüğün yere çimen olan,
    Her bayramda senin elini ‘’evimin direği ‘’ diyerek öpen o kadına iyi bak baba

Ne kadar usulca çıksan da merdivenleri
    Senin geldiğini daha ilk basamakta anlayan kadına,
    Yüzün asıksa, mutfağında sessizce ağlayan ama sana soğanın ne kadar acı olduğunu söyleyen kadına,
    Sen hastaneye yattığında; ağlarken uyuyan, uyanınca ağlayan; ‘’bu ev çok büyük geldi bana ‘’ diyen anama iyi bak baba.

Sarıl bu anneler gününde boynuna.
    Tut ellerinden, öpüver.
    Ve deki ona;
    ‘’Siyah saçlarımın terk ettiği yıllarımdan geriye, bir sen kaldın ve ben bir tek sana kaldım.! ’’

Anama iyi bak baba
    Onun gözlerinde sana adanmış koskocaman bir ömür göreceksin! ! ! !

alıntı

2. Şevvall

Şevvall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel beni çok duygulandırdın canım bende bir anneyim ve annem benim için çok değerli onlara aslında hep beraber iyi bakalım öyle değilmi aslında emeğine yüreğine sağlık canım..

3. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık tatlım çok duygulandım

4. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    ’Siyah saçlarımın terk ettiği yıllarımdan geriye, bir sen kaldın ve ben bir tek sana kaldım.! ’’

Anama iyi bak baba
    Onun gözlerinde sana adanmış koskocaman bir ömür göreceksin! ! ! !
    harika bir yazı
    teşekkürler jujum

5. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    ben teşekkür ederim melekler okumanız beni mutlu etti

6. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    jujum benmmmm çok harika bi yazı gerçkten
    bu güzel paylşm için teşekkr ederm + rep veriyrm jujummm:)

7. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    tüylerim diken diken olmuş bir vaziyette okudum jujumm..ah ah her baba bu güzel şeyleri görebilseydi zamanında..belki bazı şeyler bazı ailelerde hiç ama hiç olmayacaktı!!!!!! emeğine sağlık

8. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

çok güzel bir yazı canım paylaşımın için teşekkürler...

baba anneme iyi bak! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İyi Anne Baba Olmak

İyi Anne Baba Olmak

İyi Anne Baba Olmak Olması gereken, kendinden emin, çocuğun davranışlarına göre davranış değiştirmeyen kararlı ebeveyn modelidir. 1- Her şeyden önce iyi anne-baba olmanın yolu ebeveynlerin işbirliği halinde ve istikrarlı davranmalarından geçer. 2- İdeal ebeveynlik için okumaktan ve çeşitli eğitim çalışmaları ile kendinizi geliştirmekten geri durmayın. 3- Hayırlı evlat sahibi olmak...
  2. İyİ Anne Baba Olma YÖntemlerİ!!!!!

İyİ Anne Baba Olma YÖntemlerİ!!!!!

iyi bir anne baba olmak iyi bir anne nasıl olmalı baba nasıl olmalı olmak Anne baba olmak çocuğu dünyaya getirmekle bitmiyor tabi iğne yurdunla kuyu kazmaya benziyor Yani anne-baba olmakla başlayan sorumluluk, çok uzun soluklu bir sorumluluktur. Artık hayat farklılaşmıştır. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. İsteklerimiz, hedeflerimiz, hayallerimiz farklıdır. Öncelik çocuklarındır....
  3. Anne-Baba

Anne-Baba

Anne-Baba Abdullah b. Mes'ud diyor ki: "Peygamber (s.a.s.) Efendimize: -Allah'ın katında en sevgili amel hangisidir? diye sordum, Peygamber (s.a.s.): -Vaktinde eda olunan namazlar, buyurdu. -Namazdan sonra hangisi daha sevgilidir? dedim. -Ana-babaya iyilik etmektir, buyurdu. -Sonra hangisidir? dedim. -Allah yolunda cihaddır, buyurdular. (Riyâzu's-Sâlihîn, I, 347). Çocuklar...
  4. Baba olmak ne demektir? Anneye destek olan iyi bir baba ne demektir?

Baba olmak ne demektir? Anneye destek olan iyi bir baba ne demektir?

baba ne demektir rüyada baba olmak ruyada olmak rüya tabirleri rüyada olduğunu görmek Baba, çocuk doğmadan önce anneye destek olurken, doğduktan sonra da anne-bebek ilişkisinin iyi olabilmesi için elinden geleni yapar, koruyucu ve destekleyici yönü ön plandadır. İlk dönemde anne kendisini bebeğine adar ve psikolojik açıdan desteğe çok ihtiyaç duyar. Babanın görevlerini aksatması durumunda...
  5. İyi anne baba olmak için

İyi anne baba olmak için

iyi anne, iyi baba, olmak için, yapılması gerekenler, neler yapılmalı, öneriler, bilgiler, tavsiyeler ve dahası burada arkadaşlar Şüphesiz ki, evlat sahibi olanlar için, çocukları dünyada ki herşeyden daha kıymetli ve önemli... Ve yine şüphesiz ki, her anne - baba mükemmel bir anne baba olmak ister. Peki iyi anne - baba olmak için nelere dikkat etmeli; buyrun bu makalemizde öğrenelim...

Sayfayı Paylaş