gebe
  1. hanlev35

hanlev35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

bademcik alınmalımı?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında hanlev35 tarafından paylaşıldı.

merhaba herkese benim kafam çokkk karışık kızım 6 yaşında bu sene okula başlıcak.geçen kış 2 haftada bir ateşleniyordu tahlillerden sonra antibiyotik kullanıyorduk.1 senedir kızımı takip eden kbb doktoru 15 inden sonra geniz etini bademciğini alalım dedi.okulda 2 kat olur dedi problemler.biz geniz etini düşünüyorduk zaten çünkü geniz akıntısından dolayı boğazında enfeksiyon oluyo ama bademcik deyince kafam karıştı.aldıran varmı ne dersiniz sizin düşünceniz ne arkadaşlar.sağlıklı günler......

2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    merhaba hanlev aynı sorun benim oğlumda da var sürekli boğazı şişiyor ve ateşleniyor doktorlar bademciklerini aldırın dedi ama bende senin gibi korkuyorum ama sürekli şişmeside iyi değil bir çok hastalığa sebep oluyor
    bende kararsız kaldımm ama en kısa zamanda özel bir hastanede aldırmayı düşünüyorum
    zaten basit bir ameliyat diyolarr
    ayrıca aşağıda vereceğim linkte de konu ile ilgili yazı var okuyabilirsin geçmiş olsun

Çocuklarda bademcik ameliyatı

3. hanlev35

hanlev35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cemoş teşekkürler arkadaşım yazı için, kolay bir ameliyat dr herşeyi anlattı ama beni sonrası beni düşündürüyo geniz etinin o kadar etkisi yok ama bademcikler bir çok mikrobu tutuyor.bende izmirde özel hast. yaptırıcam dr herşeyi ayarlıcak.belkide geniz etini aldırıp 15 tatile kadar beklerim dedim ya arkadaşım kafam karışıkkk..

bademcik alınmalımı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bademcİk

Bademcİk

Kekik gargarası çok etkilidir. Balık yağı içirilmelidir.
  2. Bademcik, hangi durumlarda alınmalı?

Bademcik, hangi durumlarda alınmalı?

Bademcik, hangi durumlarda alınmalı? Bademcik ameliyatı uygulaması son yıllarda azalsa da, çocuklarda üst üste beş-altı kez bademcik iltihabı oluşması, ameliyat gerektirir. Özellikle üst solunum yollarından giren mikropları tanıyarak, vücudu savunmaya hazırlamak gibi görevleri bulunan bademcilerin büyüdükleri ve kişiyi rahatsız ettiği durumlarda ne yapılması gerekir? Bademcikler alınmalı mı?...
  3. Bademcik

Bademcik

Bademcik hastalıkları çocuk yaş grubu sorunu olarak bilinmekle birlikte erişkin için de aynı kurallar geçerlidir. Kronik boğaz kızarıklığı Burun gerisine akıntı (BGA) sıklıkla kırmızı, irrite olan bir boğaza neden olur. Boğaz kültürlerinden genellikle bir sonuç alınmaz ama bademcikler ve diğer dokular şişerek rahatsızlığa neden olur. BGA tedavi edildiğinde bu da ortadan kalkacaktır....
  4. BADEMCİKLER VE GENİZ ETİ HANGİ DURUMLARDA ALINMALIDIR?

BADEMCİKLER VE GENİZ ETİ HANGİ DURUMLARDA ALINMALIDIR?

bademcik ameliyatı kaç yaşında yapılmalı,bademcik ameliyatı risklimidir,bademcik ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler,bademcik ameliyatı hakkında bilgiler Bademcik (Tonsil) ve geniz eti (Adenoid) olarak isimlendirilen dokular lenfoid hücrelerden oluşmuştur. Lenfosit yapımında rolü vardır. Yeni doğanda anneden geçen immünglobulinler nedeniyle küçüktürler. 4-5 yaşlarda daha sık...
  5. Çocukların bademcikleri alınmalımıdır?

Çocukların bademcikleri alınmalımıdır?

Günümüzde etkin ilaç ve uygun kültürle hastalığın türü bilinmekte tedavisi yapılmakta ve kronikleşmeden önlenebilmektedir. Bademcik iltihapları çocuk hastalıkları arasında en sık görülenidir. Halk arasında bademciklerin alınmalarında hiçbir zarar olmayacağı şeklinde bir kanı vardır. Bademcikler çok tehlikeli hastalık etkenlerinin zemin hazırlayan organlar olmakla birlikte sorun bademciklerde...

Sayfayı Paylaş