gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Babalık Duygusu...

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Düğün, O'nun varlığı ile son sınırına ulaşan bir neşe içinde geçmişti. Ata, ayrılmak üzere ayağa kalkınca kendisini uğurlamak için halk iki sıra diziliverdi. Sevecen bakışlarını sağa sola yönelterek yavaş yavaş ilerlerken bir yerde durakladı, sonra durdu, elini yedi sekiz yaşlarında bir kız çocuğunun başına uzattı. çocuğun arkasında yer alan ve anası ile babası olduğu belli olan çifte yavaşça seslendi: "Öpeyim mi?"
    Herkesi derinden duygulandıran bu isteği ana babanın nasıl yerinde bir minnetle karşıladıkları kestirilebilir.

Atatürk, çocuğu iki eliyle kaldırdı, öptü ve bıraktı. Fakat sahne bununla kapanmış olmadı.

Uyanık ve duygulu çocuk: "Ben de öpeyim, ne olursunuz Atatürk, ben de sizi öpeyim." diye direndi.

Ata, belki de hiç ummadığı halde kendisine babalık mutluluğu tattıran bu içten davranışı, çocuğu bir daha yerden alarak yüzüne yaklaştırmakla karşıladı.

Bilmiyorum, halk bu dokunaklı sahneyi, gözleri yaşlı alkışlayarak kutlu kılarken, o çelik iradeli insanın da iki damla gözyaşını tutamadığını görebilmiş mi idi?

Babalık Duygusu... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. annelik duygusu!

annelik duygusu!

annelik duyguları annelik duygusu duygusu nedir annelikle ilgili yazılar annelikle ilgili videolar "Annenin sevgi fazlalığı çocuğa zarar verir" diyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, annelik duygusunun içgüdüsel yani biyolojik olduğunu belirtti. Annelik davranışının sosyal öğrenme ile ilgili olduğunu vurgulayan Tarhan "Anneliği öğrenmek gerekir, çünkü annelik kendiliğinden...
  2. eşinizin burcu ve babalığı

eşinizin burcu ve babalığı

aslan burcu baba bakalım eşinizin burcunuz ile babalık yönleri birbiriyle uyuşuyormu.... burçlara göre babalar Koç baba 21 Mart-20 Nisan Koçlar hükmetme huyu sayesinde ileriki yaşlarında çocuklarının hayatına çok müdahale etseler de, sıcak ve eğlendirici babalardır. Çocuklarıyla arkadaş gibi gezip tozmayı, eğlenmeyi sever. Bebeğiniz için isteyebileceğiniz müşfik, gururlu, sıcak baba...
  3. Annelik Duygusu

Annelik Duygusu

Bir yerde okudum ve çok hoşuma gitti her anne olan kişinin bildiği şeyler bazıları ama ben genede paylaşmaktan yana denedim şansımı :) Annelik öyle yüce bir duygudur ki , alfabedeki tüm harfler bir araya gelse o duyguları anlatamaz , hiçbir kalem bunları tam manası ile yazamaz. Annelik duygusu kız çocuğun yapısında vardır. Daha küçükken eline oyuncak bir bebek versen ona sevgi ile...
  4. DOĞUM ve BABALIK İZNİ

DOĞUM ve BABALIK İZNİ

DOĞUM ve BABALIK İZNİ 4857 sayılı İş Kanunu’nda “karısı doğum yapan erkek işçiye” doğum izni verilmesine ilişkin bir düzenleme bulunmamaktadır. Bu sebeple SGK’lı çalışanlara ait kanunen düzenlenmiş bir babalık izni uygulaması yoktur. Ancak bazı iş sözleşmesi, toplu iş sözleşmesi, işyeri yönetmelikleri veya işyeri iç prosedürleri ile 2-3 günlük ücretli veya ücretsiz babalık izni verildiği...
  5. Kanser Babalık Şansını Öldürmez!

Kanser Babalık Şansını Öldürmez!

Son günlerde kanser görülme sıklığının artışı ve yaş ortalamasının hızla genç yaşlara inmesi gündeme başka bir soruyu taşıdı. Kanser babalık şansını öldürür mü? Bahçeci Sağlık Grubu Umut Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ulun Uluğ, “Önlemi alındığı takdirde kanser babalık şansını öldürmez.” diyerek konuya açıklık kazandırdı. Dünyada ve ülkemizde son yıllarda hızla artan...

Sayfayı Paylaş