gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

baba ve oğul . çok güzel..

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

70'ine merdiven dayamιs yaslι baba ile, onu ziyarete gelen 45 yaslarιnda ve saygιn bir isi olan oglu, salonda oturuyorlardι. Hal-hatιrdan, çoluk-çocuktan, havadan-sudan sahbet ettikten sonra oglu susmus, ayrιlmanιn sinyalini vermisti. O anda üzerinde oturduklarι sedirin yanιndaki pencerenin pervazιna bir karga kondu. Yaslι baba kargaya gülümserek biraz baktιktan sonra ogluna sordu:
    - Bu ne oglum?
    Oglu saskιn, cevapladι:
    - O bir karga baba.
    Yaslι baba kargaya biraz daha baktιktan sonra yine sordu:
    - Bu ne oglum?
    Oglu daha da saskιn, yine cevapladι:
    - Baba, o bir karga
    Karga hâlâ pervazda, komik hareketlerle basιnι saga sola çeviriyor, basιnι yan yatιrιyor, havaya bakιyor, sonra basιnι yine onlara çeviriyordu. Yaslι baba üçüncü defa sordu:
    - Bu ne?
    Oglunun saskιnlιgι sabιrsιzlιga dönmüstü:
    - O bir karga baba, üç oldu soruyorsun. Beni isitmiyor musun ?!
    Yaslι baba dördüncü defa da sorunca, oglunun sabrι tastι ve sesini yükseltti:
    - Baba bunu neden yapιyorsun?
    Tam dört defadιr onun ne oldugunu soruyorsun, sana cevap veriyorum ve sen hâlâ sormaya devam ediyorsun.
    Sabrιmι mι deniyorsun ?!
    Babasι yüzünde hâlâ bir gülümseme, yerinden kalktι, içeri odaya gitti ve elinde bir defterle döndü.
    Bu bir hâtιra defteriydi.
    Oturdu, sayfalarιnι karιstιrdι ve aradιgιnι buldu.
    Sevgiyle gülümseye devam ederek sayfasι açιk bir vaziyette defteri ogluna uzattι ve o sayfayι okumasιnι söyledi:
    'Bugün 3 yasιndaki minik yavrumla salondaki sedirde otururken yanιbasιmιzdaki pencerenin pervazιna bir karga kondu.
    Oglum tam 13 defa onun ne oldugunu sordu.
    13 sorusunda da ona sevgiyle sarιlarak,
    onun bir karga oldugunu söyledim.
    Rahatsιz olmak mι? Hayιr! Onun sorusunu masumca tekrar edisi içimi sevgiyle doldurdu...'

2. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: baba ve oğul . çok güzel..
    kıss naptın sen yaa sabah sabah ...yüreğine sağlık reinacıım

baba ve oğul . çok güzel.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Baba oğul kız muhabbetleri

Baba oğul kız muhabbetleri

Oglum manita var mi? - Yok babacigim - Ben senin ya$indayken kariya kari demezdim, sen kime cektin lan? - Ama baba - Oğlum gel hele gel, gözüme çarpmıyo değil, sen eve hiç kız atmıyosun (bodoslama) -- Eeeöö baba yani öss ye hazırlanıyorum ben şimdi ya hani uğraşmamam lazım öyle işlerle - Oğlum arada sırada rahatlaman lazım hiç kafan çalışmıyo getir kızları biraz öp sev -- Ya baba...
  2. baBaLar vE oğuLLaRı

baBaLar vE oğuLLaRı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Oğul ve kız

Oğul ve kız

Bakınız; Çocuk.Bir kimse rüyada birtakim çocuktan dogdugunu görmesi, üzüntü ve kedere isarettir. Çünkü çocuklari terbiye etmek içinBirtakim güçlüklere katlanmak gerekir.Bir kimse rüyada küçükBir çocugu dogurdugunu görse, o kimsenin dünyaca ilerlemesine üzüntü ve keder çekmesine isarettir.Bir kimse rüyada balig olmusBir çocuga rastladigini görse, o kimse için izzet ve serefe isarettir. Bazi...
  4. Erol Evgin - Baba - Oğul

Erol Evgin - Baba - Oğul

İlk gülüşte, ilk emekleyişte İlk sözcükte, ilk yürüyüşte İlk oyuncakta, okulun ilk gününde Omuzumda elin, yanımda sen vardın Kim derdi ki zaman akıp gidecek O küçük çocuk böylesi büyüyecek Baba – oğul olmanın tadını çıkararak Bir sahneyi paylaşıp şarkılar söyleyecek Birgün kader ayırsa da Hayat bizi savursa da Kalbim hep senle olur Sonsuza dek baba – oğul Her derdimde, her sevincimde Her...
  5. Ben babayım dayanamam ey oğul...

Ben babayım dayanamam ey oğul...

BEN BABAYIM DAYANAMAM EY OĞUL Ömür ne çabuk ta gelip gidiyor Namaz kılan kul borcunu ödüyor Kur’ ana bak ayetlerde ne diyor Cehennem var. Bak yanarsın bey oğul Ben babayım dayanamam ey oğul Nasihat ederim sözüm tutmazsın Akşamları Namaz kılıp yatmazsın Umarım ki bir batağa batmazsın Cehennem var. Bak yanarsın bey oğul Ben babayım dayanamam ey oğul Kıyamam ben tırnağına, teline...

Sayfayı Paylaş