bağlama resimleri | Melekler Mekanı FORUM - 01 Ekim 2016

bağlama resimleri

Konu, 'Müzik Aletleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

şal bağlamak başa şal bağlama baglama resimleri

[​IMG]This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1200x1600.[​IMG]

bağlama resimleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. bağlama

bağlamanın hikayesi saz çalgısının hikayesi bağlama bağlamanın nedir öyküsü Ülkemizde kullanımı en yaygın olan telli bir Türk Halk Çalgısıdır. Yörelere ve ebatlarına göre bu çalgıya, Bağlama, Divan sazı, Bozuk, Çöğür, Kopuz Irızva, Cura, Tambura vb. adlar verilmektedir. Bağlama ailesinin en küçük ve en ince ses veren çalgısı Curadır. Curadan biraz daha büyük ve curaya göre bir oktav...
  2. Anadolu'da bağlama

ANADOLU'DA BAĞLAMA 1. Anadolu'da Kopuz Kavramı Kopuz, Asya Türklerinden sonra en çok Anadolu ve Rumeli'de benimsenmiştir. Kopuzun yapısında zaman içinde meydana gelen değişim ve gelişimler, onun bu topraklarda yayılışının eskiliğini ortaya koymaktadır. Kopuzun Anadolu'ya gelişi ve yayılışı ile ilgili olarak Gazimihal şunları ifade etmektedir: "Ud tipli ve tanbur tipli mızrap sazları...
  3. Bağlama

Tanımı: Ülkemizde kullanımı en yaygın olan telli bir Türk Halk Çalgısıdır. Yörelere ve ebatlarına göre bu çalgıya, Bağlama, Divan sazı, Bozuk, Çöğür, Kopuz Irızva, Cura, Tambura vb. adlar verilmektedir. Bağlama ailesinin en küçük ve en ince ses veren çalgısı Curadır. Curadan biraz daha büyük ve curaya göre bir oktav kalından ses veren çalgı ise Tamburadır. Bağlama ailesinin en kalın ses veren...
  4. Şal Bağlama

şal bağlama şal bağlaması Geçen oazara gitmeden önce her zamanki bağlama modeliniyapmaktan bir bakıma sıkıldığım için değişik birşeyler yapmaya karar verdim sıvadım kolları... Tam yarım saatimi aldı kollarım ağrıdı biraz sinirlerim bozuldu bir iki çığlık attıktan sonra sonuç hiç de fena olmadı doğrusu.. Bu şal bağlama modeli ile ilgili görüşlerinizi meak ediyorum canlarım .. Nasıl olmuş???
  5. Paralel bağlama

Paralel bağlama ile ilgili 5 soru istiyorum acillllllllll

Sayfayı Paylaş