gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Babanın yaşı gebe kalmada sıkıntı yaratırmı?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

kaç yaşında baba olmalı, baba olmanın yaşı nedir,baba olmanın yaşı varmı,babanın yaşı hamilelikte sıkıntı yaratırmı,geç yaşta baba olmanın riskleri hakkında bilgiler Annenin gebelik yaşının bebek üzerinde etkili olduğunu biliyoruz. Özellikle 35 yaşından sonraki gebeliklerde düşük, erken doğum ve düşük ağırlıklı doğum gibi riskler de artıyor.
    Annenin yaşının bebeği etkilediği gibi babanın yaşı da bebeği etkileyebiliyor. Babanın geç bir yaşta olmasının bebek için sağlık sorunları doğurma riski bulunuyor.

b.jpg

Düşük: Yapılan bazı araştırmalar daha geç yaştaki erkeklerin eşlerinde düşük yapma riskinin arttığını gösteriyor.

Otizm: 40 yaşından daha büyük erkeklerde otistik çocuk sahibi olma riski daha fazladır. 30 yaşından daha küçük erkeklerde ise otistik çocuk sahibi olmak riski daha düşüktür.

Doğum kusurları: Yaşlı babaların bebeklerinde doğum kusurları ( akondroplazi v.b. ) riski daha fazla olmaktadır.

Şizofreni: 50 yaşından daha büyük erkeklerin bebeklerinde şizofreni gelişme riski artmaktadır.
    Bilişsel bozukluk: Yapılan bazı araştırmalara göre yaşlı erkeklerin çocuklarında bilişsel sorunların riski de artmaktadır. Yapılan testlerde bu çocukların konsantrasyon, hafıza, okuma, akıl yürütme testlerinden daha düşük puan aldıkları görülmüştür.
    Eğer yaşınız 40 yaşından fazlaysa ve baba olma düşünceniz varsa üreme sağlığınız konusunda hekime danışmanızda fayda vardır.

Babanın yaşı gebe kalmada sıkıntı yaratırmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebe kalma şansınızı yükseltin

Gebe kalma şansınızı yükseltin

gebe kalma şansinizi artirmak klomenden sonra ilişki Arkadaşlar gebe kalamıyorsunuz diye telaş etmeyin. Başka faktörleri uygulayarak şansınızı artırmanız mümkün.. Günümüzde kadınların çocuk planlarını kariyerlerinden sonraya ertelemeleri doğurganlıklarını olumsuz etkileyebiliyor. Ancak doğurganlıkta tek belirleyici etken yaş değil. Kilo dengesinden, çevre koşullarına kadar birçok...
  2. Gebe Kalmada Yaşın Etkisi Büyük..Gebe Kalamayan Melekler Buraya

Gebe Kalmada Yaşın Etkisi Büyük..Gebe Kalamayan Melekler Buraya

gebelikte yaş sınırı,gebelikte yaş, Uzmanlar gebe kalmak için yaş faktörünün çok önemli olduğunu söylüyorlar.Erken yaşlarda elde edilen gebelikle ileri yaşta gebe kalanlar arasında büyük bir fark var.Kadınların çoğu erken yaşlarda gebe kalabilirken İleri yaş grubu oldukça azdır.Çünkü doğurganlığın en fazla olduğu yaş grubu erken yaşlarda kalınan gebeliklerde görülmektedir.Yaş ilerledikçe...
  3. Anne olmayı ertelemeyin

Anne olmayı ertelemeyin

Eğer bir kadın, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsa, dikkat etmesi gereken çok önemli iki nokta vardır. Bir yıl içinde düzenli ilişkiyle, sağlıklı çiftlerin yüzde 90 ‘indan fazlasının gebe kalması beklenir. Eğer bu süre zarfında gebe kalınamıyorsa, bu durumun araştırılması gereken bir durumdur. Tabi bir yıl derken, bunu herkes için söylemek zordur; çünkü burada kadının yaşı önemli bir kriterdir....
  4. Hamile kalmak için geçmi kaldım?

Hamile kalmak için geçmi kaldım?

Günümüzde kadınların en sık sorduğu sorular şöyle: Bebek yapmak için ne kadar vaktim kaldı?, Yumurtalık rezervimi bilebilir miyim?, Yumurtalık yaşlanmasını yavaşlatabilir miyim? Günümüz kadını çeşitli nedenlerle anneliği 40’lı yaşlara kadar erteliyor. Ancak bu rötar gebelik şansını ciddi olarak azaltıyor. Çünkü kadınlarda yumurta sayısının azalmasıyla birlikte 30-33 yaşlarında doğurganlık...
  5. hamile kalma olasılıgım nedir ?

hamile kalma olasılıgım nedir ?

arkadaslar aranıza yenı katıldım. son adet tarıhım 10 subat 2016 24,25 yumurtlama gunum 19,21,23,25 te cınsel ılıskım oldu. 8 ,9 ocak adet olmam gerekıyordu olmadım su an 3,4 gunluk bır gecıkme soz konusu fakat dun beta hcg yaptırdım sonuc 1,2 gebelık yok. benım durumumda olup daha sonra hamıle kalan varmı bı hafta sonra falan yukselmesı olası bır durummudur? hamılelıge daır hıc bır...

Sayfayı Paylaş